Mordercami nazwała pograniczników. Teraz została nagrodzona!

Na początku listopada 2021 r. Basia Kurdej-Sztatan zamieściła wpis, w którym w niecenzuralnych słowach określiła zachowanie Straży Granicznej.

Jak pisała Kurdej-Sztatan:

 

KURWA !!!!!!!!!! Kurwaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest kurwa „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Kurwa !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!!
Chcecie takiego rządu wciąż ?????

 

Potem wpis usunęła i wiele razy przepraszała za swoje słowa. Poniosła jednak konsekwencje takiej emocjonalności, bo straciła pracę w TVP oraz zapewne także inne kontrakty czy współprace reklamowe.

 

Teraz aktorka pochwaliła się otrzymaną nagrodą.

 

https://www.instagram.com/kurdejszatan/

 

Barbara Kurdej-Szatan otrzymała Symboliczny Laur Fundacji Projekt Kobiety “Statuetkę Trzy Mojry’22”. Jak czytamy na stronie Fundacji:

 

Trzy Mojry to statuetka symbolizująca trzy mitologiczne, legendarne siostry. Decydowały one o losie zarówno ludzi jak i bogów. Raz w roku Fundacja Projekt Kobiety przyznaje nagrodę “Trzy Mojry”. Laur przyznawany jest za szczególne zasługi dla promowania szeroko pojętej kobiecości, przekraczanie granic i odwagę w kulturze, sztuce i życiu publicznym.

 

A jeśli chodzi o Basię Kurdej-Szatan, to nagrodę dostała:

 

“Za empatię, dobro, stawanie w obronie słabszych i głośne wyrażanie swojej opinii bez względu na konsekwencje”

 

Co ciekawe, aktorka już wcześniej współpracowała z Fundacją Projekt Kobiety, gdy nagrywała podcasty pt. „Żałuję rodzicielstwa”:

 

…poruszająca problem kobiet zmuszonych – presją społeczną, rodzinną czy związkową – do posiadania dzieci, których mieć nie chciały. (…)

 

Głosu w pierwszej części cyklu udzielą Barbara Kurdej-Sztatan, Renata Dancewicz, Paulina Holtz oraz Tomasz Ciachorowski. Odczytają prawdziwe, anonimowe historie pochodzące z zamkniętej grupy wsparcia dla kobiet, dla których macierzyństwo nie jest spełnieniem marzeń.*

 

Ten projekt swoją odsłonę miał już 7 października 2021 r.

 

Tak więc po fali krytyki na Kurdej-Szatan, teraz pora na nagrody. Czyli ocena zachowania aktorki przemieściła się z jednej skrajności w drugą.

 

Zobacz też:

Basia Kurdej-Szatan wije się w ogniu pytań Sławomira Jastrzębowskiego! (VIDEO)

 

https://www.instagram.com/kurdejszatan/

 

https://www.instagram.com/kurdejszatan/

 

*projektkobiety.org

 

https://www.instagram.com/p/CX1CLjCsRCd/

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.