Magda Grąziowska – kim jest? Wiek, mąż, życiorys

W naszym kraju nie brak młodych i zdolnych aktorek, które występują nie tylko na szklanym ekranie ale również na deskach teatru. Jedną z nich jest Magda Grąziowska. To bardzo utalentowana aktorka, która zdobyła serca widzów swoją urodą i charyzmą. Jednocześnie niewiele o niej wiadomo. Fani często zadają sobie pytania dotyczące jej życiorysu, kariery oraz życia prywatnego. Sprawdźmy więc, co wiadomo o jej życiu.

Magda Grąziowska – wiek i miejsce urodzenia. Krótki życiorys

Magda Grąziowska to popularna aktorka telewizyjna, serialowa i teatralna. Urodziła się w 23 stycznia 1985 roku w województwie śląskim, w Raciborzu. Jako nastolatka i uczennica liceum wyjechała na wycieczkę do Starego Teatru w Krakowie. Wydarzenie to miało wpływ na całe jej życie i karierę. Młoda dziewczyna zakochała się bowiem zarówno w teatrze, jak i w Krakowie i wiedziała, że to właśnie tu będzie studiować. Jako ambitna i utalentowana młoda kobieta zrealizowała ten cel i rozpoczęła studia na Wydziale Aktorskim. Z powodzeniem udało jej się ukończyć Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.

Magda Grąziowska – kariera aktorska

Kariera Magdy Grąziowskiej rozpoczęła się na deskach teatru. W latach 2009-2012 oraz 2014-2016 występowała w Teatrze Bagatela w Krakowie, w latach 2012-2013 i od 2018 w Starym Teatrze w Krakowie. W latach 2016-2018 była aktorką Teatru im. Żeromskiego w Kielcach. Wystąpiła w kilkunastu różnych spektaklach, wśród których wymienić możemy:

 • „Wschód słońca u Voldiego”,
 • „Zatopiona katedra”,
 • „Żeby cię lepiej zjeść”,
 • „Hamlet”,
 • „Między nami dobrze jest”,
 • „Pan Tadeusz, czyli Ostatni Zajazd na Litwie”,
 • „Poskromienie złośnicy”,
 • „Harper”,
 • „Rasputin”,
 • „1946”,
 • „Świętoszek”,
 • „Jak wam się podoba”,
 • „Królestwo”,
 • „Słowacki umiera”,
 • „Głębiej”,
 • „Halka”.

Prawdziwą popularność zdobyła jednak występując w produkcjach filmowych i serialowych. Na swoim koncie ma wiele udanych ról. Wystąpiła w filmach takich jak “Reakcja łańcuchowa”, “Wyklęty”, “Ambasada”, “Próba sił” czy “Mistyfikacja”. Widzowie pokochali ją za rolę w serialu “Papiery na szczęście, w ostatnim czasie brała udział w produkcji “Sexify”, czyli serialu realizowanym przez platformę Netflix.

Aktorka zdobyła również następujące nagrody:

 • 2016: Nagroda Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego za kreację aktorską Harper Regan w spektaklu „Harper” na Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych – Festiwalu Nowego Teatru!
 • 2017: Nagroda miesięcznika „Teatr” za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2016/2017 za rolę Harper Regan w spektaklu „Harper” w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Teatr Bagatela (@teatrbagatela)

Magda Grąziowska – czy ma rodzine?

Magda Grąziowska jest jedną z tych aktorek, które dokładają szczególnej troski jeśli chodzi o ochronę swojej prywatności. Dlatego też w internecie nie znajdziemy żadnych informacji dotyczących jej rodziny. Nie wiemy kim są ani czym zajmują się jej rodzice.  W niektórych wywiadach wspomina o siostrze, która mieszka w Pradze. Nie posiadamy jednak informacji o tym, czy ile lat ma ta kobieta oraz czy jest to jej jedyne rodzeństwo. Mimo sporej popularności aktorka pozostaje dość tajemnicza. W wywiadach podkreśla, że salonowe życie męczy ją i niechętnie uczestniczy w bankietach czy rozmowach na ściankach.

Magda Grąziowska – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Jak możemy się domyślać, również w kwestii zachowania w tajemnicy swoich związków Magda Grąziowska robi wszystko, by nie dzielić się tym, czy jest w relacji. Wiemy, że kilka lat temu była związana z aktorem łódzkiego teatru im. Jaracza. Nie znamy jednak nazwiska jej ówczesnego partnera. Warto również dodać, że relacja ta miała miejsce w 2011 roku i nie wiemy czy przetrwała próbę czasu. Obecnie nie znajdziemy informacji na temat tego, czy znana aktorka jest z kimś związana.

Magda Grąziowska – czy ma dzieci?

Osoby, które interesują się karierą i życiem Magdy Grąziowskiej często zastanawiają się, czy aktorka posiada dzieci. Z tego co możemy znaleźć w sieci wynika, że nie posiada ona obecnie potomstwo. Jak kilkukrotnie wspominaliśmy jest ona też osobą, która bardzo troszczy się o swoją prywatność, dlatego też nie dzieli się swoimi planami dotyczącymi macierzyństwa w przyszłości. Ciężko więc odpowiedzieć na pytanie, czy Magda Grąziowksa planuje w przyszłości potomstwo.

Magda Grąziowska – Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach większość aktorek buduje swoją popularność również w internecie chcąc zarabiać na współpracach reklamowych jako influencerki. Magda Grąziowska ma całkowicie inne podejście i odcina się od obecności w social mediach. Na próżno szukać więc jej oficjalnych profili na Facebooku czy Instagramie. Aktorka chce być znana ze swoich ról oraz talentu zaś życie prywatne pozostawia dla siebie. To godna pochwały postawa, która jest obecnie dość rzadko spotykana.

Magda Grąziowska – ciekawostki z życia

Magda Grąziowska zapytana w wywiadzie czym zajmowała by się gdyby nie aktorstwo zdradziła, że marzyła kiedyś o tym, aby zostać astronautką. Obecnie plany te traktuje nieco żartobliwie, niemniej jednak nie miałaby problemu ze znalezieniem innej drogi kariery. Jest bowiem osobą wszechstronnie utalentowaną – gra na fortepianie oraz rysuje. Gdyby nie aktorstwo prawdopodobnie zajmowałaby się właśnie rysunkiem, ponieważ tworzenie daje jej sporo satysfakcji i uspokaja ją.