Marcin Dubiel – kim jest ten influencer? Wzrost, dziewczyna i kontrowersje

W naszym kraju nie brakuje znanych osób, które swoją karierę zbudowały w internecie. Jedną z takich osób jest Marcin Dubiel. Przez kilka lat cieszył się ogromną popularnością, szczególnie wśród młodszej widowni. Obecnie przeżywa nieco gorszy czas, ponieważ wokół jego osoby wybuchły kontrowersje związane z aferą Pandora Gate. Mimo to, Marcin Dubiel, często nazywany niezniszczalnym jest osobą, którą warto poznać bliżej. Z pewnością nie powiedział bowiem jeszcze ostatniego słowa. 

Marcin Dubiel – życiorys, wiek, wzrost i miejsce urodzenia

Marcin Dubiel to jeden z najbardziej rozpoznawalnych influencerów w naszym kraju. Urodził się 24 października 1996 roku w Tychach. Oznacza to, że obecnie ma 28 lat. Już jako dziecko lubił być w centrum uwagi. Grał w teatrze działającym w pałacu młodzieży w Katowicach. Młode lata spędził w Jaworznie. Po zakończeniu liceum studiował dziennikarstwo, komunikację i nowe media na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, ale zrezygnował z kontynuowania edukacji na rzecz rozwijającej się kariery w social mediach. Obecnie mieszka w Warszawie. Jeśli chodzi o wzrost Marcina Dubiela w sieci możemy znaleźć informacje, że ma on 183 centymetry wzrostu. 

Marcin Dubiel – kariera

Marcin Szymon Dubiel to polski youtuber i influencer. Od początku swojej działalności w mediach społecznościowych zgromadził 1,7 mln subskrypcji na serwisie YouTube i 2,3 mln obserwujących na Instagramie. Znany jest z pranków, czyli internetowych żartów, a także ze współpracy ze Stuu. To właśnie z nim wpadł na pomysł realizacji projektu “Team X’, w którym brał udział. 

Jego kanał na YouTube założony został 24 grudnia 2014 roku. W czasach licealnych zajmował się prowadzeniem fanpage na platformie Facebook, a potem był właścicielem jednego z najpopularniejszych profili w Polsce na serwisie Askfm. Jego aktywność w internecie, w tym nagrywanie pranków, vlogów i challenge, przyniosła mu coraz większą popularność.

W 2016 roku brał udział w kampanii reklamowej Coca-Cola Poland Services, w której spot reklamowy Fanty i Coca-Coli był emitowany w internecie i telewizji. Spoty z udziałem youtubera znalazły się w Top 10 najpopularniejszych reklam na YouTube w Polsce w 2016 roku.W listopadzie 2020 roku zadebiutował na ringu gali Fame MMA. W walkach radził sobie doskonale, niemniej jednak kontrowersje związane z aferą Pandora Gate sprawiły, że jego kariera znacząco przystopowała. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin Dubiel (@marcindubiel)

Marcin Dubiel – rodzina

Marcin Dubiel jest osobą, która chętnie mówi o swoim życiu prywatnym, jednakże w przypadku rodziny stara się zachować prywatność najbliższych mu osób. Sporadycznie na jego filmach pojawia się jego mama – nie wiadomo jednak kim jest i czym zajmuje się na co dzień. Wiadomo natomiast, że Marcin Dubiel posiada trójkę rodzeństwa – braci Michała i Piotra oraz siostrę Tosię.

Marcin Dubiel – życie prywatne. Kto jest jego dziewczyną?

Wiele osób, które śledzą karierę Marcina Dubiela zastanawia się także jak wygląda jego życie prywatne. Przez pewien czas był w związku z koleżanką z Teamu X – Lexy Chaplin. Para chętnie nagrywała razem i dzieliła się szczegółami ze swojego związku. Nie przetrwał on jednak próby czasu. Obecnie Marcin Dubiel związany jest z inną influencerką Natsu, czyli Natalią Kaczmarczyk. Kobieta obdarzyła go uczuciem i zapewniła mu wsparcie nawet w trudnym czasie po wybuchu afery Pandora Gate. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin Dubiel (@marcindubiel)

Marcin Dubiel – Facebook i Instagram

Jako influencer Marcin Dubiel musi być osobą aktywną w internecie. Nic więc dziwnego, że ma rozbudowane konta na portalach społecznościowych. Podobnie jak wielu młodych twórców obecnie skupia się przede wszystkim na prowadzeniu Instagrama. Jego profil @marcindubiel obserwowany jest przez ponad 2,3 miliona osób. Posiada również konto na Facebooku, jednak nie aktualizuje go od 2020 roku. Ten profil obserwowany jest przez 435 tysięcy osób. 

Marcin Dubiel – ciekawostki z życia

  • Wspiera różne akcje charytatywne i angażuje się w działania na rzecz innych.
  • Bardzo często popełnia gafy i wpadki, które szkodzą jego wizerunkowi, zazwyczaj jednak wychodzi z nich bez szwanku i szybko odbudowuje swoją popularność.