Problemy Antka Królikowskiego. Zajmie się nim prokuratura?

W 2022 roku Antek Królikowski stał się bohaterem kilku afer. Najpierw porzucił Joannę Opozdę tuż przed jej porodem, później wpadł na kuriozalny pomysł dotyczący walki sobowtórów Zełenskiego i Putina.

Po tym, jak pomysł spotkał się z ostrą krytyką, Antek Królikowski wycofał się ze swojego pomysłu. Nadal jednak trwa konflikt aktora z jego (jeszcze) żoną. Jednym z problemów są kwestie dotyczące syna – Vincenta.

 

https://www.instagram.com/antek.krolikowski/

 

W lipcu 2022 r. Joanna Opozda informowała o tym, że Antek nie łoży na utrzymanie dziecka. W odpowiedzi Królikowski wydał oświadczenie, w którym przeczył sam sobie.

 

Antoni twierdził bowiem, że nie zamierza uchylać się od odpowiedzialności z utrzymanie syna. Jednocześnie potwierdził, że… komornik zajął jego konta. A to jednoznacznie świadczyło o tym, że alimentów jednak nie płacił.

 

Obecnie podjęto dalsze kroki prawne, o czym informuje Super Express. Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazała serwisowi:

 

Uprzejmie informuję, że postępowanie dotyczy przestępstwa niealimentacji (tj. czynu z art. 209 par. 1 k.k.). Czyn z art. 209 par. 1 k.k. zagrożony jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku*

 

Zapytana przez Se.pl Joanna Opozda powiedziała, że nie chce komentować tej sprawy. Z kolei Królikowski w ogóle nie odpowiedział na pytania serwisu.

 

 

* cyt. se.pl