Jacek Łęski – kim jest? Wiek, pierwsza żona i dzieci

Kim jest Jacek Łęski? To pytanie często zadawane w Polsce. Jacek Łęski jest znany ze swoich osiągnięć w dziennikarstwa oraz public relations. Ten artykuł przedstawi życiorys i karierę Jacka Łęskiego, a także rzuci światło na jego pasje i zainteresowania. Przygotowaliśmy najważniejsze informacje na temat tej znanej postaci i postaramy się przedstawić w telegraficznym skrócie.

Jacek Łęski – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Zacznijmy więc od przedstawienia życiorysu Jacka Łęskiego. Mężczyzna urodził się 16 stycznia 1965 roku. Urodził się w Łodzi. Jest absolwentem Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uważany jest za prekursora dziennikarstwa śledczego w naszym kraju. Zasłynął jako osoba, która jest bardzo wszechstronna i doskonale sprawdza się zarówno w telewizji, w radiu jak i jako autor książek, artykułów i felietonów. W swojej karierze ma również doświadczenie jako wykładowca. 

Jacek Łęski – kariera

Pracę jako dziennikarz rozpoczął jesienią 1988 roku w Lublinie, pisząc dla Biuletynu Informacyjnego Zarządu Regionu Środkowowschodniego „Solidarność”. Następnie podjął pracę w redakcjach „Gazety Wyborczej”, „Życia Warszawy” oraz Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Jest pionierem dziennikarstwa śledczego w polskich mediach po 1989 roku. W 1992 roku opublikował serię artykułów w „Gazecie Wyborczej”, odsłaniając kulisy powstania Pierwszego Komercyjnego Banku S.A. w Lublinie. Te publikacje doprowadziły do aresztowania założyciela banku, Davida Bogatina, jego ekstradycji do USA i ostatecznie do ratowania banku przez władze poprzez jego nacjonalizację. Według niektórych źródeł, od 1992 roku pracował również jako tajny współpracownik Urzędu Ochrony Państwa. W latach 1994-1996 był jednym z prowadzących w Pulsie dnia. Pełnił rolę dziennikarza śledczego w dzienniku Życie. Współpracował z Rzeczpospolitą, Radiem Plus i Gazetą Polską. W latach 2001–2003 prowadził zajęcia z zakresu dziennikarstwa śledczego w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Prowadził też zajęcia dla dziennikarzy w Uniwersytecie Warszawskim (2000, 2001) i Akademii Teologii Katolickiej (1998, 1999). W Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu prowadził zajęcia z zakresu kontaktów z mediami i autoprezentacji (1998–1999). Dodatkowo prowadzi własną firmę w branży public relations. Na swoim koncie ma również autorską książkę Pokochać Ukrainę.

Łęski prowadził cykl reportaży ekonomicznych “Chodzi o pieniądze”, współprowadził program “Studio Polska”, program ekonomiczny “5×5”,  oraz programy “Biznes Info”, “Info wieczór”i “Alarm!”.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Jacek Łęski Opczowski (@jacekleski)

Jacek Łęski – rodzina

Jeśli chodzi o członków rodziny Jacka Łęskiego niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć zbyt wiele. Dziennikarz wyróżnia się tym, że stara się za wszelką cenę chronić swoją prywatność, dlatego też w sieci nie znajdziemy informacji o tym kim byli jego rodzice. Nie wiadomo również, czy Jacek Łęski posiada rodzeństwo. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Jacek Łęski Opczowski (@jacekleski)

Jacek Łęski – stan cywilny. Kto jest jej żoną/partnerką?

Jacek Łęski jest mężczyzną zamężnym ale jednocześnie rozwodnikiem i to dwukrotnym. Musimy bowiem mieć świadomość, że związek małżeński zawierał aż trzy razy. Kim była jego pierwsza żona? Informacji na ten temat próżno szukać w internecie. Nigdzie nie znajdziemy nawet jej imienia i nazwiska. Nieco lepiej znamy jego drugą żonę. Była to pochodząca z Ukrainy Alina Łęska. Wraz z nią współtworzył książkę “Pokochać Ukrainę”. Mimo to związek ten nie przetrwał próby czasu. Jego trzecią małżonką została Małgorzata Opczowska, prezenterka, która również związana jest z telewizją publiczną i prowadzi program telewizji śniadaniowej. Para pobrała się w sierpniu 2021 roku i na razie tworzy bardzo zgodne i szczęśliwe małżeństwo. 

Jacek Łęski – dzieci 

Wiele osób zastanawia się, czy Jacek Łęski jest ojcem. On sam bowiem stara się nie mówić zbyt często o swoim życiu prywatnym. Niemniej jednak w artykułach na temat dziennikarza możemy znaleźć informację, że dziennikarz ma syna, który jest owocem jego drugiego małżeństwa z Aliną Łęską. Obecnie mężczyzna pełni rolę ojca w życiu syna swojej trzeciej żony, ponieważ 7 letni Max mieszka z parą. Nieznane są plany małżeństwa, nie wiemy więc czy doczekają się oni wspólnych dzieci.

Jacek Łęski – Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach dziennikarze dbają o to, by mieć bezpośredni kontakt ze swoimi widzami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jacek Łęski jest jednak osobą, która wyłamuje się z tych trendów. Posiada prywatne konto na Facebooku, na którym nie jest jednak dość aktywny. Ma również profil na Instagramie, jednak jest on raczej prywatnym kontem, które obserwuje niespełna 3 tysiące osób. Zdjęcia wstawia sporadycznie, najczęściej są to fotografie z rodziną ale również ujęcia jedzenia czy kadry z jego pracy. 

Jacek Łęski – ciekawostki z życia

Jacek Łęski jest osobą, która nie lubi zdradzać zbyt wiele ze swojej prywatności. Nic więc dziwnego, że jego trzeci ślub z Małgorzatą Opczkowską był wydarzeniem medialnym, które przykuło spojrzenia. Jako ciekawostkę możemy zdradzić, że odbył się on na plaży w Jastarnii a panna młoda i goście postawili na luźne stylizacje, co więcej, niektórzy wystąpili nawet na boso. Uroczystość miała kameralny, romantyczny charakter a żonę Jacka Łęskiego do ołtarza poprowadził jej synek, Maks.