Roksana Węgiel – życie prywatne wokalistki Roxie. Ile ma lat? Czy ma chłopaka?

Jeśli chodzi o popularność młodych wokalistek Roksana Węgiel jest jedną z osób, która może poszczycić się naprawdę dużym zainteresowaniem fanów oraz mediów. Nie ma w tym nic dziwnego – wokalistka, którą poznaliśmy jako niewinną nastolatkę jest już dorosłą, młodą kobietą, która wyraźnie zaznacza, że chce iść własną drogą i nieco zmienić charakter swojej kreacji scenicznej oraz tworzonej muzyki. Zainteresowanie fanów budzi jednak nie tylko jej kariera ale również życie prywatne. Sprawdźmy więc, co udało nam się ustalić.

Roksana Węgiel – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Roksana Węgiel urodziła się 11 stycznia 2005 w Jaśle. W tym mieście ukończyła też szkołę podstawową nr. 4. Jest również wykształcona muzycznie. Już jako ośmiolatka rozpoczęła naukę śpiewu, uczęszczała także do Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Współpracowała z Domem Kultury w swoim mieście oraz należała do hip-hopowej grupy tanecznej R-Revolution.

Posiada wykształcenie średnie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcące nr 4 w Jaśle i zdaniu matury podjęła decyzję, że skupi się na swojej karierze i nie podejmie się studiów. Jeśli chodzi o jej wzrost Roksana Węgiel jest szczupłą kobietą mierzącą 152 centymetry wzrostu.

Roksana Węgiel – kariera

Roksana Węgiel to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej, która zaczarowała publiczność swoim głosem i charyzmą. Swoją karierę rozpoczęła w 2018 roku, kiedy to zwyciężyła w pierwszej edycji programu The Voice Kids, a następnie reprezentowała Polskę na 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który również wygrała. Od tego czasu Roksana Węgiel nie zwalnia tempa i regularnie wydaje nowe utwory, które cieszą się dużą popularnością.

Dotychczas nagrała dwie płyty studyjne: Roksana Węgiel (2018) i Kwiat (2020), na których znalazły się takie przeboje jak „Żyj”, „Obiecuję”, „Anyone I Want to Be”, „Dobrze Jest Jak Jest” czy „Tylko Ty”. Roksana Węgiel nie ogranicza się jednak tylko do muzyki. W 2021 roku wzięła udział w programie tanecznym Dance Dance Dance, który również wygrała, pokazując swoje umiejętności i zmysł artystyczny. W lipcu 2023 wydała utwór „Just Us”, nad którym pracowała wspólnie z Tribbsem, a w październiku – piosenkę „Łobuz” w duecie z Beatą Kozidrak.

Roksana Węgiel – rodzina

Rodzicami Roksany Węgiel są Edyty i Rafała Węglów. Ojciec artystki jest przedstawicielem handlowym. Mama była kosmetyczką. Zrezygnowała z pracy zawodowej gdy Roksana zaczęła osiągać sukcesy i regularnie koncertować by zapewnić córce odpowiednie wsparcie i opiekę. Roksana Węgiel ma rodzeństwo – dwóch młodszych braci Maksymiliana i Tymoteusza. Maksymilian jest od niej młodszy o 8 lat natomiast Tymon o 15.

Roksana Węgiel – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Roksana Węgiel jest panną, jednak jej serce jest zajęte. Jest związana z Kamilem Mglejem, którego poznała podczas pracy nad swoją płytą. Swój związek ze sporo starszym mężczyzną potwierdziła 10 stycznia 2023 w wywiadzie dla portalu Plejada.pl. Związek ten wywołał dość spore kontrowersje ze względu na fakt, że Kamil Mglej niedługo wcześniej rozstał się z partnerką, z która miał małe dziecko. Rozstanie odbyło się w niezbyt dobrej atmosferze a on sam miał nie łożyć na swojego syna.

Wcześniej była związana z białoruskim piosenkarzem Danielem Yastremskim. Para poznała się na festiwalu Eurowizji, jednakże pierwsze, nastoletnie uczucie nie przetrwało próby czasu oraz odległości.

Roksana Węgiel – dzieci

Plotki na temat ciąży w przypadku młodych wokalistek pojawiają się bardzo często. Nie inaczej jest w przypadku Roksany Węgiel. Do tej pory wszystkie z nich okazały się jedynie mylnymi domniemaniami. Młoda piosenkarka ma jeszcze sporo czasu na to, by zostać mamą. Na razie skupia się wyłącznie na rozwoju swojej kariery muzycznej.

Roksana Węgiel – Facebook i Instagram

Podobnie jak wielu innych artystów młodego pokolenia Roksana Węgiel doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest obecność w social mediach. Pozwalają one na bliższy kontakt z fanami oraz promocję swoich płyt i teledysków. Dlatego też jest obecna zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. W przypadku pierwszego portalu społecznościowego nie zgromadziła imponującej liczby obserwujących, ponieważ zaledwie 125 tysięcy osób. Wynikać to może z faktu, że Facebook powoli przestaje cieszyć się ogromną popularnością, szczególnie wśród młodszych użytkowników. Za to na Instagramie profil wokalistki obserwuje aż 1,4 miliona użytkowników aplikacji.

Roksana Węgiel – ciekawostki z życia

Roksana Węgiel przyzwyczaiła się do tego, że udaje jej się wygrywać liczne konkursy oraz nagrody, poza wspomnianymi wyżej zwycięstwami zdobyła także nagrodę MTV Europe Music Awards jako najlepszy polski wykonawca. Ponadto 4 lutego 2019 roku otrzymała platynową płytę za swój debiutancki album „Roksana Węgiel”. Była również nominowana do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny debiut roku”. Obecnie posiada własną markę odzieżową oraz współpracuje z reklamodawcami wykorzystując swoje portale społecznościowe do promocji różnych produktów.