Katarzyna Stankiewicz – kim jest była wokalistka Varius Manx? Mąż, dzieci i rodzina

Katarzyna Stankiewicz to jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek, której niezwykły głos urzekł tysiące fanów. Kojarzona z zespołem Varius Manx mimo upływu lat wciąż pozostaje aktywna i koncertuje. Co jednak wiadomo o jej życiu? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Katarzyna Stankiewicz – życiorys, wiek, wzrost i miejsce urodzenia

Katarzyna Stankiewicz urodziła się 2 czerwca 1977 roku w Działdowie. Oznacza to, że obecnie piosenkarka ma 47 lat. Artystka należy do grona dość wysokich kobiet, ponieważ jej wzrost wynosi 174 centymetry wzrostu, o czym powiedziała w jednym z wywiadów. O jej młodych latach wiadomo stosunkowo niewiele, niemniej jednak w sieci możemy znaleźć informację o tym, że od zawsze była związana z muzyką i już jako dziecko uczęszczała do Miejskiego Domu Kultury w rodzinnym Działdowie.

Katarzyna Stankiewicz – kariera

Katarzyna Maria Stankiewicz to piosenkarka alternatywna i autorka tekstów. Jej kariera rozpoczęła się w programie “Szansa na sukces”, gdzie zdobyła pierwsze miejsce za interpretację piosenki “Zamigotał świat”. W latach 1996–2000 była wokalistką zespołu Varius Manx, z którym wydała albumy “Ego” (1996) i “End” (1997). Po odejściu z zespołu, Kasia Stankiewicz kontynuowała solową karierę, wydając cztery albumy: “Kasia Stankiewicz” (1999), “Extrapop” (2003), “Mimikra” (2006) i “Lucy and the Loop” (2014). W 2015 roku wznowiła współpracę z Varius Manx, a ich album pt. “Ent” ukazał się w 2018 roku. Oprócz działalności muzycznej, Kasia Stankiewicz jest także aktywna jako psycholog, trener i coach ICF. Jej głęboki, przepiękny głos oraz wszechstronność artystyczna sprawiły, że pozostaje ważną postacią na polskiej scenie muzycznej.

Katarzyna Stankiewicz – rodzina

Katarzyna Stankiewicz, mimo bycia osobą publiczną jest jednocześnie artystką, która stara się chronić prywatność swoich najbliższych. Dlatego też w sieci nie znajdziemy praktycznie żadnej informacji na temat tego kim są i czym zajmują się jej rodzice. Wiadomo za to, że posiada o dwa lata młodszą siostrę Anię, z którą wystąpiła w programie telewizyjnym “Dance, dance, dance” tworząc zgrany, doskonale uzupełniający się duet. 

Katarzyna Stankiewicz – życie prywatne. Kto jest jej mężem/partnerem? 

Związki i relacje uczuciowe artystów to temat, który zawsze budzi emocje i zainteresowanie fanów. Katarzyna Stankiewicz jest jednak piosenkarką, która nie daje mediom pożywki do plotek i rzadko wypowiada się na temat swoich związków. Nie wiemy czy obecnie pozostaje w jakiejkolwiek relacji. Wiadomo natomiast, że jej partnerem był Radosław Łuka, znany pod pseudonimem Luka. Jest on gitarzystą basowym, kompozytorem muzyki filmowej oraz producentem niektórych z płyt Kasi Stankiewicz. 

Katarzyna Stankiewicz – dzieci 

Wiele osób, które śledzą karierę Kasi Stankiewicz zastanawia się jak wygląda jej życie prywatne. W sieci nie brakuje zapytań o macierzyństwo piosenkarki. Okazuje się, że artystka realizuje się również na tym polu. Ma syna Frederica, który przyszedł na świat w 2004 roku. Jego ojcem jest Radosław Łuka.

Katarzyna Stankiewicz – Facebook i Instagram

W dzisiejszych czasach internet stanowi bardzo ważne narzędzie dla artystów. Za pośrednictwem mediów społecznościowych mogą oni komunikować się z fanami oraz promować swoje nowe albumy i projekty. Czy Kasia Stankiewicz również wykorzystuje social media? Okazuje się, że owszem. Piosenkarka jest aktywna zarówno na Facebooku jak i Instagramie. Na Facebooku jej stronę fanowską obserwuje 45 tysięcy osób. Na Instagramie znajdziemy ją pod nazwą @kasia_stankiewicz_official. Profil obserwowany jest przez ponad 46 tysięcy osób. 

Katarzyna Stankiewicz – ciekawostki z życia

Piosenkarka była wielokrotnie nagradzana. Oto wybrane wyróżnienia, jakie otrzymała:

– pierwsze miejsce w konkursie Premier na Festiwalu w Opolu (1996 r.); 

– złoty mikrofon od “Popcornu” za przebój “Orła cień” (1996 r.); 

– Machiner za debiut roku (1996 r.);

– Nagroda Publiczności na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn (1998 r.).