Piotr Mikulski – kim jest syn aktora Stanisława Mikulskiego? Wiek, rodzina i dzieci

Znani w naszym kraju aktorzy często cieszą się tak dużą popularnością, że przenosi się to również na ich dzieci. Doskonałym przykładem jest Piotr Mikulski. To syn znanego aktora Stanisława Mikulskiego. Osoba ta wciąż budzi zainteresowanie fanów jego ojca. Znalezienie informacji na jego temat jest jednak dość trudne. Postanowiliśmy jednak sprawdzić, co się uda nam się ustalić.

Zacznijmy od przypomnienia kim był Stanisław Mikulski. Był to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów, który urodził się w 1 maja 1929 w Łodzi, zaś zmarł. 27 listopada 2014 w Warszawie.Był polskim aktorem teatralnym i filmowym, prezenterem telewizyjnym, konferansjerem i działaczem kulturalnym. W swojej karierze aktorskiej zagrał w wielu filmach, a także w teatrach w Lublinie, Warszawie i innych miastach. Zdobył popularność dzięki roli Hansa Klossa w serialu telewizyjnym “Stawka większa niż życie”. W okresie PRL działał w sferze politycznej w ramach organizacji i partii komunistycznych. Był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej od 1951 roku. W 1978 został I sekretarzem POP w Teatrze Polskim w Warszawie. Przejdźmy jednak do jego syna.

Piotr Mikulski – życiorys

Piotr Mikulski jest dość tajemniczą postacią i ustalenie tego, jak wyglądał jego życiorys czy kariera zawodowa jest praktycznie niemożliwe. Z pewnych faktów dostępnych w sieci możemy zdradzić jego rok urodzenia. Mężczyzna urodził się w 1962 roku. Oznacza to, że obecnie mężczyzna ma 61 lat. Nie wiemy jednak gdzie się urodził, jak wyglądała jego młodość, wykształcenie czy późniejsze życie zawodowe. 

Piotr Mikulski – rodzina

Jeśli chodzi o rodzinę Piotra Mikulskiego w różnych miejscach sieci możemy znaleźć szczątkowe informacje na jej temat. Ojcem mężczyzny był jak wiemy Stanisław Mikulski. Jego matką była zaś Wanda. Kobieta poznała Stanisława występując w Zespole Pieśni i Tańca Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Para wzięła ślub a owocem ich związku był właśnie Piotr. Było to jedyne dziecko tej pary, choć nie jedyne Stanisława.

Mikulski senior był bowiem żonaty jeszcze dwa razy – z Jadwigą Rutkiewicz oraz Małgorzatą Błoch-Wiśniewską. Piotr Mikulski miałby dwóch przyrodnich braci z drugiego małżeństwa ojca, jednakże bliźnięta zmarły kilka godzin po porodzie. Warto również dodać, że małżeństwo rodziców Piotra Mikulskiego zakończyło się po 12 latach trwania, gdy Piotr był 6 letnim dzieckiem.

Stanisław Mikulski

Piotr Mikulski – stan cywilny

Mimo popularności swojego ojca Piotr Mikulski nigdy nie był osobą, która chciała działać publicznie i realizować się w aktorstwie. Mężczyzna wybrał życie poza blaskiem fleszy, dlatego też próżno jest szukać informacji na temat jego życia prywatnego. Nie wiemy czy jest żonaty oraz jak wyglądały jego relacje w przeszłości. Nie wiadomo z kim był związany oraz jak wygląda to obecnie. Pozostaje nam więc jedynie uszanować jego wolę oraz niechęć do bycia “na świeczniku”.  

Piotr Mikulski – dzieci 

Jeśli chodzi o dzieci Piotra Mikulskiego możemy powiedzieć tu nieco więcej. Mężczyzna jest ojcem Jakuba Mikulskiego, 37 letniego obecnie mężczyzny. Kuba Mikulski urodził się w 1986 roku. Jakub Mikulski jest muzykiem, przez pewien czas pełnił rolę perkusisty zespołu Roan – dość popularnej kapeli, która cieszyła się popularnością nie tylko w naszym kraju ale również w Chinach. Poza tym występował także z innymi muzykami. Wśród nich wymienić możemy Andrzeja Piasecznego czy Andrzeja Krzywego z zespołu de Mono. 

Piotr Mikulski – Facebook

Wpisując w wyszukiwarkę Facebooka imię i nazwisko “Piotr Mikulski” możemy natrafić na kilka kont mężczyzn o tych danych. Ponieważ Piotr Mikulski nie jest osobą publiczną trudno jest jednak ustalić, który z profili może należeć do syna słynnego aktora.