Eugeniusz Mleczak – kim jest mąż Elżbiety Jaworowicz i ile ma lat? Dzieci, żona i krótki życiorys

Kiedy mówimy o ważnych osobach w naszym kraju zazwyczaj skupiamy się na tych, które są najbardziej rozpoznawalne. Tymczasem ogromną rolę dla naszego kraju jak również i bezpieczeństwa odgrywają osoby, których często nie kojarzymy zbyt dobrze. Jedną z takich osób był z całą pewnością Eugeniusz Mleczak – były pułkownik wojskowy. Choć odszedł w atmosferze skandalu nadal bierze czynny udział w działaniach związanych z obronnością. Warto więc poznać go nieco lepiej. 

Eugeniusz Mleczak – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Eugeniusz Mleczak urodził się w 1955 roku. Niestety to jedna z niewielu informacji na jego temat, które możemy bez problemu znaleźć w sieci. Zarówno miejsce urodzenia, jak i miasto, w którym się wychowywał nie są nam znane. W artykułach na temat Eugeniusza Mleczaka na próżno szukać też informacji o jego wykształceniu czy pasjach, jakie miał w młodości.

Eugeniusz Mleczak – kariera

Eugeniusz Mleczak to były pułkownik wojskowy i rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej. W swojej karierze pełnił wiele ważnych funkcji, między innymi dyrektora Biura Prasowego i Informacji w MON-ie oraz rzecznika resortu. Miał również związek z Aleksandrem Kwaśniewskim, współpracując z nim w czasie jego prezydentury. Jego kariera zawodowa została przerwana w 2003 roku, gdy podał się do dymisji w związku z komunikatem na temat znalezionych przez polskich żołnierzy w Iraku czterech francusko-niemieckich rakiet przeciwlotniczych Roland. Komunikat wywołał międzynarodowy skandal i ostrą reakcję strony francuskiej, która oświadczyła, że rakiety nie są już produkowane od kilku lat, a symbol 2003 został błędnie odczytany jako rok produkcji. Pomimo tej kontrowersji, Mleczak nadal miał możliwość kontynuowania kariery w służbie publicznej. W grudniu 2003 roku został zatrudniony w Kancelarii Prezydenta, gdzie odpowiadał za działalność organizacji społeczno-obronnych, takich jak Liga Obrony Kraju czy aerokluby. Po odejściu z Kancelarii Prezydenta, Mleczak kontynuował pracę w dziedzinie obronności, m.in. jako dyrektor w Instytucie Bezpieczeństwa Narodowego.

Eugeniusz Mleczak

Eugeniusz Mleczak – rodzina

Jak wspominaliśmy we wstępie Eugeniusz Mleczak jest osobą dość skrytą, która troszczy się o swoją prywatność i niechętnie wypowiada się publicznie na tematy, które nie są związane z jego działalnością zawodową. Nic więc dziwnego, że również w przypadku jego bliskich ciężko dotrzeć jest do jakichkolwiek informacji. Nie wiemy kim byli ani czym zajmowali się jego rodzice. Nie wiadomo również czy ma rodzeństwo. Pozostaje nam więc jedynie uszanować jego zamiłowanie do prywatności. 

Eugeniusz Mleczak – stan cywilny

Eugeniusz Mleczak jest osobą bardzo stałą w uczuciach. Już od wielu lat związany jest z dziennikarką znaną z programu “Sprawa dla Reportera”. Para poznała się ponad 25 lat temu podczas wręczania wyróżnień Benemerenti („dobrze zasłużonym”) Ordynariatu Polowego WP. Elżbieta Jaworowicz była już wówczas dwukrotnie rozwiedziona. Być może to sprawiło, że choć para zakochała się w sobie przez 15 lat żyła w związku nieformalnym. Dopiero po upływie tego czasu zdecydowali się na małżeństwo, które nadal pozostaje trwałe i szczęśliwe. Elżbieta Jaworowicz, choć jest osobą dbającą o swoją prywatność kilkukrotnie w wywiadach wypowiadała się bardzo ciepło o swoim mężu. 

Eugeniusz Mleczak – dzieci

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy znany wojskowy ma dzieci. W sieci pojawiały się pogłoski mówiące o tym, że ma syna, jednak nie zostały one nigdy potwierdzone. Możemy za to posiłkować się słowami Elżbiety Jaworowicz, która w jednym z wywiadów opowiedziała o tym, że nie doczekała się potomstwa. Daje to nam więc pewność, że Eugeniusz Mleczak ne ma dzieci, które byłyby owocem jego małżeństwa z dziennikarką.

Mleczak Eugeniusz

Eugeniusz Mleczak – obecność w sieci

Choć jego żona jest niezwykle popularną dziennikarką a on sam może poszczycić się pełnieniem ważnych funkcji w państwie Eugeniusz Mleczak należy do grona osób, które wolą dbać o swoją prywatność. Nie dziwi więc fakt, że nie wykorzystuje internetu do promocji swojej osoby. Mężczyzna nie posiada publicznych kont na znanych portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram. 

Eugeniusz Mleczak – ciekawostki z życia

Dymisja Eugeniusza Mleczaka z roli rzecznika MON wywołana skandalem, o którym pisaliśmy wyżej sprawiła, że w ministerstwie zawrzało. Chcąc uniknąć kolejnych tak poważnych oskarżeń, które negatywnie wpływają na wizerunek Polski w pewnym momencie ogłoszono, że nie będzie on przez nikogo zastąpiony a funkcja rzecznika prasowego w MON zniknie. Tak się jednak nie stało, i w obecnych czasach na pytania dotyczące obronności narodu wciąż odpowiadają rzecznicy.