Znana NIEMIECKA GWIAZDA śpiewa POLSKĄ kolędę W NIEMIECKIEJ TV! To wykonanie jest zaskakujące i niesamowicie wzruszające… Zobacz to wideo!

Mark Forster to niemiecki piosenkarz, kompozytor i pianista. Karierę zaczął od pisania jingli dla telewizji, ale dzięki ciężkiej pracy wkrótce stał się gwiazdą w Niemczech. Wygrał niemiecki “Konkurs Piosenki Bundeswizji” w 2015 roku. Jego piosenka jest najlepiej sprzedającą się niemieckim rapowym utworem. Był jurorem w “The Voice od Kids”  niemieckim talent show.

 

 

Mark ma również polskie korzenie, jego mama jest Polką, a jego imię i nazwisko można by przetłumaczyć na Marek Ćwiertnia. O swoim pochodzeniu dał znać wykonując w niemieckiej telewizji jedną z najpiękniejszych polskich kolęd .

Pięknym, czystym polskim językiem zaśpiewał “Lulajże Jezuniu”, zrobił w to niesamowicie wzruszający sposób, przez cały czas miał zamknięte oczy… Nie tylko na nas to urzekło, ale nawet jurorów przysłuchujących się Forsterowi, którzy po występie oklaskiwali go na stojąco.

 

 

To piękne, kiedy właśnie w takich gestach ludzie pokazują, że pamiętają o swojej tożsamości. Być może dla nas, Polaków istotne było, że zdarzyło się to w niemieckiej telewizji. Jakoś tak wciąż czujemy swego rodzaju kompleks… Jedna piosenka, a tak wiele radości nam dała.

 

źródło: wikipedia.pl, demotywatory.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *