Zenon Laskowik – kim jest ten znany artysta? Życie prywatne, żona i wiek

Zenon Laskowik to znany polski artysta kabaretowy, satyryk i aktor, jeden z twórców kabaretu “Tey”. Jest osobą, którą szczególnie starsze osoby doskonale pamiętają. Nie da się jednak ukryć, że jego żarty i skecze bawiły również młodsze osoby. Z tego powodu wielu internautów jest bardzo ciekawych jak wyglądała jego kariera oraz życie prywatne w przeszłości i obecnie. Wychodząc naprzeciw pytaniom, które pojawiają się w sieci zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat Zenona Laskowika. Jeśli ciekawi cię jego życiorys – z pewnością znajdziesz tu to, czego potrzebujesz.

Zenon Laskowik – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Urodził się 26 marca 1945 w Rekściu. Jest synem Józefa oraz Markii Laskowików. Po II wojnie światowej, jego rodzice – repatrianci, postanowili osiedlić się w Międzyrzeczu, tam Zenon Laskowik zaczął uczęszczać do szkoły podstawowej, a następnie do liceum. Wybrał  Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu. Po maturze udał się na Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, której jest absolwentem. Swojej kariery nie związał jednak ze sportem czy nauczaniem wychowania fizycznego. Już w trakcie studiów odkrył bowiem, że największą satysfakcję daje mu rozbawianie innych osób.

Zenon Laskowik – kariera

Śmiało można stwierdzić, że jego kariera rozpoczęła się już na studiach, gdy zainicjował powstanie kabaretu “Klops”. Jednocześnie pełnił również rolę kierownik radiowęzła. W 1970 roku wspólnie z Krzysztofem Jaślarem założył wyjątkowy kabaret “Tey”, który zdobył serca publiczności. Przez lata występował w duecie. Początkowo z Krzysztofem Jaślarem, następnie z Januszem Rewińskim, jednakże to jego występy z kolejnym z członków kabaretu Bohdanem Smoleniem zdobyły największe uznanie i wywołały najwięcej uśmiechu. Stworzyli niezapomniany zespół, który bawi do dziś. Na Festiwalu w Opolu w 1980 roku, wraz z kabaretem, zaprezentował minispektakl “S tyłu sklepu”, który stał się nie tylko symbolem kabaretu “Tey”, ale także wielkim sukcesem artystycznym. Na początku lat 90. Zenon Laskowik zdecydował się na przerwę w karierze estradowej. Na scenę powrócił w 2003 roku zyskując entuzjastyczne przyjęcie publiczności podczas premiery pierwszego spektaklu kabaretowego przygotowanego przez Platformę Artystyczną O.B.O.R.A. pt. “Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik”. Widząc sukces jaki odniósł jego powrót związał się z Platformą Artystyczną O.B.O.R.A. jako dyrektor artystyczny w latach 2005–2009. Oprócz kabaretu, Laskowik użyczył swojego głosu jednemu z bohaterów filmu animowanego “Mój brat niedźwiedź” (2003). Ponadto współpracował z Waldemarem Malickim w cyklu koncertów dla TVP, łącząc tradycyjne skecze “Filharmonii Dowcipu” z najnowszymi skeczami Zenona Laskowika i Jacka Fedorowicza.

Od listopada 2013 roku, Zenon Laskowik z sukcesem kontynuował swoją działalność artystyczną na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu, prezentując swój oryginalny program “W blasku jubileuszu”. Co więcej 28 września 2015 roku, w poznańskim Teatrze Muzycznym, miała miejsce premiera kolejnego programu pt. “Będą zmiany…”, która wzbudziła entuzjazm wśród widzów.

Zenon Laskowik – rodzina

Informacje dostępne na temat rodziny Zenona Laskowika są dość okrojone, co wynika z czasów, na które przypadła młodość artysty. Wiemy, że jego rodzice są repatriantami, którzy przenieśli się do Polski. Byli to Józef (1912–2001) oraz Maria Laskowik (1921–1999). Nie wiemy jednak czym zajmowali się zawodowo. W sieci brakuje również informacji na temat tego, czy Zenon Laskowik był jedynakiem czy też posiadał rodzeństwo.

Zenon Laskowik – stan cywilny. Kto jest jego żoną/partnerką?

Zenon Laskowik od zawsze był osobą, która niezbyt wiele mówiła o swoim życiu prywatnym. Niemniej jednak wiadomo, że jest żonaty. Jego żoną była Aleksandra Laskowik. Nie wiadomo dokładnie w jaki sposób para poznała się ani kiedy zawarła ślub, niemniej jednak małżeństwo to zostało wystawione na ciężką próbę z powodu uzależnienia Zenona Laskowika od alkoholu. Artysta pod wpływem żony, która zdecydowała się go wspierać przeszedł terapię i zakończył nałóg.

Zenon Laskowik – dzieci

Wiele osób zastanawia się, czy Zenon Laskowik ma dzieci. Wynika to z faktu, że jego pociecha nigdy nie była pokazywana publicznie a jako dorosła kobieta wybrała karierę zawodową z daleka od blasku fleszy. Niemniej jednak Zenon Laskowik wraz ze swoją żoną mają córkę o imieniu Anna, która odgrywa ogromną rolę w życiu artysty.

Zenon Laskowik – Facebook i Instagram

Zenon Laskowik jest artystą, który szczyty swojej popularności osiągał w czasach, kiedy obecność w sieci nie była konieczna. Jako osoba w starszym wieku nieco sceptycznie podchodzi do pokazywania swojego życia w sieci, dlatego też nie prowadzi kont na portalach społecznościowych. Wszelkie strony, które możemy znaleźć np. na Facebooku to wyłącznie strony utworzone przez fanów satyryka, którzy chętnie publikują jego archiwalne występy.

Zenon Laskowik – ciekawostki z życia

Gdy w latach 90. zdecydował się zrezygnować z występów na scenie nie pogrążył się w bezczynności. Zenon Laskowik od zawsze był osobą, która lubiła działać, dlatego tez w czasie tej przerwy pracował jako listonosz.