Dramatyczna sytuacja syna Krawczyka. “Jest w niebezpieczeństwie!” mówi Krzysztof Cwynar.

Krzysztof Cwynar to twórca Studia Integracji, w którym osoby z niepełnosprawnością mogą realizować swoje muzyczne pasje.

To właśnie w studio od lat śpiewa Krzysztof Igor Krawczyk czyli Junior. Jednak Krzysztof Cwynar jest nie tylko instruktorem, ale też opiekunem i przyjacielem syna Krzysztofa Krawczyka. W wywiadzie, jakiego udzielił Faktowi ujawnia, w jak ciężkiej sytuacji jest Junior oraz jakie działania podejmuje on sam.

 

Krzysztof Igor Krawczyk na scenie – fot. youtube/studio integracji

 

Zdaniem twórcy Studia Integracji, sprawa wypadku jakiemu uległ Krzysztof Junior jako dziecko, została zamieciona pod dywan.

 

Jest chory [Krzysztof Igor Krawczyk-przyp. red], cierpi m.in. na padaczkę od czasu wypadku samochodowego, w którym został ranny. Ten wypadek spowodował w 1988 roku Krzysztof Krawczyk senior.

 

(…) on [Krzysztof Igor Krawczyk-przyp. red] niczego nie dostał po wypadku, który spowodował jego ojciec. Rodzina tak zrobiła, żeby nikt nie dochodził tego, w jakich okolicznościach był wypadek. Dziś to wszystko przedawnione.

 

Krzysztof Cwynar – https://www.facebook.com/krzysztof.cwynar.1

 

Junior został odsunięty od nowej rodziny Krzysztofa Krawczyka i zamieszkał z wujem, który sam ma poważne problemy. Ponadto nie ma tam odpowiednich warunków lokalowych.

 

…w tym 2-pokojowym, 40-metrowym mieszkaniu żyje też jego wuj Andrzej, żona wuja, a także ich syn i pies. I dają juniorowi do zrozumienia, że on lada moment będzie stamtąd wyrzucony. To jest rodzina z wielkimi problemami.

 

Co więcej zdaniem Cwynara, to mieszkanie powinno należeć właśnie do Juniora:

 

Należało do babci i dziadka juniora, czyli rodziców Krzysztofa i Andrzeja Krawczyków. Dziadkowie bardzo chcieli, żeby tam mieszkał młody Krzyś. Kiedy zmarli, junior mieszkał tam sam. A potem sprowadzono tam brata Krawczyka, Andrzeja. Ewa Krawczyk doprowadziła do tego, że Andrzeja uczyniono opiekunem juniora.

 

Krzysztof Cwynar zaprzecza, jakoby doszło do pojednania i poprawy stosunków między Krzysztofem Krawczykiem, a jego synem.

 

W Wigilię dawali mu adidasy i odwozili do wuja, mówiąc, że wigilia jest tylko z rodziną.

– opowiada.

 

Obecnie syn gwiazdora stara się o mieszkanie komunalne, jednak jego sytuacja bytowa jest bardzo trudna.

 

Krzysztof Krawczyk junior jest w niebezpieczeństwie, a jego trudna sytuacja powinna zwrócić uwagę wszystkich tych, którzy są w stanie pomóc.

– apeluje Cwynar.

 

POLECAMY: Czy syn Krzysztofa Krawczyka ma talent? Zobacz, jak śpiewa Krzysztof Igor Krawczyk!

 

cyt. fakt.pl

5 komentarzy

  1. […] Sporo na ten temat powiedział Krzysztof Cwynar prowadzący Studio Integracji – organizację społeczną, w której osoby niepełnosprawne mogą się realizować twórczo. Cwynar jest nieformalnym opiekunem Krzysztofa Igora Krawczyka i już wcześniej apelował, że Junior jest w niebezpieczeństwie, bo żyje w fatalnych warunkach mieszkaniowych z rodziną swojego wuja [czytaj tutaj] […]

Możliwość komentowania została wyłączona.