Putin miał niewydolność serca. Pomimo wysiłków medyków, nie przeżył.

Amerykanie podali informację na temat śmierci “Putina”. Podczas rutynowej procedury medycznej miało dojść do niewydolności serca.

Pomimo wysiłków medyków, “Putin” nie przeżył.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Informację podano 24 marca 2022 r. w Apple Valley, w stanie Minnesota. Zarządcy tamtejszego ZOO ze smutkiem informowali o śmierci tygrysa amurskiego:

 

Urodzony w 2009 roku w Czechach tygrys, któremu nadano imię Putin, przez sześć lat mieszkał w duńskim zoo, zanim przybył do Minnesoty. (…)

 

Tygrys, który przybył do zoo w Minnesocie w 2015 r., przechodził profilaktyczne badanie zdrowotne, które obejmowało pobranie próbek, aby pomóc w wysiłkach hodowlanych, zgodnie z zaleceniem Association of Zoos and Aquariums (AZA) Plan przetrwania gatunków tygrysów Amur.

 

Niestety podczas tego badania, doszło do niewydolności serca 12-letniego tygrysa. I pomimo wysiłków weterynarzy, zwierzęcia nie udało się uratować.

 

Zobacz też: Zadrwiła z polskiej pomocy. Zachwyca się przyjęciem w Niemczech! (VIDEO)

 

https://www.facebook.com/mnzoo/

 

Dla Minnesota ZOO jest to wielka strata, bo właśnie to ZOO ma 40-letnią historię opieki i ochrony tygrysów. Co więcej, sam Putin spłodził wiele młodych

 

Dzisiaj jest niesamowicie ciężki dzień dla nas wszystkich w zoo w Minnesocie i przez jakiś czas będziemy opłakiwać żałobę.

– powiedział dyrektor zoo w Minnesocie, John Frawley.

 

I dodał:

Chociaż ta strata jest wielka, możemy być dumni z naszych wysiłków – przeszłych, obecnych i przyszłych – na rzecz postępu w ochronie tygrysów na całym świecie.

 

Bywalcy ZOO byli niepocieszeni. Pisali, że śmierć “Putina”, to nie tylko strata dla ZOO, ale i dla całej populacji tygrysów amuryjskich. Wspominali też majestat zmarłego zwierzęcia.

 

Czytaj także: Amerykański prezydent w Polsce. Dlaczego podczas wizyty jadł PIZZĘ?!

 

https://www.facebook.com/mnzoo/photos/a.143699433787/10159700600218788/?type=3

 

źródło: mnzoo.org