Michał Wiśniewski – ile żon miał wokalista Ich Troje? Poznaj imiona wszystkich jego dzieci

Michał Wiśniewski jest jednym z tych polskich artystów, których z całą pewnością nie trzeba przedstawiać nikomu. Charyzmatyczny, nieco kontrowersyjny piosenkarz, lider zespołu Ich Troje to osoba, która zapada w pamięć nawet tym, którzy nie do końca przepadają za jego twórczością. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie jego karierą oraz życiem osobistym wciąż jest bardzo duże. Internauci często poszukują informacji na jego temat. Chcąc ułatwić im to zadanie zebraliśmy je w jednym miejscu. 

Michał Wiśniewski – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Michał Wiśniewski urodził się 9 września 1972 roku w Łodzi. Ze względu na skomplikowaną i trudną sytuację rodzinną, którą opisujemy poniżej przez pewien czas mieszkał w Domu Dziecka w Grotnikach. Jako nastolatek zamieszkał w niemieckim Bonn gdzie uczęszczał do gimnazjum i szkoły muzycznej, w której uczył się gry na fortepianie. Szybko wrócił jednak do Polski, gdzie uczył się w szkole budowlanej oraz pracował w różnych zawodach, m.in. w hurtowni cebuli i biurze tłumaczeń. Jeśli chodzi o wzrost artysty udało nam się ustalić, że mężczyzna ma 180 cm wzrostu. 

Michał Wiśniewski – kariera

Michał Wiśniewski jest jednym z najbardziej znanych polskich piosenkarzy, liderem zespołu Ich Troje, który założył w 1995 roku z Jackiem Łągwą. Z zespołem nagrał i wydał dziesięć albumów studyjnych, z których dwa uzyskały status diamentowej płyty. Zespół Ich Troje wylansował wiele przebojów, które cieszyły się dużą popularnością w Polsce i za granicą. Wśród najpopularniejszych z nich wymienić możemy między innymi: “A wszystko to… (bo ciebie kocham)!”, “Keine Grenzen”, “Prawo”, “Powiedz”. 

Z zespołem dwukrotnie reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji, zajmując siódme i jedenaste miejsce. W latach 2000-2003 prowadził także swój własny projekt muzyczny Spooko, z którym wydał dwa albumy. W 2004 roku związał się z zespołem Red Head, z którym nagrał jeden album. W 2005 roku współpracował z ukraińską drag queen Wierką Serdiuczką, z którą nagrał album “1, 2, 3… Próba mikrofonu” oraz współpracował nad projektem Renia Pączkowska. Od 2012 roku działał również jako artysta solowy, wydając cztery albumy studyjne, z których dwa nagrał we współpracy z poetą Andrzejem Wawrzyniakiem.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Michał Christian Wiśniewski (@m_wisniewski1972)

Michał Wiśniewski – rodzina

Sytuacja rodzinna Michała Wiśniewskiego jest dość trudna i traumatyczna. Dorastał bowiem w patologicznej rodzinie z problemem alkoholowym. Ma młodszego brata. Jego rodzice to Andrzej i Grażyna Wiśniewscy. Gdy para rozwiodła się podzieliła się opieką nad dziećmi. Michał Wiśniewski zamieszkał z ojcem, który niestety trafił do aresztu. Michał trafił do domu dziecka w Grotnikach a następnie do kilku rodzin zastępczych. Po jakimś czasie jego matka odzyskała prawa rodzicielskie – wówczas wyjechał z nią do Niemiec. Szybko jednak ponownie pogrążyła się w nałogu. Ojciec Wiśniewskiego nie żyje. Popełnił samobójstwo dzień po tym jak po latach spotkał się z synem. Z matką udało mu się odbudować relację, kobieta po raz kolejny zawalczyła bowiem o swoją trzeźwość.

Michał Wiśniewski – stan cywilny

Nie da się ukryć, że życie uczuciowe Michała Wiśniewskiego było wyjątkowo burzliwe. Wokalista pięciokrotnie stawał na ślubnym kobiercu, a każde z jego małżeństw było obiektem zainteresowania mediów i fanów.

Wszystkie żony Michała Wiśniewskiego:

  • Pierwszą żoną Wiśniewskiego była Magda Femme, z którą wziął ślub w 1996 roku. Była ona wokalistką zespołu Ich Troje, który założył razem z Wiśniewskim i Jackiem Łągwą. Ich małżeństwo było jednak tajemnicą, ponieważ Wiśniewski uważał, że to zaszkodzi jego wizerunkowi i popularności. Po sześciu latach związku doszło do rozstania, które było pełne skandali i oskarżeń. Femme zarzucała Wiśniewskiemu znęcanie się nad nią, odbieranie jej pieniędzy i telefonu, a także zdradę z Martą Mandrykiewicz, znaną później jako Mandaryna.
  • Mandaryna była drugą żoną wokalisty. Ich ślub był wielkim wydarzeniem, które odbyło się na biegunie północnym i było transmitowane przez telewizję. W 2006 roku doszło do rozwodu, który poprzedziły plotki o zdradach i kłótniach.
  • Trzecia żona Wiśniewskiego to Ania Świątczak, z którą był w związku od 2006 do 2011 roku. Ona także pełniła rolę wokalistki zespołu Ich Troje.
  • Czwarta żona Wiśniewskiego to Dominika Tajner, z którą ożenił się w 2012 roku. Do rozwodu doszło po 7 latach.
  • Piąta i obecna żona Wiśniewskiego to Pola Wiśniewska, z którą wziął ślub w 2020 roku. Jest ona niezwiązana z show-biznesem i poznała Wiśniewskiego na jednym z serwisów randkowych.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Pola Wiśniewska (@wisniewska_pola)

Michał Wiśniewski – dzieci 

Liczne związki małżeńskie, które zawierał Michał Wiśniewski sprawiły, że jest on również ojcem wielu dzieci. Obecnie Michał Wiśniewski ma sześcioro dzieci z trzech różnych związków.

Wszystkie dzieci Michała Wiśniewskiego:

  • Z drugą żoną, Martą „Mandaryną” Wiśniewską, ma syna Xaviera Michała (ur. 2002) i córkę Fabienne Martę (ur. 2004).
  • Z trzecią żoną, Anną Świątczak, ma córki Etiennette Annę (ur. 2006) i Vivienne Viennę (ur. 2008).
  • Z piątą żoną, Polą Wiśniewską, ma synów Leona (ur. 2020) i Lwa (ur. 2021).

Mimo dość skomplikowanej relacji rodzinnej Michał Wiśniewski jest troskliwym i obecnym ojcem dla wszystkich swoich pociech. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Pola Wiśniewska (@wisniewska_pola)

Michał Wiśniewski – Facebook i Instagram

Dla wielu artystów internet stał się doskonałym narzędziem promocji i budowania swojej relacji z fanami. Nie inaczej jest w przypadku Michała Wiśniewskiego. Charyzmatyczny piosenkarz nigdy nie bał się konfrontacji ze swoją publicznością, nie dziwi więc fakt, ze również dziś, kiedy szczyt swojej kariery ma już za sobą nadal jest aktywny, również w sieci. Posiada swoje konta zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Co ciekawe, oba profile obserwuje bardzo podobna liczba użytkowników. W przypadku Facebooka jest to bowiem 149 tysięcy osób, zaś na Instagramie liczba ta wynosi 146 tysięcy followersów.