Jacek Braciak – kim jest ten lubiany aktor? Żona, dzieci i wiek

W naszym kraju nie brakuje utalentowanych, charakterystycznych aktorów, którzy przykuwają uwagę publiczności. Jedną z takich osób jest z całą pewnością Jacek Braciak. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób poszukuje informacji na jego temat i jest zainteresowana życiem tego aktora. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy krótkie podsumowanie jego życiorysu, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze  informacje na temat Jacka Braciaka.

Jacek Braciak – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Jacek Braciak to polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Urodził się 12 maja 1968 roku w Drezdenku.  Dzieciństwo spędził we wsi Rzekcin. W 1987 ukończył Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Strzelcach Krajeńskich, a cztery lata później został absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.  Po ukończeniu studiów zaczął realizować się w zawodzie aktora osiągając coraz większe sukcesy na deskach teatru oraz na małym i wielkim ekranie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez jestemkatarzyna (@tuoklinska)

Jacek Braciak – kariera

Już w roku ukończenia studiów Jacek Braciak rozpoczął współpracę z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Na ekranach kin zadebiutował  w 1989 roku biorąc udział w filmie “Z soboty na poniedziałek”, dwa lata później zagrał w filmie “Panny i wdowy”. W 1992 roku zagrał Chaplina w filmie Enake. Ma za sobą rolę także we francuskim dramacie wojennym – “Wiatr ze wschodu”. Bardzo ważną rolą była dla niego rola Oskara w filmie “Uprowadzenie Agaty”. Mówiąc o karierze Jacka Braciaka nie sposób nie wspomnieć także o tym, że jest to bardzo popularny aktor serialowy, który pojawił się między innymi w produkcjach takich jak: “Klan”, “Boża podszewka”, “Złotopolscy”, “13 Posterunek”, “Miodowe lata”, “Na dobre i na złe”, czy “Kryminalni”. Aktor dobrze czuje się w rolach komediowych co mogliśmy zobaczyć oglądając serial “Rodzinka.pl”. Kolejną dziedziną, w której odniósł sukces jest dubbing. Podkładał swój głos w kilkudziesięciu produkcjach. Do tych najbardziej znanych możemy zaliczyć film “Strażnicy Galaktyki” gdzie gra postać szopa Rocketa, film “Charlie i fabryka czekolady” czy animowanego “Shreka”.  Nie da się ukryć, że Jacek Braciak jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, co pozwala mu starannie wybierać produkcje, w których się pojawi i rozwijać swoją karierę oraz dorobek aktorski.

Jacek Braciak – rodzina

Jacek Braciak jest jednym z tych aktorów, którzy bardzo dbają o swoją prywatność i robią wszystko, by uchronić się przed wścibstwem mediów. Dotyczy to również jego najbliższych. Dlatego też w sieci trudno znaleźć jakiekolwiek informacje na temat jego rodziny. Nie wiemy więc kim są jego rodzice ani czy posiada rodzeństwo. Pozostaje nam więc zaakceptować ten fakt i skupić się na dorobku zawodowym aktora.

Jacek Braciak – stan cywilny. Kto jest jego żoną/partnerką?

Życie uczuciowe Jacka Braciaka jest tematem, który interesuje wiele osób śledzących karierę i życie aktora. Jak jednak wyglądało? Przez długi czas aktor był mężem producentki filmowej Ilony, z którą jak się wydawało tworzy zgodne i udane małżeństwo. Związek ten jednak nie przetrwał próby czasu i zakończył się rozwodem. W 2002 roku Jacek Braciak poznał aktorkę Maję Hirsch, z która stworzył nieformalny związek. Trwał od do 2015 roku. Po jego zakończeniu pojawiły się doniesienia, że aktor spotyka się z Renatą Dancewicz. Znajomość ta jednak nie potrwała długo, ponieważ już w 2018 roku media plotkarskie donosiły o związku z Agatą Buzek. Warto jednak podkreślić, że aktor nigdy nie potwierdził iż te doniesienia są prawdą.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Iza Kuna (@iza_kuna)

Jacek Braciak – dzieci

Osoby śledzące karierę Jacka Braciaka często zastanawiają się, czy aktor jest ojcem. Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, aktor posiada dzieci z różnych związków, które tworzył w ciągu swojego życia. Jego najstarsze dzieci to córki Zofia i Jadwiga będące owocem małżeństwa Jacka Braciaka. Posiada również młodszą córkę Marię, której matką jest Maja Hirsch.

Jacek Braciak – Facebook i Instagram

Jacek Braciak jest jedną z tych osób, które nie przepadają za ujawnianiem swojej prywatności i pokazywaniem codziennego życia. Nie jest więc osobą, która wykorzystuje internet do promocji swojej osoby w sieci. Aktor nie posiada konta na Instagramie, zaś na Facebooku ma profil prywatny, do którego zaprasza jedynie znajome osoby. Jak widać kariera możliwa jest również bez wykorzystywania możliwości, które daje internet i z powodzeniem można chronić swoją prywatność.

Jacek Braciak – ciekawostki z życia

Wspominaliśmy już o dzieciach Jacka Braciaka, w tym o córce Jadwidze. Warto jednak zaznaczyć, że w tym temacie wiele się zmieniło. Córka aktora jest bowiem osobą transpłciową, która identyfikuje się jako mężczyzna i obecnie nosi imię Konrad. Jacek Braciak jest osobą bardzo tolerancyjną, która nie miała problemu z tym, by zaakceptować ten fakt. Sam niejednokrotnie wspominał o tym w wywiadach i podkreślał, że jego dzieci są ludźmi wolnymi i mają prawo podejmować decyzje dotyczące swojego życia. Zdobył tym sporą sympatię środowisk LGBTQ.