Dawid Kwiatkowski – kim jest ten znany piosenkarz? Wiek i życie prywatne

Dawid Kwiatkowski to jeden z młodych piosenkarzy, który cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego. Jest przecież również autorem tekstów i kompozytorem a przy tym osobą, która wzbudza sympatię. Z tego też właśnie powodu wiele osób poszukuje informacji na jego temat. Wiedząc o tym przygotowaliśmy artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze kwestie dotyczące jego życia prywatnego oraz twórczości.

Dawid Kwiatkowski – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Dawid Kwiatkowski to utalentowany polski piosenkarz, który urodził się 1 stycznia 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Po zakończeniu podstawowej edukacji zdecydował się na naukę Liceum Ogólnokształcącym nr IV w Gorzowie Wielkopolskim. Szkoły tej jednak nie ukończył, ponieważ zrozumiał, że jego prawdziwą pasją jest muzyka. Dlatego też po ukończeniu drugiej klasy zdecydował się na wyjazd do Warszawy.
Początkowo był zainteresowany hip-hopem. Był to gatunek muzyczny, który najbardziej odpowiadał jego upodobaniom. Już jako 15 latek nagrywał covery znanych utworów, które publikował na swoim kanale na platformie YouTube. Zdecydował się również na wzięcie udziału w programie “Must be the music” jednak nie dotarł nawet do półfinałów. Okazuje się jednak, że nie przeszkodziło mu to w pokonywaniu kolejnych szczebli kariery i dziś może poszczycić się nie tylko sławą jako piosenkarz ale również licznymi występami w telewizji.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez DAWID KWIATKOWSKI (@kwiatkowsky)

Dawid Kwiatkowski – kariera

Krótko po udziale w programie “Must be the music” Dawid Kwiatkowski odważył się wypuścić swój debiutancki singiel pt. Biegnijmy. Jeszcze w tym samym roku, w październiku  zdobył dwie statuetki na gali Glam Awards 2013 w kategoriach: „modny debiut ESKA.pl” i „odkrycie roku”. W grudniu wydał zaś pierwszy solowy album. Płyta już na kilka tygodni przed premierą miała status złotej i osiągnęła ogromny sukces.
W kolejnym roku Dawid Kwiatkowski odbył dwie duże trasy koncertowe oraz odebrał dwie niezwykle ważne nagrody: Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy oraz nagrodę dla najlepszego artysty Europy Wschodniej. Od tego czasu jego kariera zaczęła dynamicznie się rozwijać. Nagrywał kolejne płyty, stworzył piosenkę do serialu “Szkoła”, brał udział w programie “Taniec z Gwiazdami”. Pełnił także funkcję jurora w programach “Super dzieciak” i “The Voice Kids”.

Dawid Kwiatkowski – rodzina

Temat rodziny jest bardzo trudny dla Dawida Kwiatkowskiego ze względu na trudne dzieciństwo, z jakim się zmagał. Mimo to, muzyk nie obawia się o nim mówić. Jego rodzicami są Agnieszka i Jacek Kwiatkowscy. Dawid posiada również przyrodnie rodzeństwo – braci Mateusza (ur. 1987) i Michała (ur. 1983). Co ciekawe, młodszy z braci również jest muzykiem i robi karierę we Francji. Dlaczego jednak dzieciństwo Dawida było trudne? Przyczyną był alkohol. Zarówno jego matka, jak i ojciec byli od niego uzależnieni, przez co w domu często wybuchały awantury. Trwało to wiele lat, jednak w końcu rodzice Dawida wyszli z nałogów, co jest zasługą również jego oraz jego babci, która walczyła o to, by jej córka odzyskała trzeźwość. Dawid wybaczył swoim rodzicom, co mogliśmy zauważyć chociażby w trakcie programu “Starsza pani musi fiknąć” gdzie Dawid wraz z mamą byli na egzotycznych wakacjach. Dawid dba o swoich bliskich, o czym świadczyć może chociażby fakt, że obdarował swojego ojca BMW X1.

Dawid Kwiatkowski – stan cywilny. Kto jest jego żoną/partnerką?

Życie uczuciowe Dawida Kwiatkowskiego jest kwestią, która interesuje bardzo wiele osób. Nie ma w tym nic dziwnego – jest on przecież prawdziwym idolem młodych kobiet. Niestety, na ten temat trudno jest powiedzieć cokolwiek. Dawid Kwiatkowski bardzo dba o to, by chronić swoje życie prywatne, dlatego też nigdy nie wypowiadał się na temat swoich związków oraz nie pokazywał z partnerkami na publicznych wydarzeniach. Pozostaje nam więc uszanować to i cieszyć się jego muzyką.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez DAWID KWIATKOWSKI (@kwiatkowsky)

Dawid Kwiatkowski – dzieci

Podobnie jak w przypadku związków, tak również i w temacie rodzicielstwa Dawida Kwiatkowskiego próżno jest szukać informacji na ten temat. Wszystko jednak wskazuje na to, że Dawid Kwiatkowski na chwilę obecną nie posiada dzieci i skupia się raczej na rozwijaniu swojej kariery. Nie wiadomo czy planuje być tatą w przyszłości, choć warto przyznać, że doskonale sprawdziłby się w tej roli o czym przekonaliśmy się obserwując jak traktuje małych uczestników programu “The Voice Kids’’.

Dawid Kwiatkowski – Facebook i Instagram

Jak można się domyślać, młody piosenkarz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna w dzisiejszych czasach jest obecność w sieci. Dlatego też aktywnie korzysta z mediów społecznościowych chcąc mieć możliwość ciągłego kontaktu z fanami. Jego profil na Facebooku obserwuje obecnie 343 tysiące osób. Konto na Instagramie @kwiatkowsky jest zaś śledzone przez 1,3 miliona osób. Dawid Kwiatkowski często publikuje zdjęcia z występów na scenie, sesji zdjęciowych oraz programów telewizyjnych, w których bierze udział.

Dawid Kwiatkowski – ciekawostki z życia

Dawid Kwiatkowski wychowywany był w wierzącej rodzinie w duchu katolickim. Sam jednak podjął inne decyzje dotyczące swojego wyznania . Już w wieku 15 lat zdecydował się bowiem przejść na protestantyzm.