Najpierw przyjął Syryjkę, teraz TO! Maciej Stuhr w samą Wigilię…

Maciej Stuhr (43 l.) to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów. W ostatnich latach zagrał w filmach takich jak “Bad Boy”, “Sala samobójców. Hejter” czy “Szadź”.

Jednak Maciej Stuhr nie należy do aktorów będących neutralnymi w kwestii polityki. Wręcz przeciwnie, wiele razy wyrażał swoje niezadowolenie z działań władz. Z jego strony pojawiały się też wulgarne wpisy.

 

W minionych tygodniach aktor zaangażował się w pomoc emigrantom. Razem z żoną jeździł na granicę, a teraz ich wsparcie przyjęło jeszcze bardziej realny, osobisty charakter.

 

https://www.instagram.com/maciej_stuhr/

 

Maciej Stuhr gościł jedną z uciekinierek:

 

Pośrodku tego zdjęcia siedzi Marwa. I to, że dziś siedzi, a nawet chodzi, uśmiecha się, mówi, przytula się po raz pierwszy od wielu lat do swoich rodziców (którzy żyją w Niemczech), to seria kolejnych cudów. Życie Marwy znalazło się na krawędzi dwa miesiące temu w polskim lesie. Nie dawano jej wielkich szans na przeżycie. Przedwczoraj po wielu tygodniach wyszła ze szpitala w Hajnówce. Przyjechała z rodzicami do nas do domu do Warszawy czekać na odpowiednie dokumenty, które cudem (!) udało się załatwić w Niemczech. Dziś szczęśliwi do granic możliwości ruszyli bezpiecznie na zachód.

 

https://www.instagram.com/p/CX1e2yiKcNN/

 

Stuhr zapowiedział też “niespodziankę filmową”, która miała pojawić się w Wigilię z pierwszą gwiazdką. I tak też się stało, bo wczoraj na profilu aktora pojawił się wzruszający film pt. “Historie naszych granic” o małej dziewczynce uratowanej z granicy. Pomocy miała udzielić jej kobieta, która w 1943 roku miała być uratowana przez “dobrych ludzi”.

 

Na youtube pod tym filmem napisano:

 

Poznaj nieznaną szerzej historię dwójki trzyletnich dziewczynek, które powiązał ten sam los. Obie w wieku 3 lat musiały uciekać ze swoich krajów okupowanych przez wroga.

Dziś ich drogi się przecięły. Obejrzyj ten piękny, świąteczny film. Połącz kropki.

 

Za produkcję i reżyserię odpowiada Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr. A pod filmem nie zabrakło słów uznania:

 

Jesteście Wielcy. Wesołych świąt

 

Czasami myślę sobie, że o pomaganiu potrafimy pięknie mówić… Wy pokazujecie, że najważniejsze jest działać. Dziękuję, że jesteście, przywracacie wiarę w prawdziwość wolnego miejsca przy stole.

 

Panie Maćku, jest Pan pięknym Człowiekiem. Dużo dobroci dla Pana na ten swiateczny czas🔥❤️

– pisali internauci.

 

>>>Mordercami nazwała pograniczników. Teraz została nagrodzona!

 

https://www.instagram.com/p/CX31mzJF5Q8/