Ta POLSKA gwiazda doznała przemocy na tle RASISTOWSKIM! Jej PRZEŚLADOWCA dzisiaj jest POLITYKIEM! Zobacz wideo!

Temat rasizmu na nowo stał się czołowym tematem w polskich mediach, co ma związek z szeroko pojętą sprawą żydowską. Gośćmi w “Dzień Dobry TVN” były gwiazdy z ciemniejszym kolorem skóry, które wychowały się w Polsce. Opowiedziały ze swojego doświadczenia, czy poczuły osobiście brak tolerancji na ich pochodzenie.

 

Patricia Kazadi otwarcie przyznała, że nigdy nie poczuła dyskryminacji ze względu na pochodzenie i co więcej nawet w małych miasteczkach spotkała się w otwartością i sympatia. Niestety tyle szczęścia nie miała blogerka modowa Macademian Girl, czyli Tamara Gonzales.

 

Kobieta przyznała, że dopiero w czwartej klasie szkoły podstawowej dzieci zorientowały się, że jest ona nieco inna niż wszyscy. Zaczęli ją prześladować, czekać po szkole tylko po to, aby móc ją popchnąć, przewrócić lub kopnąć. Blogerka bała się swoich kolegów z klasy, ale dopiero po roku opowiedziała wszystko mamie. Dopiero po jej ingerencji i groźbie, ze pójdzie z tą sprawą do kuratorium Tamara mogła choć trochę czuć się bezpiecznie. Jednak to co wyznała o sowim największym oprawcy mrozi krew w żyłach:

 

“(…) Przeprosiła i szkoła, i rodzice największych prowodyrów. A jeden z nich – chłopak, który wykazywał się największą agresją przepraszał tak naprawdę z kpiącym uśmiechem na ustach. Było widać, że ani on nie czuje skruchy, ani nie wymagają tego jego rodzice. Dzisiaj jest politykiem, jest działaczem skrajnie prawicowej partii. Tak naprawdę dzieci powinno się uczyć od małego tolerancji, tego, że słabszych trzeba bronić. (…) To dorośli wyznaczają granicę, dzieci nie wiedzą co jest dobre a co złe. Bez tej edukacji nie przejdziemy tego etapu”.

 

Słowa Macademian Girl nas przeraziły, szkoda, że nie wypowiedziała nazwiska tego człowieka. Z drugiej strony mógł się zmienić i żałuje swojego zachowania w przeszłości. Mamy cichą nadzieję, że być może po tym nagraniu zadzwoni i przeprosi już jako dorosły mężczyzna. Jeżeli nie zmienił swoich poglądów, to przerażające, kto decyduje o naszych losach.

 

Warto obejrzeć rozmowę z paniami również ze względu an to, co powiedziała Patricia Kazadi, a trzeba przyznać, że to niesamowicie mądra kobieta.

 

Zobaczycie ten wywiad pod tym linkiem:

DOŚWIADCZENIE RASIZMU wśród polskich GWIAZD

rasizm w szkole, gwiazdy z ciemną skórą, Dzień dobry TVN

źródło: dziendobry.tvn.pl, instagram.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *