Szukasz pierścionka zaręczynowego z diamentem? Przedstawiamy propozycje z brylantami w najróżniejszych odsłonach

Marylin Monroe śpiewała, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet. William Shakespeare z kolei powiedział: „złoto i brylanty mają cichą wymowę, która wzrusza serce kobiety mocniej niż najpiękniejsze słowa”. Mimo upływu lat klasyczne pierścionki zaręczynowe z diamentem nadal świecą triumfy. Jednak obecnie możemy wybierać spośród diamentów w różnych odsłonach – poznaj najpiękniejsze z nich! 

Pierścionek zaręczynowy z diamentem – ponadczasowa klasyka czy nowoczesność? 

Diament to król kamieni szlachetnych. Złote pierścionki z diamentami stały się legendarną klasyką wśród zakochanych, symbolizując wieczną miłość oraz udane małżeństwo. Poza swoim symbolicznym znaczeniem diament jest ceniony również ze względu na niezwykłą trwałość – to najtwardszy minerał na świecie. 

Jeszcze do niedawna w zaręczynowych kolekcjach jubilerów dominowały przede wszystkim żółte złoto oraz klasyczne formy, czyli modele z jednym przezroczystym diamentem osadzonym w koronie. Sama idea, że pierścionek zaręczynowy powinien mieć formę dużego, pojedynczego diamentu w stylu Solitaire obiegła świat w latach 50. XX wieku. Chociaż ten ponadczasowy wzór niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zakochanych, wybór biżuterii obecnie jest znacznie bogatszy.

Klasyczny złoty pierścionek z diamentem o brylantowym szlifie

Klasyczny złoty pierścionek z diamentem o brylantowym szlifie

Pierścionek zaręczynowy z szafirem i diamentem

Pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami szlachetnymi zyskują coraz większą popularność. Na ten trend wpłynął m.in. pierścionek księżnej Diany, który wręczył jej książę Karol – model z efektem halo, którego serce stanowił intensywny niebieski szafir otoczony czternastoma diamentami. 

W sklepach jubilerskich dostępne są pierścionki zaręczynowe o podobnym motywie. Jednak szafir otoczony diamentami to bynajmniej nie jedyna z dostępnych opcji. Efekt halo polega na osadzeniu w centrum jednego dużego kamienia szlachetnego, który otacza się mniejszymi, tworząc aureolę. Sprawia to, że karat wydaje się większy, a na dodatek pierścionek cudownie się mieni nawet podczas najdelikatniejszego ruchu dłonią. Kamień centralny może być dowolny – sprawdź szeroki wybór pierścionków zaręczynowych z diamentem o efekcie halo tutaj: https://savicki.pl/pierscionki-z-diamentem

Pierścionek zaręczynowy z diamentem w stylu halo

Pierścionek zaręczynowy z diamentem w stylu halo 

Atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnego diamentu okażą się jego kolorowe odsłony. To doskonały wybór, jeśli chcesz podarować ukochanej prawdziwy diament, jednak o barwie, o której marzy. Przyciągające odcienie żółci, błękitu lub nawet czerni nadają pierścionkom wyjątkowy charakter i luksusowy wygląd, który wzbudza zachwyt od pierwszego spojrzenia.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem – jaki kruszec? 

Diament prezentuje się olśniewająco osadzony w każdym kruszcu. Oprócz tradycyjnego żółtego złota do wyboru pozostaje również złoto białe, różowe oraz czarne. Niebanalną opcją jest również platyna czy pierścionek zaręczynowy srebrny z diamentem o pięknej niebieskiej barwie. Niebieskie oczko w połączeniu z chłodnym blaskiem srebra prezentuje się nowocześnie i elegancko. 

Różowy kruszec podkreśli subtelną urodę partnerki. Świetnym pomysłem okaże się połączenie go z brylantem w tym samym kolorze. Biżuteria nabierze słodkiego, bajecznego charakteru. Nieco awangardowym wyborem może okazać się czarne złoto – ten wybór spodoba się paniom o wyrafinowanym guście. Choć to nieco mroczna propozycja, gwarantujemy, że każdy, kto doceni piękno tego kruszcu, zakocha się w nim na zabój!