Jaki wybrać strój kąpielowy do dużego biustu? 

Lato to czas, gdy każda z nas chce czuć się swobodnie i komfortowo, ciesząc się głównie słońcem i wodą. Szkoda poświęcać piękną pogodę na niewygodne bikini, za małe miseczki czy zbyt elastyczny materiał, który nie trzyma biustu. Pora w końcu wybrać swój idealny strój kąpielowy, który uzupełni równie idealne wakacje!

5 kroków do idealnego stroju kąpielowego

  1. Wybierz strój z odpowiednim wsparciem. Dla kobiet z dużym biustem kluczowe jest, aby strój kąpielowy zapewniał przede wszystkim odpowiednie wsparcie. Dlatego też zdecydowanie najlepiej sprawdzą się modele ze wbudowanym miseczkami, szerokimi ramiączkami i solidnymi zapięciami – np. z górą w typie FullCup (https://www.gaia.com.pl/biustonosz/full-cup/). 
  2. Szukaj regulowanych ramiączek. Regulacja to podstawa! Szerokie ramiączka z możliwością dostosowania do Twojej sylwetki to gwarancja komfortu – nawet jeśli piersi mają tendencje do opadania.
  3. Postaw na jakość materiałów. Wybierając strój kąpielowy, zwróć uwagę na materiał – najlepiej, aby był to poliamid i elastan. Dobrze, aby włókna były elastyczne, szybkoschnące, ale również mocne i odporne na działanie chloru czy soli morskiej. Nowoczesne stroje posiadają także odporność na promienie słoneczne (UPV50+). Modele takie znajdziesz w sklepie GAIA (link do sklepu). 
  4. Nie bój się wzorów i kolorów. Duży biust nie musi oznaczać rezygnacji z modnych wzorów, jaskrawych kolorów czy nowoczesnych fasonów. Wręcz przeciwnie, odpowiednio dobrane wzory mogą pięknie podkreślić Twoje krągłości! Każde ciało zasługuje na plaże!
  5. Przymierzaj różne style. Nie ograniczaj się do jednego typu stroju kąpielowego. Bikini i jednoczęściowe stroje kąpielowe mają różne warianty, które mogą świetnie wyglądać na większym biuście. Bądź dumna ze swoich krągłości!

Kostiumy, bikini dla dużego biustu — co wybrać?

Oczywiście nie damy Ci jednej, uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Tak naprawdę kluczem do sukcesu jest wybranie modelu, w którym to TY czujesz się swobodnie i pięknie. Na szczęście rynek obfituje w wiele różnorodnych fasonów – od sportowego stroju jednoczęściowego, przez wycięte bikini. Te znajdziesz np. w sklepie https://www.gaia.com.pl/

Kostiumy jednoczęściowe — klasyczne, z wycięciami na bokach lub z przeszyciami w pasie — są idealne dla podkreślenia sylwetki i odwrócenia uwagi od obszarów, które chcielibyśmy ukryć. Dodatkowo są niezwykle wygodne, posiadają dodatkowe wzmocnienie dla piersi i szerokie ramiączka, które nie wbijają się w łopatki i ramiona.

Alternatywą dla wyciętego i kusego bikini mogą natomiast być np. spodenki w stylu high-waist, które dodają równowagi sylwetce, przez co większy biust nie przyciąga wzroku i nie podkreśla ewentualnych dysproporcji (chyba, że chcesz je podkreślić — ostatecznie najważniejszy jest Twój komfort!).

Z kolei, jeśli masz mocne ramiona i plecy, doskonały będzie krój “bez pleców”. Pamiętaj tylko, że zwykle w modelach tych występują ramiączka zawiązywane na szyi, co w dłuższej perspektywie może powodować ból i dyskomfort.

Wybieraj, mierz, sprawdź, w czym Twój biust wygląda (i czuje się) najpiękniej – to jest Twój czas i Twoje wakacje! 

A czego unikać?

Dalecy jesteśmy od sztywnych zakazów i kategorycznego zabraniania konkretnych fasonów i modeli. Z doświadczenia jednak wiemy, że pewne kroje i rozwiązania nie są praktyczne dla Pań z biustem D+. Dlatego też postanowiliśmy podzielić się tymi spostrzeżeniami.  

  • Triangielki. Chociaż są urocze i modne, zazwyczaj nie oferują wystarczającego wsparcia dla dużego biustu. Model ten zwykle wykonany jest z lekkiego materiału, bez fiszbin i ze sznureczkami, zawiązywanymi na karku. Model ten dobrze więc sprawdzi się wyłącznie do opalania i leżenia na kocu. 
  • “Opaski”. Chociaż są modne i minimalistyczne, mogą nie oferować wymaganego wsparcia — zwłaszcza jeśli kochasz wodne harce! Ponadto większość modeli posiada jedynie mocowanie na plecach (i to zazwyczaj w formie supełka), co utrudnia opalanie.
  • Modele bez elastanu. Elastan zapewnia doskonałe dopasowanie do ciała i dodatkowo podtrzymuje “cięższe” obszary. Modele sztywne, bez domieszki tego syntetyku zazwyczaj są niekomfortowe – zwłaszcza po zmoczeniu. 

Pamiętajcie, dziewczyny, wybór stroju kąpielowego to też zabawa i okazja, aby docenić swoje ciało. Nie bójcie się eksperymentować z kolorami i wzorami. Najważniejsze, żebyście czuły się w nim dobrze i pewnie. W końcu lato jest po to, żeby cieszyć się każdą chwilą!