Joanna Fedorowicz-Roqueblave – kim jest matka Mateusza Gesslera? Ile ma lat? Kto jest jej mężem?

Joanna Fedorowicz-Roqueblave to inspirująca postać, która nie jest jednak dość znana w polskim internecie. To kobieta, która może poszczycić się powiązaniami rodzinno-artystycznymi oraz odwagą w wypowiadaniu się na trudne tematy. Dlatego też chcielibyśmy nieco przybliżyć jej postać. Warto w tym miejscu jednak zaznaczyć, że informacje o tej kobiecie są dość skąpe, dlatego też nie wszystkie fakty udało nam się ustalić. Niemniej jednak zapraszamy do zapoznania się z jej sylwetką.

Joanna Fedorowicz-Roqueblave – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Ustalenie życiorysu Joanny Fedorowicz-Roqueblave jest bardzo trudne. Informacje na temat kobiety są bowiem bardzo skąpe. Wiemy, że jest rodowitą warszawianką, córką znanego aktora, satyryka i rysownika. Nie udało nam się jednak dotrzeć do żadnych informacji dotyczących jej młodego życia czy wykształcenia. Ewidentnie należy do grona osób, które mimo popularnych rodziców czy późniejszych partnerów nie jest osobą, która chce być na świeczniku.

Joanna Fedorowicz-Roqueblave – kariera

Kariera Joanny Fedorowicz-Roqueblave nie jest zbyt imponująca. Kobieta mimo swoich koneksji rodzinnych trzymała się raczej z dala od blasku fleszy i nie starała się zaistnieć w show biznesie. Nie możemy jednak odmówić jej pewnych osiągnięć. Jednym z nich jest fakt, że jest autorką. Wspólnie z Beatą Brzeską napisała książkę-przewodnik “Warszawa najlepsze adresy”.  W publikacji tej znajdziemy szczegółowo opisane miejsca, które warto odwiedzić w Warszawie, w tym również restauracje. To ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które chciałyby lepiej poznać stolicę. W 2015 roku zaangażowała się w działalność Komitetu Obrony Demokracji (KOD) będąc jedna z założycielek tej organizacji a następnie pełniąc funkcję wiceprzewodniczącej Zarządu Głównego. Była odpowiedzialna za koordynację działań edukacyjnych, sprawami członkowskimi oraz nadzorowała działania administratorów różnych grup i stron internetowych związanych z KOD. 

Joanna Fedorowicz-Roqueblave – rodzina

Poszukując informacji na temat Joanny Fedorowicz-Roqueblave natrafić możemy przede wszystkim na informacje o jej ojcu. Jest nim Jacek Fedorowicz – znany aktor i satyryk. Dzięki temu Joanna od najmłodszych lat obracała się w artystycznym środowisku. Jej matką jest Anna Fedorowicz. Kobieta była jedynaczką – nie posiada braci i sióstr.

Joanna Fedorowicz-Roqueblave – kto jest jej mężem/partnerem?

Jak wspominaliśmy, powiązania rodzinne Joanny Fedorowicz-Roqueblave są dość interesujące. Przyjrzyjmy się nieco więcej jej związkom. Pierwszy z nich zawarła ze znanym restauratorem Adamem Gesslerem. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu. W chwili wybuchu stanu wojennego w Polsce Joanna wyjechała do Francji, gdzie poznała swojego drugiego męża Patrica Roqueblave. O mężczyźnie wiadomo stosunkowo niewiele. W sieci możemy trafić jednak na informacje, że mężczyzna mieszka dziś w Warszawie gdzie prowadzi własny biznes w zakresie doradztwa biznesowego. Wiadomo, że relacja ta była dla Joanny bardzo ważna, dlatego też możemy sądzić, że trwa do dziś.

Joanna Fedorowicz-Roqueblave – dzieci 

Jeśli chodzi o dzieci Joanny Fedorowicz-Roqueblave jedno możemy stwierdzić na pewno. Jest matką Mateusza Gesslera, który jest owocem jej pierwszego związku małżeńskiego. Mateusz Gessler poszedł w ślady swojego ojca. Jest właścicielem trzech restauracji w Warszawie, które cieszą się doskonałą opinią. Coraz częściej występuje również w programach telewizyjnych. Możemy oglądać go w produkcjach takich jak ‘Masterchef Junior” czy “Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”. Nie wiemy jednak, czy jest on jedynym dzieckiem Joanny. 

Mateusz Gessler

Joanna Fedorowicz-Roqueblave – Facebook i Instagram

Jak wspominaliśmy Joanna Fedorowicz-Roqueblave jest osobą, która stara się trzymać na uboczu i raczej nie zależy jej na obecności w show-biznesie. Nic więc dziwnego, że nie wykorzystuje internetu do budowania swojej popularności. Sprawdzając popularne portale społecznościowe takie jak Facebook czy Instagram nie znajdziemy jej kont – zarówno publicznych, jak i prywatnych. 

Joanna Fedorowicz-Roqueblave – ciekawostki

Wiele osób zastanawia się czy Joanna Fedorowicz-Roqueblave ma jakieś związki z Magdą Gessler. Odpowiedź brzmi: owszem. Kobiety przez pewien czas były bowiem szwagierkami. Przypomnijmy, że Joanna Fedorowicz-Roqueblave była żoną Adama Gesslera zaś Magda Piotra Gesslera, który był bratem Adama. Nie wiadomo jednak, czy kobiety znają się osobiście, ponieważ Piotr Gessler był drugim mężem Magdy, w czasie gdy Joanna zakończyła już swoje pierwsze małżeństwo.