Blanka Stajkow – kim jest znana wokalista i uczestniczka Top Model oraz Eurowizji? Wiek, rodzice i pochodzenie

Niektóre wokalistki przez wiele lat robią wszystko, by osiągnąć sukces, jednak ich postać nie przebija się do świadomości publiczności. Tymczasem nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko się zmienia. Tak było w przypadku Blanki Stajkow. Jej uczestnictwo w Eurowizji sprawiło, że zna ją nie tylko cała Polska ale również i świat. I choć jej piosenka stała się obiektem memów wiele osób chciałoby dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy artykuł, w którym przybliżymy się nieco bliżej Blance i jej życiu. 

Blanka Stajkow – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Blanka Stajkow urodziła się 23 maja 1999 roku w Szczecinie. W dzieciństwie Blanka próbowała różnych rzeczy, m.in. należała do różnych grup tańczących disco dance, z którymi zjeździła całą Polskę. W jej życiu muzyka była zawsze obecna. „ Każdy dzień zaczynałam od tego, że mama włączała MTV lub Trace TV i zaczynał się taniec i śpiew. ” – mówiła w jednym z wywiadów. Podczas uczęszczania do szkoły podstawowej, chodziła również do szkółki muzycznej. Później podjęła próbę nauki w szkole muzycznej, jednak jej nie ukończyła. Wokalistka spędziła cztery lata w Stanach Zjednoczonych, gdzie odkrywała swój styl muzyczny i to, w jakim kierunku chce podążać. Kształciła swój język, uczyła się także tańca i choreografii.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Blanka Stajkow (@blikeblanka)

Blanka Stajkow – kariera

Blanka Stajkow to polska piosenkarka i fotomodelka, urodzona 23 maja 1999 roku w Szczecinie. W wieku 13 lat napisała swoją pierwszą piosenkę o tytule “Strong Enough”. Następnie, podczas czteroletniego pobytu w Stanach Zjednoczonych, występowała na sesjach “Open Mic” w restauracjach i pubach w Los Angeles i Nowym Jorku, a także m.in. w klubie The Bitter End. W 2021 roku wzięła udział w eliminacjach do 10. edycji programu rozrywkowego TVN Top Model oraz wydała debiutancki singiel, “Better”. Latem 2022 roku podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Warner Music Poland oraz wystąpiła w teledysku do utworu Smolastego “Pijemy za lepszy czas”, a jesienią wydała teledysk do piosenki “Solo”, z którą dotarła do czwartego miejsca na liście przebojów AirPlay – Top. W lutym 2023 roku wystąpiła jako gość muzyczny w programie TVP You Can Dance – Nowa generacja, a 26 lutego z utworem “Solo” zwyciężyła w finale programu “Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”, dzięki czemu została reprezentantką Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. Jej wygrana i towarzyszące temu kontrowersje były szeroko komentowane w ogólnopolskich oraz zagranicznych mediach. Następnie 13 maja wystąpiła w finale Eurowizji 2023, wcześniej pomyślnie przechodząc przez półfinał konkursu, i zajęła 19. miejsce po zdobyciu 93 punktów, w tym 81 pkt. od telewidzów (8. miejsce) i 12 pkt. od jurorów (24. miejsce). W lipcu wydała singel “Boys Like Toys”, zaś we wrześniu piosenkę “Rodeo”.

Blanka Stajkow – rodzina i rodzice

O rodzinie Blanki Stajkow wiadomo stosunkowo niewiele. Wiemy jednak, że jej ojciec to Bułgar, mama jest zaś Polką i byłą modelką. To może tłumaczyć wyjątkową urodę jaką cieszy się Blanka. Jeśli chodzi o rodzeństwo, piosenkarka posiada trójkę braci – dwóch z nich jest od niej starszych, jeden zaś młodszy o kilka lat. 

Blanka Stajkow – czy jest z kimś w związku?

Życie prywatne osób publicznych od zawsze budziło zainteresowanie fanów. Nie inaczej jest w przypadku Blanki. Wiele osób zastanawia się czy piękna wokalistka jest sama, czy też jej serce jest zajęte. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Blanka niechętnie zdradza szczegóły z życia prywatnego, dlatego też nie wiemy, czy obecnie posiada partnera. Wiadomo jednak, że przez pewien czas tworzyła parę ze Smolastym. W 2022 roku para rozstała się w zgodzie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Blanka Stajkow (@blikeblanka)

Blanka Stajkow – czy ma dzieci?

Blanka Stajkow jest młodą kobietą, która dopiero rozwija swoją karierę. Mimo to wiele osób zastanawia się czy ma dzieci. Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Blanka stawia obecnie na siebie i nie myśli jeszcze o tworzeniu rodziny. Co więcej, w wywiadach nie porusza kwestii związanych z macierzyństwem. Trudno jest więc określić, czy będzie chciała być matką w przyszłości. 

Blanka Stajkow – social media

Obecność w internecie jest obecnie niezwykle ważnym elementem promocji dla wokalistów. Blanka doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Co więcej, social media pozwalają jej także realizować się w roli fotomodelki czy influencerki. Nic więc dziwnego, że jest obecna i często aktywna. Podobnie jak wielu młodych twórców zrezygnowała jednak z prowadzenia swojego konta na Facebooku, który stopniowo staje się portalem dla starszych użytkowników. Jej działalność w sieci skupia się na instagramie. Jej konto @blikeblanka jest obserwowane przez 261 tysięcy osób a ona sama kusi na nich pięknymi fotografiami z profesjonalnych sesji zdjęciowych.

Blanka Stajkow – ciekawostki z życia

Internauci nie mieli litości dla jej eurowizyjnej piosenki “Solo” a w szczególności z jej wymowy słowa “babe”. Blanka wykazała się jednak sporym dystansem do siebie i na wydarzeniu inaugurującym Eurowizję pojawiła się w jaskrawo zielonej balowej sukni, na której trenie znalazł się ogromny, różowy napis “Bejba” nawiązujący do żartów internautów. 

.