Amerykański prezydent w Polsce. Dlaczego podczas wizyty jadł PIZZĘ?!

Wczoraj (26.03.2022) amerykański prezydent Joe Biden gościł w Polsce. Program wizyty obejmował spotkanie z amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w naszym kraju oraz rozmowy z Andrzejem Dudą.

Początek pobytu w Polsce rozpoczął się niefortunnie, bo samolot z Andrzejem Dudą na pokładzie miał awaryjne lądowanie [zobacz tutaj]. Z tego też względu, zamiast prezydenta, Joe Biden’a powitał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

 

Spotkanie z żołnierzami

 

Duże zainteresowanie wzbudziło też spotkanie z żołnierzami amerykańskiej 82. dywizji powietrznodesantowej. Joe Biden nie krył dumy ze swojego wojska:

 

Jesteście najlepszą siłą bojowa w historii świata, jesteście cudowną grupą kobiet i mężczyzn, chcę wam podziękować za waszą ofiarę.

– powiedział.

 

Joe Biden zjadł z żołnierzami pizzę

 

https://twitter.com/dougmillsnyt/

 

Było to niecodzienne zachowanie, bo podczas oficjalnych wizyt, politycy zwykle dostają wyszukane i dopracowane dania. Tutaj nie tylko posiłek był zwyczajny, ale też przygotowany bez zbędnego ceremoniału – pizza została zamówiona z dowozem na telefon!

 

My nie wiedzieliśmy, że on to będzie jadł, to zamówili sobie żołnierze. To było zamówienie dla żołnierzy, bo oni korzystają z naszych usług często, dostarczamy często tam posiłki i chwalą sobie naszą pizzę. Ale naprawdę nie byliśmy świadomi, była to dla nas straszna niespodzianka, że prezydent zjadł naszą pizzę

– powiedział w rozmowie z Pudelkiem właściciel Pizzeri Gusto w Głogowie Małopolskim.

 

Dlaczego więc prezydent Stanów Zjednoczonych jadł pizzę?

 

Otóż miał to być gest sympatii i solidarności wobec amerykańskich żołnierzy.

 

Nie potrafię powiedzieć, jak miło jest mieć przywódcę z empatią i miłością do innych, który wyraża normalne ludzkie emocje.

– komentowano ten fakt na Twitterze.

 

Zobacz też:

Tak Ida Nowakowska całuje się z mężem. “Masakra 😂” – komentuje fanka.

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=840841416856938&id=540614150213001

 

4 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.