Katarzyna Kasia – kim jest? Mąż, dzieci, wiek i rodzina

Pisząc o znanych postaciach chcemy przybliżyć nie tylko wizerunki influencerek czy celebrytek ale również inspirujących kobiet, które dzięki swojej determinacji zdobyły wykształcenie i wyróżniają się na tle polskich gwiazd. Jedną z tych, które pragniemy wam przedstawić jest z całą pewnością Katarzyna Kasia. I choć może brzmieć to jak pseudonim artystyczny ta wybitna dziennikarka radiowo-telewizyjna naprawdę nosi takie imię i nazwisko. Katarzyna Ida Kasia, bo o niej mowa to osoba, którą naprawdę warto poznać. Przybliżmy więc najważniejsze informacje dotyczące jej życia osobistego, zawodowego oraz sukcesów, które odniosła.

Katarzyna Kasia – ile ma lat? Wiek i życiorys

Katarzyna Kasia urodziła się 31 stycznia 1978 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Była stypendystką Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Włoskiej i The Kościuszko Foundation, visiting scholar w Princeton University. Zdobyła także tytuł doktora nauk humanistycznych. Związana jest nie tylko z filozofią ale również dziennikarstwem. Niestety, w internecie próżno szukać jest szczegółowych informacji na temat jej dzieciństwa i młodości, dlatego też nie odpowiemy na pytanie jak przebiegał jej życiorys.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Radio Nowy Świat (@radio_nowyswiat)

Katarzyna Kasia – jak wygląda jej kariera?

Znacznie więcej możemy jednak powiedzieć na temat jej kariery zawodowej, która jest naprawdę imponująca. W 2006 roku uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych w dziedzinie filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Wspominaliśmy również o uzyskanych stypendiach. Jest to jednak zaledwie początek. Musimy bowiem mieć świadomość, że od 2016 do 2020 roku była także prodziekanką ubliki Włoskiej i The Kościuszko Foundation. W latach 2016-2020 była prodziekanką Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie prowadzi zajęcia z historii filozofii, estetyki i filozofii kultury. Prowadzi też zajęcia w Akademii Teatralnej w Warszawie.
Jej kariera nieodłącznie wiąże się również z dziennikarstwem telewizyjnym. Katarzyna Kasia na swoim koncie ma między innymi udział w roli komentatorki w programie “Szkło Kontaktowe”, Wspólnie z Grzegorzem Markowskim prowadzi program radiowy “Nowy Świt” jest również stałą publicysta “Kultury Liberalnej” oraz należy do zespołu “Przeglądu Filozoficzno-Literackiego. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że zajmowała się tłumaczeniem tekstów z języka włoskiego oraz zasiada w kapitule konkursu Literacka Podróż Hestii.

Katarzyna Kasia – czy ma rodzinę?

Zamiłowanie Katarzyny Kasi do nauki i filozofii jest wynikiem tego, w jakiej rodzinie się urodziła. Wystarczy bowiem spojrzeć na jej rodziców. Katarzyna Kasia jest córką Barbary Czerskiej oraz Andrzeja Kasi. Jej ojciec był wykładowcą na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie.Od najmłodszych lat miała więc kontakt z filozofią oraz środowiskiem naukowym, co z całą pewnością wpłynęło na jej decyzje dotyczące kariery zawodowej.

Katarzyna Kasia – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Katarzyna Kasia jest jedną z tych osób, które chcą być znane ze względu na swoje kompetencje, wiedzę, wykształcenie i umiejętności. Nic więc dziwnego, że przykłada ogromną uwagę do dbałości o swoją prywatność. Z tego powodu próżno jest szukać w internecie informacji do tego, czy jest obecnie w związku małżeńskim lub partnerskim. Co więcej, nie wiadomo również nic o jej poprzednich partnerach.

Katarzyna Kasia – czy ma dzieci?

Według informacji, które możemy znaleźć w sieci Katarzyna Kasia jest szczęśliwą matką dwójki dzieci. Jej historia macierzyństwa była jednak bardzo trudna, ponieważ aż pięciokrotnie była w ciąży. Pozostałe 3 niestety zakończyły się poronieniem. Na dzień dzisiejszy znana filozof i dziennikarka nie planuje już powiększania rodziny i cieszy się z faktu, że mimo trudności udało jej się zostać matką.

Katarzyna Kasia – Facebook i Instagram

Przywykliśmy do tego, że znane osoby są w dzisiejszych czasach bardzo aktywne w mediach społecznościowych i gromadzą rzeszę fanów. Nie jest tak jednak w przypadku Katarzyny Kasi, która postanowiła wyłamać się z obecnych trendów. Nie oznacza to, że nie jest obecna w mediach społecznościowych, jednakże jej profil na portalu Instagram śledzi zaledwie kilkuset obserwujących. Posiada również całkowicie prywatne konta na innych mediach społecznościowych. Z racji jej zawodu oraz pasji wydaje się być to jednak całkowicie zrozumiałe.

Katarzyna Kasia – ciekawostki z życia

Katarzyna Kasia jest jedną z tych osób, którym zależy na tym, by być znaną ze względu na swój dorobek, nie zaś ze skandali i plotek. Bardzo dba o swoją prywatność i troszczy się, by ważne momenty jej życia pozostały jedynie dla niej i bliskich jej osób. Dlatego też trudno jest nam wskazać jakiekolwiek ciekawostki z życia Katarzyny Kasi. Zarówno w mediach tradycyjnych oraz w sieci próżno szukać informacji na ten temat. Pozostaje nam więc uszanować styl bycia pani Katarzyny.