Nie zrobiłeś jeszcze PRAWA JAZDY? Lepiej się POSPIESZ! Od czerwca wejdą w ŻYCIE kolejne restrykcyjne ZMIANY, które czekają NOWYCH KIEROWCÓW!

Ci, którzy zastanawiają się czy zrobić “prawko” lepiej niech szybko biorą się do roboty, ponieważ od 4 czerwca 2018 wejdą w życie spore zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Co nowego będzie wtedy czekać na świeżo upieczonych kierowców? Jedna z ważniejszych zmian to tzw. 8-miesięczny okres próbny,w tym czasie obowiązkiem kierowcy będzie jazda z naklejką klonowego liścia na aucie.

 

 

Młodzi kierowcy będą musieli również zwracać szczególną uwagę na prędkość z jaką się przemieszczają. W terenie zabudowanym do 50 kilometrów na godzinę, natomiast poza nim maksymalna prędkość jaką będą mogli rozwinąć to 80, czyli o 10 mniej niż kierowcy, którzy zdobyli prawo jazdy wcześniej. Na autostradach i ekspresówkach również zobowiązani są do wolniejszej jazdy, a prędkość jaka będzie dla nich dozwolona to nie więcej niż 100 kilometrów na godzinę.

 

 

 

Według wielu ekspertów przez takie zmiany, na drogach zrobi się mniej bezpiecznie. Kierowcy będą nagminnie wyprzedzać jadących przepisowo “świeżaków”, co jest jednym z najtrudniejszych manewrów. Podczas wspomnianego okresu próbnego osoba prowadząca auto będzie musiała wykazać się ogromną ostrożnością. Jeżeli w tym czasie popełni dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, czas ten wydłuży się z 8 miesięcy do nawet 2 lat. Prócz tego kierowca będzie skierowany na badania psychologiczne i płatny kurs reedukacyjny.

 

źródła: prawojazdy360.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *