Marzysz o PRAWIE JAZDY? Od NOWEGO ROKU będzie jeszcze TRUDNIEJ o upragniony przez wielu DOKUMENT! Zmiany szczególnie mocno dotkną MŁODYCH KIEROWCÓW!

Nowe przepisy jakie wejdą z dniem 1 stycznia 2018 roku całkowicie zrewolucjonizują egzaminy na prawo jazdy. Najważniejsza z nich jest taka, że nawet jeśli egzamin zakończymy z pozytywnym wynikiem dokument otrzymamy na próbę. Ponadto osoby świeżo po egzaminie nie  będą mogły przez jakiś czas pracować jako kierowcy. Działania takie mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach.

 

 

 

Wzrosną również ceny  egzaminów i wprowadzone zostaną nowe udoskonalenia tj. dodatkowe szkolenia, za które każdy młody kierowca będzie musiał zapłacić z własnego portfela. Równie istotny jest fakt, że przez pierwsze osiem miesięcy od uzyskania dokumentu, kierowca nie będzie mógł poruszać się autem z prędkością większą niż 50 km/h, również w miejscach, gdzie nie ma takiego obostrzenia. Poza terenem zabudowanym maksymalna dopuszczalna prędkość dla “świeżaka” za kierownicą to 80 km/h, natomiast na drogach szybkiego ruchu, ekspresówki i autostrady to maksymalnie 100 km/h.

 

 

Samochód prowadzony przez takiego kierowcę będzie oznaczony naklejką z zielonym listkiem. Osoby, które zdecydują się na kurs w drugiej połowie 2018 roku, a dokładnie po 4 czerwca przez pierwsze dwa lata będą musiały bardzo uważać na przepisy drogowe. Za każde wykroczenie czekają ich surowsze kary niż dla kierowców z dłuższym stażem za kółkiem. Jeżeli w tym czasie złamiemy przepisy trzy razy stracimy prawko i będziemy musieli ponownie zdawać egzamin.

 

 

 

Kwestia nowych obowiązkowych szkoleń jest równie bardzo istotna. Każdy kierowca, który w nowym roku uzyska uprawnienia będzie zobowiązany między 4, a 8 miesiącem od uzyskania dokumentu  do zaliczenia teoretycznego i praktycznego szkolenia. Pierwsza część potrwa 2 godziny i będzie dotyczyć tematyki zagadnień drogowych. Jej koszt to 100 zł. Natomiast druga, będzie obejmować zajęcia praktyczne, min. próbę wyprowadzenia auta z poślizgu. Kurs potrwa godzinę a jego koszt to 200 zł.

źródła: fakt.pl, foto youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *