Robert Rowiński – kim jest gwiazda “Tańca z gwiazdami”? Czy ma żonę i dzieci? Życie prywatne tancerza

Robert Rowiński to przystojny mężczyzna i utalentowany tancerz, który dał się poznać szerszej publiczności poprzez udział w “Tańcu z Gwiazdami”. Wiele osób nie wie jednak, że jest to tylko mały ułamek jego kariery. Robert Rowiński ma wielu sympatyków, którzy są ciekawi jego życia osobistego oraz kariery zawodowej. Wiedząc o tym przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym postaraliśmy się zebrać wszystkie istotne fakty dotyczące jego życia oraz działalności. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć. 

Robert Rowiński – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Robert Rowiński urodził się 20 maja 1984 w Koszalinie. Jest nie tylko tancerzem ale również choreografem. Występował także jako model. Naukę tańca towarzyskiego rozpoczął już jako dziesięciolatek.Ukończył podyplomowe studia magisterskie na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz podjął doktorskie studia socjologiczne na Collegium Civitas. Już wówczas pasjonował się tańcem i odnosił sukcesy w tej dziedzinie. Nawet swoją pracę doktorską związał ze swoją pasją, ponieważ poruszał w niej temat psychologii w tańcu. Warto wspomnieć również o wzroście Roberta Rowińskiego, który wynosi 180 cm. 

Robert Rowiński – kariera

Robert Rowiński to polski tancerz, choreograf, który reprezentuje najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. W 2006 roku zadebiutował jako trener tańca w programie TVN Taniec z gwiazdami. Wystąpił w pięciu edycjach programu; partnerował kolejno: Anecie Kręglickiej (2006), Magdalenie Wójcik (2006), Halinie Mlynkovej (2007), Aleksandrze Szwed (2010) i Monice Pyrek (2010), z którą zwyciężył w finale dwunastej serii konkursu. W 2010 roku założył studio tańca „Pasja” w Koszalinie, później otworzył szkołę również w Kołobrzegu. W latach 2010–2013 oraz w 2017 roku występował w spektaklu tanecznym Traviata wystawianym w Teatrze Wielkim w Warszawie. Przez dwa lata występował na tanecznych festiwalach w USA i Kanadzie. Jesienią 2017 roku zadebiutował jako trener tańca w irlandzkim programie rozrywkowym Dancing with the Stars . W 2022 roku zadebiutował jako trener tańca w programie Polsat Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, partnerując prezenterce telewizyjnej Ilonie Krawczyńskiej, z którą zwyciężył w finale .

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Robert Rowiński (@robert_rowinski_)

Robert Rowiński – rodzina

Rodzina stanowi dla Roberta Rowińskiego ogromną ostoję i oparcie. W swoich wywiadach niejednokrotnie podkreśla, że zawsze mógł liczyć na ich pomoc i wsparcie. Rodzice tancerza to Bożena i Bogdan Rowiński. Posiada on również starszą siostrę Wiolettę, która ogromnie podziwia jego talent oraz pracowitość. Sama jednak nie zdecydowała się ani na przygodę z tańcem, ani na obecność w życiu publicznym. Dlatego też nie wiemy czym zajmuje się kobieta. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Robert Rowiński (@robert_rowinski_)

Robert Rowiński – stan cywilny

Życie prywatne przystojnego tancerza od zawsze interesowało jego fanki. Niestety, Robert Rowiński jest osobą, która niechętnie wypowiada się na ten temat, dlatego też trudno ustalić jak jest naprawdę. Obecnie w sieci możemy znaleźć informacje mówiące, że Robert Rowiński pozostaje kawalerem i nie jest aktualnie w żadnej relacji. Swego czasu, a dokładniej w 2007 roku spekulowano o tym, że jest w związku z Miss Świata Anetą Kręgilcką. Para jednak nigdy nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła tym doniesieniom. Trudno jest więc stwierdzić, czy były one prawdziwe.

Robert Rowiński – dzieci 

Mimo iż Robert Rowiński chętnie wypowiada się o swojej karierze zawodowej i nie ukrywa np. tego, że w pewnym momencie wyjechał do Irlandii, która dawała mu lepsze perspektywy na rozwój kariery, na tematy dotyczące prywatnego życia nie mówi wiele. Nie wiemy więc, czy jest ojcem. Niemniej jednak obserwując jego social media, gdzie ani razu nie pojawił się żaden maluch możemy założyć, że utalentowany tancerz nie posiada aktualnie dzieci. Robert Rowiński nigdy nie wypowiadał się na temat swojego ojcostwa oraz planów na przyszłość z tym związanych.

Robert Rowiński – Facebook i Instagram

Na Facebooku posiada wyłącznie prywatny, osobisty profil. Mimo to publikuje na nim również publiczne posty. Jest obserwowany przez nieco ponad 1000 osób. O wiele lepiej radzi sobie na Instagramie. Jego konto @robert_rowinski_ obserwuje prawie 28 tysięcy użytkowników. Tancerz jest bardzo aktywny na tym profilu. Dodaje zdjęcia z sesji zdjęciowej, zabawne rolki, informuje o wydarzeniach z jego udziałem. Często jest także aktywny na insta stories, gdzie rozmawia ze swoimi fanami. 

Robert Rowiński – ciekawostki z życia

Po sukcesie w polskich edycjach “Tańca z gwiazdami” wyjechał do Irlandii chcąc osiągnąć międzynarodową karierę. Lata treningów oraz naturalny talent pozwoliły mu na to, ponieważ w zagranicznej edycji tego programu odbywającego się w 2017 roku pełnił rolę trenera. Mimo to, w 2022 roku zdecydował się na powrót do Polski i wzięcie udziału w kolejnej edycji polskiego programu. Nadal dynamicznie się rozwija i poszukuje nowych zawodowych przygód na polu tanecznym i modelingowym. Jest osobą, która nie daje zapomnieć o swojej urodzie oraz talencie.