Powrót komunizmu? Powstaje Krajowa Grupa Spożywcza!

Wicepremier Jacek Sasin zapowiedział powołanie do działania nowego podmiotu – Krajowa Grupa Spożywcza.

Krajowa Grupa Spożywcza ma być odpowiedzią na bieżące zagrożenia na rynkach rolno-spożywczych. Chodzi to między innymi o wojnę na Ukrainie, która – zdaniem ekspertów – może doprowadzić do wzrostu ubóstwa. 

 

Tym samym Krajowa Grupa Spożywcza ma być podmiotem, niwelującym takie zagrożenie:

 

Musimy jednak podejmować kolejne działania, które to bezpieczeństwo wzmocnią, dlatego finalizacja procesu budowy Krajowej Grupy Spożywczej jest jednym z priorytetów Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

– powiedział Sasin w rozmowie z “Rzeczpospolitą”*

 

Grupa będzie konsolidować działanie 15 największych spółek z branż: produkcja nasienna, produkcja cukru, produkcja skrobi, sektor zbożowo-młynarski, sektor rolny oraz przetwórstwo spożywcze. 

 

Chodzi o to, że powiązania pomiędzy spółkami w Krajowej Grupie Spożywczej pozwolą zapewnić kontrolę nad każdym etapem produkcji w segmentach cukru, skrobi, zbożowo-młynarskim i przetwórstwa spożywczego. Tym samym spółki będą mogły zrezygnować z usług pośredników, a wartość dodana zostanie w rękach KGS. Głównym beneficjentem będą wszyscy Polacy

– zapewnia Jacek Sasin*

 

zdjęcie ilustracyjne, fabryka Ursus – https://www.facebook.com/dekadaprl/

 

Pomysł powołania Krajowej Grupy Spożywczej wielu osobom przypomina powrót do czasów komunizmu:

 

PiS = PRL bis.
Kartki coraz bliżej.

 

Putinizacji gospodarki ciąg dalszy. Paliwo na stacjach reguluje pan Obajtek, niedługo zacznie rządzić gazem. Teraz pan Sasin będzie ustalał ceny rzodkiewki.

 

Krajowa Grupa Spożywcza to nowy projekt Jacka Sasina. Ten centralnie zarządzany moloch powstać ma z konsolidacji Spółek Skarbu Państwa i zapewnić Polsce dostęp do żywności. Wam też pachnie to czasami słusznie minionymi?

– czytamy na Twitterze.

 

 

 

 

cyt. rp.pl

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.