Vito Bambino (Maciej Dopieralski) – kim jest ten znany artysta? Wiek, żona i krótki życiorys

W naszym kraju nie brakuje utalentowanych wokalistów i tekściarzy, którzy samodzielnie budowali swoją karierę stopniowo przekonując do siebie widzów. Jednym z nich jest Vito Bambino. To młody, przystojny mężczyzna, który regularnie pojawia się choćby w rozgłośniach radiowych. Jego piosenki są chwytliwe, pełne ciepła i pozytywnych emocji. Jednocześnie większość z nas nie wie zbyt wiele o tym artyście. Postanowiliśmy to zmienić. Przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat Vito Bambino – dotyczące zarówno jego kariery zawodowej, obecności w mediach, jak i życia prywatnego. 

Vito Bambino – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Na początku warto zaznaczyć, że Vito Bambino to pseudonim artystyczny. Znany wokalista tak naprawdę nazywa się Mateusz Wojciech Dopieralski. Mężczyzna urodził się 27 kwietnia 1988 roku w Katowicach w rodzinie katolickiej. Gdy miał zaledwie dwa lata przeprowadził się wraz z nią do Niemiec, gdzie zamieszkał na osiedlu socjalnym w Leverkusen. Miejsce to było pełne Rosjan i Polaków, co z jednej strony dawało mu szansę na kontakt z językiem – również w domu rozmawiano wyłącznie po polsku. Z drugiej jednak strony Mateusz zmagał się z wieloma trudnościami. Wychowywał się w rodzinie z problemem alkoholowym zaś jego rodzice nie byli w stanie poradzić sobie z komunikacją ze szkołą przez nieznajomość języka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Vito Bambino / Bitamina (@bitamina.vito.bambino)

Vito Bambino – kariera

Niewiele osób wie, że Vito Bambino to nie tylko wokalista, ale również aktor. Jego kariera aktorska rozwinęła się przede wszystkim w Niemczech. Dopieralski zadebiutował na scenie teatralnej w 2003 roku, po czym w kolejnych latach występował w wielu różnorodnych spektaklach. W 2012 roku po raz pierwszy trafił na mały ekran rolą Felixa Reisingera w jednym z odcinków serialu kryminalnego ZDF SOKO Köln. Niedługo potem regularnie brał udział w niemieckich produkcjach telewizyjnych, w tym w serialu “Kobra – oddział specjalny”(2017) i “Tatort” (2018). Zadebiutował na kinowym ekranie w komediodramacie “Die Kleinen und die Bösen” (2015) u boku Petera Kurtha. W 2022 roku zagrał w filmie “Kobiety bez wstydu”. Jeśli zaś chodzi o karierę muzyczną w tym samym roku wydał swój debiutancki album “Poczekalnia”, który zawiera m.in. utwory “Bunkrów nie ma”, “Nudy”, “Poszło” i “Chyba wiem”. W 2023 roku wydał swój drugi solowy album “Pracownia”, który pokrył się złotem już w dniu premiery. Na krążku znajdują się single “Etna” i “Mustang”. Na płytę zostali zaproszeni: Ewa Bem, sanah, Dawid Podsiadło i Malik Montana. Vito Bambino jest także liderem zespołu Bitamina.

Vito Bambino – rodzina

O rodzinie Vito Bambino wiadomo stosunkowo niewiele. Wiemy, że jego rodzice byli wierzący oraz we wczesnych latach życia piosenkarza wyprowadzili się do Niemiec. Jednocześnie była to para z problemem alkoholowym co negatywnie wpłynęło na dzieciństwo muzyka. Vito bambino ma także siostrę, która również jest związana ze sztuką. 

 

Vito Bambino – stan cywilny. Kto jest jego żoną?

Wiele osób, które podziwiają twórczość wokalisty zastanawia się czy jest on z kimś związany. Odpowiedź brzmi: owszem Vito Bambino pozostaje w stałym związku. Jego żoną jest Agata Di Prima-Dopieralski która  jest pół Niemką, pół Sycylijką. Para poznała się dzięki siostrze wokalisty, która zorganizowała imprezę, na której gośćmi byli zarówno jej brat jak i Agata. Kobieta była wówczas związana z innym mężczyzną, jednakże po czasie między tą parą nawiązuje się uczucie. 

Vito Bambino – dzieci

Wiele osób zainteresowanych życiem wokalisty zastanawia się, czy Vito Bambino ma dzieci. Odpowiedź brzmi: owszem jest ojcem chłopca o imieniu Amar, który jest owocem związku z jego żoną. Chłopiec ma obecnie 3 lata i uczęszcza do przedszkola obok domu rodziców w Warszawie. Coraz lepiej mówi po polsku, a z mamą porozumiewa się po niemiecku

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Vito Bambino / Bitamina (@bitamina.vito.bambino)

Vito Bambino – obecność w social mediach

Vito Bambino jako młody, prężnie rozwijający się artysta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę pełni w dzisiejszych czasach internet. Nic więc dziwnego, że jest osobą, która jest aktywna w sieci i wykorzystuje ten kanał komunikacji. Podobnie jak wielu innych twórców młodego pokolenia uznał, że Facebook jest portalem, na którym nie warto działać i nie posiada na nim swojego oficjalnego profilu. Zamiast tego skupił się na Instagramie gdzie prowadzi konto @bitamina.vito.bambino, które obserwowane jest obecnie przez 164 tysiące osób. Wokalista publikuje tam ogłoszenia dotyczące nowych projektów i tras koncertowych jak również swoje zdjęcia z występów, sesji zdjęciowych oraz życia. 

Vito Bambino – ciekawostki z życia

Vito Bambino jest osobą, która uważa się za europejczyka. Dzieciństwo związane z migracją do Niemiec oraz kontaktami z osobami różnych narodowości sprawiło, że uważa iż jesteśmy częścią jednej dużej europejskiej społeczności. Jednocześnie nie wypiera się polskości, choć zdarzało mu się podkreślać w wywiadach, że wstydzi się za nasz kraj oraz wydarzenia, które mają tu miejsce. Niemniej jednak od kilku lat nagrywa w języku polskim i to w naszym kraju stara się budować swoją karierę.