Reni Jusis – ile ma lat i kto jest jej partnerem? Wiek, dzieci i kariera muzyczna

W polskiej branży muzycznej nie brakuje artystek, które mimo upływu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem. Jedną z takich osób jest Reni Jusis. Choć obecnie nie jest już tak aktywna, jej ponadczasowe hity takie jak “Rowery dwa” czy “Kiedyś Cię znajdę “ sprawiają, że jest rozpoznawalna i budzi zainteresowanie. Internauci często poszukują informacji dotyczących jej życia osobistego i kariery. Wiedząc o tym przygotowaliśmy krótki artykuł,  w którym znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące Reni Jusis.

Reni Jusis – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Reni Jusis, a właściwie Renata Jusis urodziła się 29 marca 1974 roku w Koninie. Dzieciństwo spędziła w Mielnie. W wieku siedmiu lat zaczęła naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie fortepianu. W 1993 roku ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne w klasie rytmik. W 1998 obroniła dyplom na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jak więc widzimy, od początku związana była z muzyką, która stanowiła jej pasję. Fani często poszukują także informacji na temat wzrostu wokalistki, niestety nie są one dostępne.

Reni Jusis  – kariera

Reni Jusis to jedna z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych polskich piosenkarek, która od ponad dwudziestu lat zaskakuje swoimi muzycznymi metamorfozami. Jej kariera rozpoczęła się w 1997 roku, kiedy to nagrała z producentem Yaro płytę Jazzda, która przyniosła przeboje „Rowery dwa” i „Dziś jest pełnia”. Rok później wydała swój pierwszy solowy album Zakręcona, który otrzymał trzy Fryderyki i zapoczątkował jej sukces na polskiej scenie muzycznej. Reni Jusis nie ograniczała się jednak do jednego gatunku, lecz eksperymentowała z różnymi stylami, takimi jak R&B, funk, hip-hop, reggae, pop, dance, soul, house czy piano pop.

W swojej twórczości łączy nowoczesne brzmienia z polską tradycją, a także współpracowała z wieloma cenionymi artystami, takimi jak Kayah, Grzegorz Turnau, Krzysztof Krawczyk, Robert Gawliński, Natalia Kukulska czy Monika Brodka. Dotychczas wydała dziesięć albumów studyjnych, z których każdy był dobrze przyjęty przez krytyków i publiczność. Reni Jusis to także autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna, która dba o każdy szczegół swoich nagrań. Jest również aktywna w innych dziedzinach sztuki, takich jak teatr, film, telewizja czy literatura. W 2019 roku wzięła udział w programie “Dancing with the Stars”, gdzie pokazała swoje umiejętności taneczne.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Radek (@di_si_radece)

Reni Jusis – rodzina

Rodzina Reni Jusis to kolejna kwestia, która budzi zainteresowanie fanów. Nie da się ukryć, że wokalistka nie wypowiada się na jej temat zbyt często dbając o prywatność swojej rodziny. Niemniej jednak udało nam się ustalić, że jej ojcem był Czesław Jusis. Mężczyzna urodził się w Wilnie. W filmie dokumentalnym z serii Szlakiem Kolberga z 2019 roku Reni Jusis wspomina, że jeszcze przed wojną jej rodzina czuła się zarówno Polakami, jak i Litwinami[

Reni Jusis – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Wiele osób, które polubiły twórczość Reni Jusis jest zainteresowanych również jej życiem prywatnym. W sieci znajdziemy wiele zapytań dotyczących jej związków. Są one całkowicie zrozumiałe, ponieważ relacja Reni Jusis w pewnym czasie budziła spore kontrowersje. Zacznijmy jednak od początku – Reni Jusis związana była z Tomkiem Makowieckim, piosenkarzem, który był jednym z finalistów programu telewizyjnego “Idol”. Para wzięła ślub w 2007 roku. Niestety, w 2019 roku małżeństwo przeszło duży kryzys, który zakończył się rozwodem.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Justyna Szyc-Nagłowska (@jus_naglowska)

Reni Jusis – dzieci

Wiele osób zastanawia się czy Reni Jusis posiada potomstwo, ponieważ kwestia macierzyństwa nie jest przez nią często poruszana. Dlatego też pragniemy wyjaśnić, że wokalistka jest matką dwójki dzieci, które są owocem miłości jej i Tomka Makowieckiego. Starszy syn urodził się w 2010 roku i nosi imię Teofil. Młodsza córka Gaja przyszła na świat w 2012 roku.

Reni Jusis – Facebook i Instagram

Social media w dzisiejszych czasach są narzędziem promocji, które pozwala budować własną społeczność a przy tym promować nowe utwory, albumy czy wydarzenia. Nic więc dziwnego, że wielu artystów korzysta z możliwości, które daje im internet. Tak jest również w przypadku Reni Jusis. Kobieta jest aktywna zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. W przypadku Facebooka jej konto obserwuje obecnie ok 16 tysięcy osób. Nieco lepiej radzi sobie na Instagramie. Konto @renijusisofficial obserwuje 24 tysiące użytkowników.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Bovska (@bovska)

Reni Jusis – ciekawostki z życia

Reni Jusis jest osobą, która bardzo dba o środowisko. Kwestie związane z ekologią oraz ochroną planety są jej bardzo bliskie. W 2011 wydała książkę wraz z Magdą Targosz pt. Poradnik dla zielonych rodziców, przedstawiająca metody wychowywania dzieci w zgodzie z ekologią. Książka była podsumowaniem ich autorskiego cyklu Ekomama, prezentowanego od września 2010 w programie Dzień dobry TVN. W swojej karierze ma również rolę w grze

Test Drive Unlimited 2. Gra ta była dubbingowana przez Jusis wspólnie z Maciejem Maleńczukiem.