Rafał Sonik – kim jest ten znany biznesmen? Wiek, żona i dzieci

Osoby, które osiągnęły sukces w biznesie oraz w realizowaniu swojej pasji często budzą naszą ciekawość. Rafał Sonik to jedna z takich właśnie postaci. Ten popularny biznesmen i kierowca rajdowy ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Nic więc dziwnego, że wiele osób interesuje się jego życiem. W sieci często pojawiają się pytania o jego karierę czy życie osobiste. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji na temat Rafała Sonika. Z pewnością znajdziesz w nim wszystkie informacje, których poszukujesz.

Rafał Sonik – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Rafał Sonik urodził się 3 czerwca 1966 roku w Krakowie. Dorastał w Nowej Hucie co jak sam twierdzi, było dla niego prawdziwą szkołą charakteru. Ukończył prestiżowe I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego. Od najmłodszych lat swojego życia był zapalonym narciarzem. Miał również zmysł do prowadzenia biznesu, dzięki czemu już jako 16 latek rozpoczął sprzedaż sprzętu sportowego. Studiował handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej (obecnie jest to Uniwersytet Ekonomiczny).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Rafał Sonik (@rafalsonik)

Rafał Sonik – kariera

Mówiąc o karierze Rafała Sonika należy podzielić ją na dwa aspekty – biznesowy oraz sportowy. W każdej z tych dwóch dziedzin udało mu się bowiem odnieść sukces. Jest także założycielem, fundatorem i byłym prezesem Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska. Jest cenionym przedsiębiorcą, który rozpoczął swoją działalność od założenia firmy Elefant, która była jednym z pierwszych domów handlowych w Krakowie. Znany jest również z założenia spółki Gemini Holding, która zajmuje się budową i zarządzaniem wielkimi centrami handlowymi. Ponadto działa w wielu innych branżach i ma pakiety udziałów w wielu znanych firmach.
Jeśli chodzi o karierę sportową Rafał Sonik jest dziesięciokrotnym zdobywcą Pucharu Świata FIM, zwycięzcą Rajdu Dakar oraz pięciokrotnym mistrzem Polski w rajdach enduro
Zdobył także liczne odznaczenia, wśród których znajdują się:

  • Srebrny Krzyż Zasługi (1 czerwca 2013, za osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu)[
  • Odznaka „Honoris Gratia” przyznana przez Prezydenta Miasta Krakowa
  • Srebrna Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski – przyznawany przez Marszałka Województwa Małopolskiego
  • Nagroda Miasta Krakowa przyznawana przez Prezydenta Miasta Krakowa.
  • Perła Honorowa Polskiej Gospodarki w kategorii krzewienie wartości społecznych (2015)
  • „Kamień Milowy” – wyróżnienie przyznawane przez Magazyn Forbes (2015).

Rafał Sonik – rodzina

Mimo iż Rafał Sonik chętnie opowiada o sobie i swoich sukcesach są kwestie, w których nie wypowiada się publicznie. Jedną z nich jest jego rodzina. Biznesmen dobrze chroni swoją prywatność, dlatego też w sieci na próżno jest szukać informacji na temat jego rodziców. Nie wiemy kim byli ani czym się zajmowali. Nie wiadomo również, czy Rafał Sonik posiada rodzeństwo.

Rafał Sonik – stan cywilny. Kto jest jego żoną/partnerką?

Obecną partnerką Rafała Sonika jest Karolina Sołowow, która również jest pasjonatką rajdów samochodowych. Para poznała się podczas wyjazdu na rajd Dakar i zapałała do siebie gorącym uczuciem. To właśnie dla Karoliny Sołowow Rafał Sonik zdecydował się na rozwód ze swoją pierwszą żoną, z którą spędził 24 lata. Między partnerami jest spora różnica wieku wynosząca 19 lat, przez co wiele osób nie wierzyło w powodzenie tego związku. Mimo to trwa on do dziś i jest bardzo udany.
Karolina Sołowow pozostaje w cieniu partnera i niechętnie występuje publicznie. Odpowiada za to za obsługę medialną podczas rajdów, przygotowując filmy i reportaże z przygód i wyzwań Rafała Sonika.

Rafał Sonik – dzieci

Wiele osób, które śledzą karierę Rafała Sonika zastanawia się, czy posiada on dzieci. Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Rafał Sonik jest ojcem trójki dzieci. Posiada syna i córkę z pierwszego małżeństwa. Jego najmłodszą pociechą jest synek Gniewko, który jest owocem związku z Karoliną Sołowow. Chłopiec przyszedł na świat w 2016 roku.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Rafał Sonik (@rafalsonik)

Rafał Sonik – Facebook i Instagram

Rafał Sonik doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach każdy, kto chce osiągnąć sukces i utrzymać swoją popularność powinien być obecny w mediach społecznościowych. Dlatego też dba o swoją obecność w internecie prowadząc konto na Instagramie. Jego profil @rafalsonik śledzi obecnie ponad 50 tysięcy osób. Rafał Sonik jest bardzo aktywny na swoim koncie. Publikuje zdjęcia z rajdów, podróży, chwile z synem oraz różnego rodzaju wydarzenia, które promuje swoim nazwiskiem lub obecnością. Dzięki temu ma stały kontakt z osobami, które są zainteresowane jego życiem oraz działalnością.

Rafał Sonik – ciekawostki z życia

Rafał Sonik bardzo chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne wykorzystując swoją popularność. Ostatnią z nich jest Wielka Wyprawa Maluchów mająca polegać na przejeździe tymi kultowymi samochodami z Bielska-Białej do Monte Carlo. Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. W jej ramach prowadzona jest również zbiórka na najmłodsze ofiary wypadków samochodowych.