Marek Gierszał – życie prywatne i kariera aktora. Poznajmy jego żonę i dzieci!

Marek Gierszał to wybitny reżyser ale również aktor telewizyjny i teatralny. Nie da się jednak ukryć, że w naszym kraju pozostaje postacią dość nieocenioną. Znacznie większą popularnością cieszy się bowiem jego syn Jakub. Tymczasem kariera i życiorys Marka Gierszała są naprawdę inspirujące. Wiedząc o tym postanowiliśmy przygotować krótki artykuł, w którym przedstawiliśmy najważniejsze informacje na temat artysty. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć.

Marek Gierszał – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Marek Gierszał to znany reżyser ale również aktor. Urodził się w 1962 roku. Pochodzi ze skromnej rodziny, urodził się i wychowywał się w Toruniu. Jego rodzina wymagała od niego aby szybko zdobył wykształcenie zawodowe i zaczął pracować. Mężczyzna zrobił tak zgodnie z ich wolą. Jednocześnie jednak rozwijał swój talent i zainteresowania w amatorskim teatrze Studio P. W wieku 22 lat zaocznie zdał maturę i rozpoczął studia na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Po ich zakończeniu w 1988 roku wyjechał do Niemiec. Mogło wydawać się to szokującą decyzją, jednak krok ten miał swoje uzasadnienie. Marek Gierszał chciał bowiem uniknąć obowiązkowej służby wojskowej. Wśród cech, które wyróżniają mężczyznę wskazać możemy również jego imponujący wzrost wynoszący 186 cm.

Marek Gierszał – kariera

Przejdźmy jednak do najważniejszej kwestii, czyli kariery Marka Gierszała. Po wyjeździe do Niemiec mężczyzna pracował jako reżyser teatralny. Wystąpił również w kilku niemieckich produkcjach filmowych. Wśród nich wymienić możemy między innymi “Entführ’ mich, Liebling”, “Annas Erbe” czy “Bettis Bescherung”. Przez wiele lat działał zawodowo nie tylko w Niemczech ale również w Polsce. Jest reżyserem wielu spektakli teatralnych, które wystawiane były w teatrach w Szczecinie, Białymstoku, Krakowie, Bielsku Białej i Zabrzu. W Polsce także występował w filmach oraz w serialu “Mój Agent” co przyniosło mu dość sporą popularność. Na uwagę zasługują też zdobyte przez niego nagrody: Grand Prix dla przedstawienia Bóg mordu w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie czy też nagrodę za dla przedstawienia “Kogut w rosole” w Teatrze Polskim w Szczecinie w kategorii najlepszy spektakl komediowy.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Serial „CHYŁKA” Official (@serial_chylka)

Marek Gierszał – rodzina

Informacje na temat rodziny Marka Gierszała są mocno ograniczone. Wiadomo, że jego rodzice pochodzili z Torunia. Marek Gierszał dorastał w wielodzietnej, prowadzącej skromne życie rodzinie. Sugeruje to więc, że ma liczne rodzeństwo. Imiona oraz wiek jego braci i sióstr nie są jednak znane publicznie. Podobnie wygląda to w przypadku jego rodziców. Nie wiemy kim są, jakie nosili imiona oraz czym się zajmowali. Marek Gierszał wyraźnie chce, aby jego bliscy mogli cieszyć się spokojem, niepokojeni medialnymi zapytaniami czy plotkami na swój temat. Pozostaje nam to uszanować.

Marek Gierszał – czy jest z kimś związany?

Nie od dziś związki znanych osób są przedmiotem zainteresowania publiczności. Nie inaczej jest w przypadku Marka Gierszała. Co wiemy o jego relacjach? Jak się okazuje, niewiele. Marek Gierszał jest osobą, która oddziela życie prywatne od zawodowego. W rozmowach z mediami niechętnie porusza tematy związane z rodziną czy bliskimi. Wiemy jedynie, iż z matką swojego dziecka był związany już w okresie studiów. Kobieta ta podobnie jak on studiowała w szkole teatralnej. Jego dziecko miało zaledwie kilka miesięcy gdy para wyjechała do Niemiec. Wiadomo jednak, że relacja ta zakończyła się po jedenastu latach kiedy to partnerka wraz z dzieckiem wrócili do Polski z Hamburga. Czy jednak para była małżeństwem – tego nie wiadomo. Nie wiemy także nic na temat jego obecnych związków. Mężczyzna konsekwentnie odmawia odpowiedzi na ten temat. Jest to zrozumiałe, ponieważ już wcześniej dał się poznać jako osoba, która nie przepada za dzieleniem się swoją prywatnością.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Jakub Gierszał – info, news. (@jakubgierszalinfonewss)

Marek Gierszał – dzieci

Wiele osób zastanawia się czy między Markiem a Jakubem Gierszałem istnieje pokrewieństwo. Młody aktor odniósł bowiem spory sukces i szybko stał się osobą popularną i rozpoznawalną. Okazuje się, że poszukiwanie powiązań pomiędzy mężczyznami jest uzasadnione, ponieważ Jakub Gierszał jest synem Marka. Jest to też jedyne dziecko Gierszała seniora.

Marek Gierszał – Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach wielu aktorów oraz innych popularnych osób wykorzystuje możliwości, jakie daje im internet by promować swoją osobę oraz działalność. Niektórzy jednak uważają, że nie jest im to potrzebne. Marek Gierszał jest jedną z takich osób. Nie przepada za epatowaniem swoim prywatnym życiem, dlatego też nie jest aktywny w social mediach. Nie znajdziemy go ani na Facebooku, ani na Instagramie.

Marek Gierszał – ciekawostki z życia

Niewiele osób wie, że Marek Gierszał studiował na jednym kierunku z inną znaną Dorotą Segdą. Aktorzy byli nawet na tym samym roku. Dorota Segda w wywiadach wspominała, że gdy po raz pierwszy zobaczyła Marka Gierszała skojarzył jej się z postacią Stasia z powieści “W pustyni i w puszczy”.