Urszula Brzezińska-Hołownia – kim jest żona marszałka sejmu Szymona Hołowni? Wiek, rodzice i dzieci

Fakt, że Szymon Hołownia objął urząd Marszałka Sejmu i doskonale radzi sobie w tej roli sprawił, że zarówno on, jak i jego rodzina znaleźli się ponownie na świeczniku. Coraz więcej osób chce dowiedzieć się czegoś więcej nie tylko o nim, ale również o jego żonie. Nie ma w tym nic dziwnego – Urszula Brzezińska-Hołownia jest osobą bardzo ambitną, która odniosła niemały sukces jako pilot. Co warto o niej wiedzieć? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w naszym artykule. 

Urszula Brzezińska-Hołownia – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Urszula Brzezińska-Hołownia jest zawodowym oficerem Wojska Polskiego i pilotem myśliwców. Z wywiadu, którego udzieliła Wysokim Obcasom wynika, że ma 35 lat. Dokładna data i miejsce urodzenia nie są nam jednak znane. Żona Szymona Hołowni już będąc nastolatką marzyła o zawodzie żołnierza. Jej rodzice nie zgodzili się jednak na liceum wojskowe. Z tego właśnie powodu skończyła liceum ogólnokształcące, jednak nawet tam robiła wszystko pod kątem dostania się do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych (obecnie Lotniczej Akademii Wojskowej). Uczęszczała do klasy matematyczno-fizycznej, ćwiczyła do egzaminów sportowych, dbało o kondycję fizyczną i chodziła na kółko strzeleckie. Zdawała na kierunek kontroli lotów, a podanie pilota wojskowego złożyła jako drugi wybór. Kiedy jednak lekarz w trakcie badań w Dęblinie powiedział jej, że może zostać pilotem wojskowym, z miejsca zmieniła kierunek na pilota samolotu odrzutowego. Odbyła wiele godzin zajęć teoretycznych, zajęć na symulatorach, aby w końcu odbyć szkolenie selekcyjne w powietrzu. To podczas niego instruktorzy zdecydowali przydzielić ją do latania na myśliwcach MiG-29.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Polska 2050 (@polska.2050)

Urszula Brzezińska-Hołownia – kariera

Urszula Brzezińska-Hołownia jest zawodowym oficerem Wojska Polskiego. Udało się jej osiągnąć stopień porucznika. Na co dzień jest pilotem myśliwca MiG 29. Jest to rosyjski współczesny myśliwiec frontowy, który osiąga prędkość ponaddźwiękową. Nie da się ukryć, że pilotowanie tej maszyny jest zadaniem bardzo trudnym, wymagającym precyzji, opanowania oraz ogromnej siły fizycznej. Mimo to Urszula Brzezińska-Hołownia doskonale radzi sobie w tej roli.  Obecnie pracuje w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Jest osobą bardzo ambitną, której udało się osiągnąć naprawdę wiele. Została uhonorowana nagrodą Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych za lądowanie awaryjne z wyłączonymi silnikami. 

Urszula Brzezińska-Hołownia – rodzina

Mimo popularności swojego męża Urszula Brzezińska-Hołownia jest osobą, która stara się chronić swoją prywatność. Z tego właśnie powodu w sieci nie znajdziemy informacji na temat jej bliskich. Nie wiemy kim są jej rodzice oraz czy posiada rodzeństwo. Pozostaje nam więc jedynie uszanować jej wolę.

Urszula Brzezińska-Hołownia – stan cywilny. Kto jest jej mężem?

Związek Urszuli Brzezińskiej-Hołowni nie stanowi tajemnicy, ze względu na fakt, że jej mąż od lat pojawia się na ekranach naszych telewizorów i komputerów. Wcześniej jako prowadzący program “Mam talent’, później jako kandydat na prezydenta Polski a obecnie jako Marszałek Sejmu. Mężem Urszuli Brzezińskiej-Hołowni jest bowiem nie kto inny jak Szymon Hołownia. Para poznała się w 2014 roku w trakcie kręcenia reportażu dla programu “Mam Talent”. Urszula i Szymon pobrali się w styczniu 2016 roku a ich ślub miał miejsce w Rzymie. Co ciekawe, para nie od razu poinformowała o swoim małżeństwie. Stało się ono publiczne dopiero w 2019 roku kiedy to Szymon Hołownia zamieścił na ten temat post na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Polska 2050 Małopolskie (@polska2050.malopolskie)

Urszula Brzezińska-Hołownia – dzieci 

Wiele osób śledzących życie Szymona i Urszuli zastanawia się, czy para doczekała się pociech. Odpowiedź brzmi, owszem. Urszula Brzezińska-Hołownia jest szczęśliwą i spełnioną matką dwóch córek. Starsza z dziewczynek ma na imię Maria i ma obecnie 4 lata. Młodsza, Elżbieta Wanda przyszła na świat w styczniu 2022 roku. Czy dziewczynki doczekają się rodzeństwa? Na ten temat pani Urszula Brzezińska-Hołownia na razie milczy.

Urszula Brzezińska-Hołownia – obecność w social mediach

Wiele osób, które śledzą działalność polityczną Szymona Hołowni widzi, że jego małżonka pojawia się na fotografiach, które publikuje. Czy jednak sama jest aktywna w sieci? Okazuje się, że nie. Urszula Brzezińska-Hołownia doskonale wie, że jej mąż musi pojawiać się w sieci jednak sama woli zachować prywatność. Zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie nie znajdziemy jej profili. Skupia się na życiu rodzinnym oraz zawodowym uznając, że jej obecność w mediach oraz w sieci na co dzień nie jest niczym koniecznym.

Urszula Brzezińska-Hołownia – ciekawostki z życia

Choć małżeństwo Hołowniów doskonale się uzupełnia istnieją kwestie, które znacząco ich różnią. Jedną z nich jest podejście do wiary. Nie od dziś wiadomo, że dla Szymona Hołowni jest ona niezwykle ważna i chętnie manifestuje on swoją religijność. Mimo iż Urszula Brzezińska-Hołownia jest osobą wierzącą nie uczestniczy w życiu kościoła i nie chodzi z mężem na msze i nabożeństwa.