Sanah (Zuzanna Grabowska) – ile ma lat i czy ma męża? Czy ma już dzieci?

Sanah to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych piosenkarek w naszym kraju, której głos zachwyca i starszych i młodszych. Jest jednocześnie bardzo ciepłą osobą, która od razu wzbudza sympatię. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Internauci poszukują informacji dotyczących jej kariery oraz życia prywatnego. Wiedząc o tym przygotowaliśmy artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na jej temat.

Sanah – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Sanah to jedna z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych polskich artystek młodego pokolenia. Urodziła się 2 września 1997 roku w Warszawie. Dzieciństwo spędziła w podwarszawskiej wsi o nazwie Stare Babice.

Zaczynała swoją przygodę z muzyką jako skrzypaczka i pianistka, ucząc się w renomowanych szkołach muzycznych w Warszawie. W 2019 roku ukończyła studia licencjackie, a w 2021 roku magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Jeśli chodzi o jej wzrost – Sanah jest stosunkowo drobną kobietą, ma nieco ponad 160 cm wzrostu.

Sanah – kariera

Prawdziwą pasją Sanah była i jest piosenka autorska, którą zaczęła tworzyć i publikować w serwisach YouTube i Periscope pod pseudonimem Ayreen. W 2018 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Magic Records i zmieniła pseudonim na sanah. Od tego czasu wydała cztery albumy studyjne: Królowa dram (2020), Irenka (2021), Uczta (2022) i Sanah śpiewa poezyje (2022), które osiągnęły status diamentowych i zajmowały pierwsze miejsca na listach sprzedaży.

Jej największym przebojem jest utwór “Szampan”, który był numerem jeden na liście AirPlay i zdobył wiele nagród, w tym Fryderyka i Superjedynkę. Sanah wykonuje muzykę z pogranicza indie pop, art pop, electropop i poezji śpiewanej, łącząc nowoczesne brzmienia z lirycznymi tekstami. Jest również aktywna na scenie koncertowej, występując na wielu festiwalach i trasach. Sanah jest uznawana za jedną z najciekawszych i najoryginalniejszych głosów polskiej sceny muzycznej

Sanah – rodzina

Panieńskie nazwisko Sanah to Jurczak. Jej mamą jest Irena Jurczak. Jest z wykształcenia weterynarzem. Jest również uzdolniona muzycznie – piosenkarka wspomniała o tym, że jej mama pięknie śpiewa i gra na gitarze. Co więcej nauczyła się tego sama. Ojciec artystki to Marcin Jurczak.

Mężczyzna ukończył Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Harvard Business School. Jest przedsiębiorcą pracującym od 2001 rok w jednej z największych korporacji na świecie firmy znanej jako Ernst&Young obecnie E&Y. Artystka posiada szóstkę rodzeństwa, które również hobbystycznie zajmowało się muzykowaniem. Wybrali jednak inną drogę edukacji i kariery.

Sanah – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Utwory Sanah bardzo często poruszają tematykę miłości, nic więc dziwnego, że jej fani zastanawiali się, czy kobieta jest z kimś związana. Nie da się ukryć, że choć Zuzanna nie wypowiadała się na ten temat publicznie dawała swoim fanom znaki, które miały przekazywać informacje o jej życiu związkowym. Przykładowo – w utworze “ten Stan”, w którym śpiewała o tym, że myśli o ślubie zapis tytułu nie był przypadkowy.

Okazało się, że jej ówczesny partner a obecnie mąż nosi właśnie pseudonim Stan. Mężczyzna wystąpił również w teledysku do utworu “Kolońska i szlugi”. Ponadto Sanah przekazywała informacje na koncertach – to na nich pochwaliła się pierścionkiem zaręczynowym czy zaprezentowała krótki filmik w białej, ślubnej sukni. W rzeczywistości, Zuzanna jest już mężatką. Jej wybrankiem jest Stanisław Grabowski. 

Sanah – dzieci

Gdy fani odkryli, że Sannah jest już szczęśliwą mężatką zaczęły pojawiać się pytania o dzieci. To naturalna kolej rzeczy, warto jednak zauważyć, że taka dociekliwość może być niestosowna. Niemniej jednak Zuzanna nie ma problemu z tym, żeby poruszać te kwestie. Obecnie piosenkarka nie ma dzieci i nie zmieni się to raczej w najbliższym czasie. Nie oznacza to jednak, że Sanah nie chce być matką. Wprost przeciwnie. W wywiadach mówi wyraźnie o tym, że planuje wydać pięć płyt a następnie przenieść się na prowincję i zająć się wychowywaniem gromadką dzieci. Czy jej marzenia się spełnią? Zobaczymy.

Sanah – Facebook i Instagram

Sanah doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach promocja muzyki odbywa się głównie przez internet i to od obecności w sieci zależy od tego, czy fani będą czuli więź z piosenkarką. Nic więc dziwnego, że jest bardzo aktywna na portalach społecznościowych, na których zdobywa naprawdę imponujące zasięgi. Wystarczy wspomnieć choćby o tym, że na Facebooku, który jest miejscem coraz bardziej zapomnianym przez młodszych użytkowników obserwuje ją 493 tysiące osób, zaś na Instagramie, który stał się głównym medium społecznościowym dla jej fanów ma ich aż 902 tysiące.

Sanah – ciekawostki z życia

Kilka miesięcy temu Sanah nawiązała współpracę z siecią sklepów “Żabka”, w ramach której na sklepowych półkach pojawiły się kanapki i sałatki z “nutką róży”. Specyficzny utwór ze spotu reklamowego stał się trendem na TikToku, zaś same dania niestety nie spotkały się z dobrym odbiorem.