Zabójstwo dziennikarza TVN. Zatrzymano 37-letniego Łukasza G.!

Paweł K. był dziennikarzem, współpracownikiem stacji TVN. W miniony weekend został brutalnie zamordowany.

Do zdarzenia doszło w Chorzowie. Paweł K. który tego spotkał się z Eweliną Ż. został zaatakowany przez nożownika i wyniku odniesionych ran zmarł [zobacz tutaj].

 

Dowody zbrodni

 

W wyniku działań śledczych zabezpieczono nóż kuchenny, który stanowił narzędzie zbrodni, a także monitoring z miejsca zdarzenia. Niestety jakość nagrania uniemożliwia identyfikację sprawcy.

W wątpliwość także poddano zeznania Eweliny Ż. która twierdziła, że nie rozpoznała mordercy – chorzowski prokurator zdecydował się na powołanie biegłych, którzy mają ocenić wiarygodność towarzyszki Pawła K.

 

Paweł K. fot. instagram.com/bartekjedrzejak_official/

 

 

Łukasz G. zatrzymany

 

Tymczasem zatrzymany został 37-letni Łukasza G. Mężczyzna dostał dozór policyjny. 

 

Karta SIM została wykorzystana w sposób bezprawny, zamontowana w urządzeniu lokalizacyjnym, podrzucona pod samochód kobiety, która towarzyszyła ofierze w chwili popełnienia zabójstwa. Jest to przestępstwo, ponieważ w Polsce takie działania, bez wiedzy zainteresowanej osoby, są bezprawne.

– mówi Cezary Golik, prokurator rejonowy w Chorzowie*

 

Urządzenie lokalizacyjne zostało przyczepione do samochodu, którym jeździła Ewelina Ż. Następnie – na kilka dni przez zabójstwem dziennikarza TVN – lokalizator zdjęto z samochodu. 

Łukasz G. z pewnością wie, kto i w jakim celu zlecił mu zakup czy też montaż nadajnika. Prokuratura jednak nie ujawniła tych informacji.

 

Poszukiwania męża Eweliny Ż. 

 

Tymczasem poszukiwany jest mąż Eweliny Ż. Po zabójstwie dziennikarza TVN, mężczyzna zniknął i jest niedostępny. Ponoć miał przekroczyć przejście graniczne w Jędrzychowicach (granica z Niemcami). W najbliższych dniach ma zostać wystawiony międzynarodowy list gończy. Na razie jednak mąż Ż. ma mieć charakter świadka. Prokuratura zaznacza jednak, że ten status może się zmienić na podejrzanego. 

 

Zobacz też:

Zbiorowe samobójstwo w Szwajcarii. Skakali z okna jeden po drugim!

 

*cyt. chorzow.naszemiasto.pl

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.