Elwira Mejk – kim jest wokalistka zespołu MEJK? Wiek, mąż i dzieci

Muzyka disco polo cieszy się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Choć nie usłyszymy jej na pierwszych miejscach list przebojów wiele osób bawi się przy niej i spędza wolny czas. Nic więc dziwnego, że na rynku muzycznym nie brakuje wokalistek wykonujących piosenki disco polo, które doskonale radzą sobie mimo upływu lat. Jedną z takich osób jest Elwira Mejk. Za sobą ma już prawie 30 lat na scenie a mimo to wciąż budzi sympatię i zainteresowanie wśród słuchaczy i miłośników jej twórczości. Kim jest? Jak wygląda jej życie osobiste i zawodowe? Postanowiliśmy odpowiedzieć na te pytania. 

Elwira Mejk – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Elwira Mejk a właściwie Elwira Smilgin-Brodzik urodziła się w Morągu – małym miasteczku niedaleko Olsztyna. Obchodzi urodziny 8 września jednakże nie udało nam się ustalić roku urodzenia. Patrząc na wiek jej kolegów z grupy możemy uznać, że kobieta ma ok 50 lat. Swoje występy zaczęła już jako 4 latka. To właśnie wtedy wystąpiła pierwszy raz na wypełnionej po brzegi świetlicy wiejskiej. Jako dziecko oraz nastolatka chętnie brała udział w występach szkolnych i kościelnych. Ukończyła Studium Kulturowo-Oświatowe w Ciechanowie. Pracowała jako instruktor aerobiku, rytmiki, zajęć umuzykalniających, realizowała się jako nauczycielka tańca. Pełniła także rolę prezenterki w lokalnej telewizji.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Elwira Mejk (@elwiramejk)

Elwira Mejk – kariera

Elwira Mejk to polska wokalistka disco polo, która od ponad 20 lat śpiewa w zespole MEJK. Jest także autorką tekstów, prezenterką, producentką telewizyjną i konferansjerką. Zespół MEJK powstał w 1996 roku w Morągu i początkowo grał na imprezach biesiadnych i okolicznościowych. Nazwa zespołu pochodzi od pierwszych liter imion założycieli grupy. Obecnie w skład zespołu wchodzą Elwira Mejk (wokalistka, autorka tekstów) i Mariusz Brodzik (klawiszowiec, kompozytor).

W przeszłości do zespołu należeli także Jarosław Łabudziński i Kamil Kaczyński. W 1999 roku zadebiutował na scenie polskiej muzyki tanecznej z albumem “Dotknij mnie”. Od tego czasu zespół nagrał kilka płyt i zdobył wiele nagród, takich jak “Wokalistka Roku” czy “Najseksowniejsza Wokalistka Disco Polo”. Zespół zagrał już ponad 1300 koncertów na całym świecie. Poza karierą muzyczną Elwira Mejk prowadzi różnego rodzaju imprezy, była również prezenterką kilku programów w telewizji Polo Tv.

Elwira Mejk – rodzina

O rodzicach Elwiry Mejk wiadomo stosunkowo niewiele. Kobieta nie porusza w mediach zbyt często kwestii związanych z życiem prywatnym. Wiadomo, że jej pierwszą fanką była jej babcia Gienia, która oglądała już jej dziecięce występy. Wiemy również, że matka artystki niestety nie żyje. W sieci możemy trafić na informację. że kobieta zginęła w wypadku samochodowym. Elwira Mejk brała w nim udział, jednakże jej udało się z niego wyjść bez szwanku. Nie udało nam się również ustalić, czy piosenkarka ma rodzeństwo. 

Elwira Mejk – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem? 

Elwira Mejk była zamężna. Nosiła wówczas nazwisko Łabudzińska. Nie udało nam się ustalić kim był jej pierwszy mąż oraz kiedy doszło do rozstania pary. Wiadomo, że owocem związku jest dwójka synów wokalistki. Wiemy za to, że 9 września 2009 roku powtórnie wyszła za mąż za Mariusza Brudzika. Para do dziś tworzy zgodny i szczęśliwy związek. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Elwira Mejk (@elwiramejk)

Elwira Mejk – dzieci

Wiele osób, które śledzą działalność muzyczną Elwiry Mejk zastanawia się czy pomimo aktywnej działalności scenicznej znalazła ona czas na macierzyństwo. Odpowiedź brzmi, owszem. Elwira Mejk ma dwoje dzieci, które są owocem jej pierwszego małżeństwa. Obecnie synowie Elwiry Mejk są już dorośli. Młodszy syn ma imię Filip jest żołnierzem i ratownikiem WOPR. Zaś starszy Szymon został strażakiem i ratownikiem medycznym. Elwira Mejk posiada również wnuczkę Nelę, która jest córką jej starszego syna.

Elwira Mejk – Facebook i Instagram

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach internet dla wielu wokalistów jest miejscem, które pozwala im nawiązać kontakt z fanami oraz promować swoją działalność muzyczną. Obecność w mediach społecznościowych powoli staje się koniecznością.Elwira Mejk doskonale zdaje sobie z tego sprawę i stara się być aktywna, zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Nie może co prawda poszczycić się imponującymi zasięgami, ponieważ na Facebooku obserwuje ją obecnie 18 tysięcy osób zaś na Instagramie 33,4 tysiąca. Niemniej jednak idzie z duchem czasu i stara się aktywnie działać w sieci co należy docenić.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Elwira Mejk (@elwiramejk)

Elwira Mejk – ciekawostki z życia

Elwira Mejk zmagała się z bardzo trudnym problemem zdrowotnym. W 2016 roku znalazła się w szpitalu gdzie otrzymała druzgocącą diagnozę. Dowiedziała się, że na 99% choruje na raka płuc. Elwira Mejk nie poddała się jednak. Bardzo mocno wierzyła, że uda się jej wyzdrowieć, poleciała do Fatimy, gdzie modliła się o swoje zdrowie. Jak się okazało leczenie okazało się skuteczne i nie nastąpił nawrót choroby. Piosenkarka jest obecnie aktywna i dba o swoje zdrowie i kondycję. Jednocześnie zmaga się z boreliozą, która próbuje pokonać za pomocą zabiegów generatorem plazmowym.