Awantura o tęczową flagę. Ralph Kamiński wydał oświadczenie!

1 grudnia 2021 r. Ralph Kamiński miał wystąpić w Białymstoku na koncercie “Kora” z piosenkami kultowej wokalistki.

Koncert jednak rozpoczął się z opóźnieniem. Jak poinformowano, obsługa była przeciwna zawieszeniu tęczowej flagi jako elementu scenografii. Dopiero po dłuższych pertraktacjach Ralph Kamiński mógł wystąpić, a koncert okazał się być sukcesem.

 

https://www.facebook.com/kaminskiralph

 

Jednak całe zamieszanie zostało skomentowane przez organizatora wydarzenia – Good Taste Production, a także samego wokalistę.

 

Jego opóźnienie [koncertu-przyp red.] wynikało z oporu stawianego przez niektórych pracowników Instytucji, podnajętych do pracy na ten dzień przez Organizatora, zgodnie z wymogami Opery i Filharmonii Podlaskiej. Koncert/spektakl udało się rozpocząć dopiero po interwencji dyrekcji Instytucji. (…)

 

Pojawiające się w spektaklu elementy scenografii są symbolami i metaforami. Koncert/spektakl ten nie ma celu obrażania i profanacji niczyich uczuć religijnych.

– zapewnia Good Taste Production.

 

A Ralph Kamiński dodał:

 

…moja sztuka to niedosłowności. To symbole, metafory, interpretacje. Mój zespół i cały team składa się z ludzi z różnych światów, wszyscy się szanujemy i potrafimy ze sobą pracować. Ubolewam, że taka sytuacja miała miejsce. Jeszcze raz dziękuję wspaniałej publiczności za wyrozumiałość!

 

https://www.facebook.com/kaminskiralph/posts/453032169524620

 

Tymczasem Małgorzata Jopich, rzeczniczka prasowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie odbywał się koncert, w rozmowie z Onetem powiedziała:

 

Koncert Ralpha Kaminskiego był wydarzeniem organizowanym przez zewnętrzną firmę. Opera i Filharmonia Podlaska jedynie wynajęła scenę oraz była odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa podczas wydarzenia. (…)

 

Trzeba podkreślić, że zarówno inspicjent, jak i inni pracownicy obsługi sceny zostali zatrudnieni do obsługi koncertu bezpośrednio przez organizatora wydarzenia.

 

Jak widać, każda ze stron ma zupełnie inną wersję wydarzeń. Ciekawe, jak było naprawdę?

 

Poniżej jedna z piosenek Kory w wykonaniu Ralpha.

 

>>>Uduchowiona Edyta Górniak utarła nosa Małgorzacie Rozenek. Poszło o szczepionkę!