Celem Rafała Trzaskowskiego jest “promowanie politycznej agendy wymierzonej w rodzinę”? Czy prezydent Warszawy złamał Konstytucję?

W Warszawie planowane jest finansowanie z budżetu miasta projektów dotyczących edukacji seksualnego oraz hostelu interwencyjnego dla osób LGBT. Projekty te miałyby być realizowane przez Lambda – Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT.

Podczas spotkania zorganizowanego przez Fundację Mamy i Taty, wiceminister sprawiedliwości – Marcin Romanowski wyraził swoje zaniepokojenie pomysłami na edukację seksualną. Szczególnie, gdy nie jest znany program i – mówiąc wprost – ideologia, jaka miałaby przyświecać tej “edukacji”:

 

Polskie rodziny stoją w obliczu zagrożeń , które przynoszą im stronnicy anty-rodzinnych ideologii, w tym urzędujący tutaj Prezydent Rafał Trzaskowki. (…)

Obecnie miasto proponuje realizację zajęć poza szkołą. Nie znany jest program zajęć, podstawa naukowa programu, sposób i miejsce rekrutowania uczestników oraz przetwarzania zgód na udział.

Program ten jest wielką niewiadomą*

 

fot. lalapalmala.pl

 

Minister Romanowski stwierdził, że wspomniane projekty są niezgodne z Konstytucją, ponieważ naruszona jest zasada przejrzystości gospodarowania finansami, a także prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz konstytucyjnej zasady dobra dziecka.

 

Można odnieść wrażenie, że rzeczywistym motywem stojącym za planem reaktywacji hostelu dla LGBT nie jest chęć niesienia pomocy, tylko promowanie politycznej agendy wymierzonej w rodzinę.*

 

W związku z planami finansowania działań dotyczących promowania nurtu LGBT, Fundacja Mamy i Taty, wystosowała petycję do Rafała Trzaskowskiego. Czytamy w niecj:

 

Z powyższych względów Fundacja Mamy i Taty wnosi o natychmiastowe wycofanie się przez Miasto Stołeczne Warszawa z finansowania hostelu interwencyjnego LGBT w ramach celu 1.1. Dbamy o siebie nawzajem przyjętym w Strategii rozwoju Miasta Stołecznego Warszawa do 2030 roku, uchwalonej przez Radę Miasta Stołecznego Warszawa w dniu 10 maja 2018 r.

 

Petycję można także podpisać online na stronie fundacji TUTAJ.

 

Zobacz też: Zamówiła kurczaka w panierce. W środku było coś OBRZYDLIWEGO! (VIDEO)

 

*cyt. serwisrodzinny.pl