Tusk pozwał Sakiewicza. “Bezczelne kłamstwa muszą spotkać się ze zdecydowaną odpowiedzią”.

W piątek 18 marca 2022 r. Donald Tusk złożył do sądu pozew przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi – redaktorowi naczelnemu Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie oraz prezesowi TV Republika.

O pozwie Tuska przeciwko Sakiewiczowi poinformował Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej:

 

Przewodniczący Donald Tusk złożył dziś pozew przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi w sprawie naruszenia dóbr osobistych. Bezczelne kłamstwa muszą spotkać się ze zdecydowaną odpowiedzią.

 

 

Pozew dotyczy wypowiedzi Tomasza Sakiewicza na antenie TVP Info. Naczelny Gazety Polskiej odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską obarczył właśnie Donalda Tuska:

 

Tylko przez to, że jeszcze przez dwa lata żył Lech Kaczyński, zanim Tusk pozwolił go zabić Władimirowi Putinowi, nie udało się tych działań podjąć na tyle mocno i na tyle głęboko, że mogliśmy to w trakcie rządów PiS odkręcić.

 

 

Sakiewicz swoje stanowisko wyjaśnia następująco:

 

To jego rząd obniżył status samolotu z prezydentem, co umożliwiło zamach. To Tomasz Arabski – prawa ręka Tuska – umawiał się w moskiewskich knajpach z KGB-istami co do organizacji lotu. To rząd Donalda Tuska doprowadził do rozdzielenia wizyty premiera i prezydenta w Smoleńsku. To w wyniku decyzji jego rządu powierzono Rosjanom śledztwo i wykluczono z góry wersję zamachu. To Tusk osobiście naciskał, by dostosować polskie śledztwo do rosyjskiego…*

 

https://www.facebook.com/donaldtusk

 

Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski uważa, że złożenie pozwu przez Tuska jest zastanawiające:

 

Premier Donald Tusk i jego administracja byli w 100 proc. odpowiedzialni za bezpieczeństwo śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. I nic tego nie zmieni. A swoim pozwem moim zdaniem Donald Tusk de facto pozycjonuje się jako obrońca złego imienia Władimira Putina. Zastanawiające.

– pisał na Twitterze.

 

Sam Tomasz Sakiewicz poprzestał na lakonicznym wpisie, w którym przyznaje, że Tusk złożył pozew “za wypowiedź w TVP Info, że pozwolił zabić Lecha Kaczyńskiego.”

 

Zobacz też:

Zwolnili go za wpis o Putnie! Pracownik Poczty napisał, że…!

 

Polski korespondent w Niemczech w szoku! “Zbieram koparę z ziemi.”

 

 

*cyt. niezalezna.pl