Pol’and’Rock Festival. Zatrzymano aż 57 osób!

Pol’and’Rock Festival czyli dawny Przystanek Woodstock w tym roku odbywał się na lotnisku Czaplinek-Broczyno.

Impreza zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy osób. Jednak nie wszyscy uczestnicy Pol’and’Rock Festival postępowali zgodnie z prawem. W efekcie zatrzymano aż 57 osób!

 

https://www.facebook.com/PolAndRockFestival

 

Policja z kilku województw zabezpieczała imprezę. Jak informuje TVP Info, poza funkcjonariuszami z województwa zachodnio pomorskiego, na miejscu pracowali policjanci z:

 

…wielkopolskiego, małopolskiego, lubuskiego i łódzkiego, a także z Komendy Stołecznej Policji. Za bezpieczeństwo odpowiadała także m.in. straż pożarna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Ochrony Kolei, WOPR i sanepid.

 

Po trwającym od 6 do 8 sierpnia 2022 r. Pol’and’Rock Festival zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przekazał:

 

…odnotowaliśmy 54 przestępstwa i zatrzymaliśmy 57 osób (głównie za posiadanie środków odurzających i naruszenie zakazu lotów). W omawianych dniach, w rejonie objętym działaniami doszło do jednego wypadku drogowego (potrącenie pieszej)

 

Jak więc widać, Pol’and’Rock Festival, podobnie jak Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy jest wydarzeniem, które gromadzi liczbę osób o wielkości podobnej do miasta. W takie imprezy zaangażowanych jest tysiące funkcjonariuszy. Per saldo, zatem wszyscy płacimy za pomysły Jurka Owsiaka.

 

>>>Basia Kurdej-Szatan popłakała się na Pol’and’Rock Festival: “Nie spodziewałam się, że będzie mnie to kosztowało tyle emocji…”

 

 

 

*źródło/cyt: tvp.info