Prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko Jakimowiczowi. Chodzi o TE słowa!

Jarosław Jakimowicz jest niewątpliwie barwną postacią. Aktor i dziennikarz bez żadnej “cenzury” wyraża swoje opinie.

Często robi to w sieci, a jego słowa budzą skrajne emocje. Jarosław Jakimowicz ma bowiem zdecydowane, prawicowe poglądy, ale też nie odpuszcza swoim wrogom. Tym samym co jakiś czas ma z tą czy inną grupą społeczną na pieńku.

 

Teraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych “pochwalił się”, że na ich wniosek, prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko Jakimowiczowi.

 

Jarek Jakimowicz – https://www.instagram.com/jaroslaw.jakimowicz/

 

Chodzi o dwa wpisy, które były już przedmiotem oceny przez komisję etyki w Telewizji Polskiej. Wtedy dziennikarz został pouczony, że swoje opinie powinien publikować z największą starannością i rozwagą:

 

…dziennikarz nie powinien publikować w intrenecie żadnych opinii, których nie mógłby przedstawić na antenie. Dotyczy to szczególnie wypowiedzi na temat polityki, spraw międzynarodowych, życia społecznego, ekonomii, mediów, kwestii moralnych, etycznych, religijnych, a także działalności TVP S.A. – stwierdza Komisja Etyki.

 

Jednak Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych co najmniej dwa wpisy Jakimowicza uznał za nieodpowiednie. Pierwszy jest z 2021 roku i dotyczy przedłużenia koncesji dla TVN:

 

Domyślacie się Państwo, że jestem za nie przedłużaniem tym szmaciarzom koncesji jak mało kto ŚPIESZCIE ŚIĘ SZMACIARZE ZADAWAĆ PYTANIA.

 

Drugi dotyczy Tomasza Sekielskiego i choroby jego żony [więcej o sprawie tutaj]:

 

BARDZO SIĘ CIESZĘ ŁOBUZIE, ŻE CIERPISZ TY TWOJA RODZINA ,ŻONA za to co zrobiłeś podły łobuzie mojej rodzinie. Ty dziennikarz? Zwykły łobuz ,który razem tą kreaturą Krysiakiem próbowali zniszczyć nam życie. Jest jeszcze parę osób np. z Uwaga TVN Dorota Pawlak na których ból spokojnie czekam. Za te krzywdy i kłamstwa i manipulacje zasłużyliście ‼️

 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w sprawie tych słów złożył wniosek do prokuratury i obecnie jest prowadzone śledztwo.

 

https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/posts/pfbid029pvo4wXnrvjrcaFDdJR6JYmyp15TvwYEa73kXCmGR2g2PZzbygNLCUsGtjYiqPt5l

 

https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/posts/pfbid029pvo4wXnrvjrcaFDdJR6JYmyp15TvwYEa73kXCmGR2g2PZzbygNLCUsGtjYiqPt5l