To nie są dobre informacje. Już wkrótce nad Polskę nadciągną arktyczne mrozy! Gwałtownego ochłodzenia możemy spodziewać się(…)

Po chwilowym odpoczynku od opadów śniegu wraz z nadejściem nowego tygodnia w wielu regionach Polski możemy spodziewać się kolejnego pogorszenia pogody. Meteorolodzy prognozują, że znów przybędzie białego puchu, a miejscami spadnie deszcz ze śniegiem.

 

 

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na południu naszego kraju przybędzie o 6 cm pokrywy śnieżnej, natomiast w Karkonoszach do 15 cm. Temperatura w najbliższych dniach będzie oscylować w granicach od 0 do 1 na południowym wschodzie Polski, do 4 na zachodzie i 5 stopni na wybrzeżu.

 

 

 

Początkowo za sprawą cieplejszego powietrza z zachodu będziemy cieszyć się wyższymi temperaturami, jednak nie potrwa to długo. Już od 10 grudnia do naszego kraju zaczną napływać arktyczne i bardzo mroźne masy powietrza, prawdopodobnie pojawią się również opady śniegu. Mimo końcówki astronomicznej jesieni w kalendarzu zima na dobre planuje zadomowić się w naszym kraju i musimy stopniowo się do tego przyzwyczajać .

 

kp

źródła: pogoda.interia.pl, foto pixabay.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *