Aneta Figiel – kim jest ta znana wokalistka? Mąż, dzieci i rodzina

Aneta Figiel to niezwykle utalentowana wokalistka, którą szersza publiczność mogła poznać dzięki występom w programie „Jaka to melodia?”. Chociaż artystka zachwyca swoim głosem, to w istocie niewiele o niej wiadomo. Skąd pochodzi? Jaka była jej droga do sławy? Koniecznie sprawdź, co udało nam się ustalić!

Aneta Figiel – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Aneta Figiel przyszła na świat we Włocławku 2 czerwca 1980 roku. O jej rodzinnym domu wiadomo niewiele. Można jednak łatwo ustalić, że wokalistka już od pierwszych lat życia przejawiała talent muzyczny i wyróżniała się doskonałym słuchem. Świadczy o tym fakt, że wybrała muzyczną szkołę średnią. Jest absolwentką klasy fortepianu.

Po maturze Aneta Figiel rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie kształciła się w kierunku jazzu i muzyki rozrywkowej. Równolegle artystka studiowała pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Aneta Figiel LIVESTORY. (@anetafigiel_livestory)

Aneta Figiel – kariera

Profesjonalną karierę wokalistki Aneta Figiel rozpoczęła już w wieku 19 lat. Została wówczas zaangażowana do roli w musicalu Miss Saigon w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. Z Romą była zresztą związana przez kilka kolejnych lat. Fani mogli usłyszeć jej głos w chórkach w takich produkcjach jak „Piotruś Pan”, czy polska wersja kultowego musicalu „Grease”. W okresie między 2001 a 2006 rokiem wokalistka była również członkinią zespołu Teatru Komedia, gdzie występowała w musicalu Chicago.

Do 2002 roku artystka znana była wyłącznie widzom warszawskich teatrów muzycznych. Zmieniło się to jednak w momencie eliminacji do szalenie popularnego w początkach XX wieku programu telewizyjnego „Idol”. Jury oraz widzowie show Polsatu docenili jej piękny głos i ogromny talent, dlatego Aneta dotarła aż do półfinału. W 2003 roki mogliśmy natomiast usłyszeć ją w „Szansie na Sukces”, gdzie wykonywała utwór „Wiara” z repertuaru zespołu Ira. Zajęła wówczas pierwsze miejsce.

W 2004 roku Aneta Figiel śpiewała na opolskim koncercie Debiuty razem z zespołem Esoka, wykonując utwór “Gdybyś powiedział”. Zainspirowana wyzwaniem Eurowizji, w 2010 roku wzięła udział w krajowych eliminacjach, prezentując piosenkę “Myśl o Tobie”. Mimo iż zajęła czwarte miejsce, jej wyjątkowy talent przyciągał coraz więcej uwagi.

Rok 2014 był ważnym momentem w karierze wokalistki. wówczas wydała singel “Kahone” zapowiadający jej debiutancki album studyjny “Plan A”, który zyskał szerokie uznanie w czerwcu 2015 roku. Kolejny singel “Love” utwierdził jej pozycję jako wszechstronnej artystki o niezwykłej ekspresji w muzyce.

Aneta Figiel nie ogranicza swojej aktywności tylko do muzyki. W 2018 roku założyła kanał internetowy “Live Story”, gdzie przeprowadza bliskie spotkania i rozmowy o pasji do muzyki z innymi artystami, dzieląc się swoją inspiracją z widzami. Jej gośćmi byli między innymi Krzysztof Antkowiak, Adrian Wiśniewski, czy Natalia Kukulska.

Aneta Figiel – rodzina

Aneta Figiel to artystka, która dzieli się z fanami życiem rodzinnym w mediach społecznościowych. Na jej prywatnych profilach możemy oglądać zdjęcia z mężem i dziećmi. Jest więc niezwykle rodzinną osobą. Mimo to w sieci ciężko znaleźć informacje, które dotyczyłyby jej rodziców czy rodzeństwa. Nie wiemy więc, kim są jej rodzice oraz czy posiada rodzeństwo. Tego typu informacje artystka wolała bowiem zostawić dla siebie.

Aneta Figiel – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Aneta Figiel jest w związku małżeńskim z Marcinem Murawskim, właścicielem studia nagrań. Parę łączy nie tylko wielka miłość, ale także pasja do muzyki. Chociaż mąż artystki nie jest osobą publiczną, to często można zobaczyć go w mediach społecznościowych żony. Artystka podkreśla, że to partner jest dla niej największym wsparciem zarówno w obszarze kariery, jak i życia prywatnego.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Aneta Figiel LIVESTORY. (@anetafigiel_livestory)

Aneta Figiel – dzieci

Aneta Figiel jest mamą dwójki dzieci. Starszy Tymon jest już nastolatkiem, natomiast młodsza córeczka, Lara, przyszła na świat trzynaście lat po swoim bracie. Obecnie artystka spędza większość czasu na opiece nad córką, co można śledzić na jej profilach w mediach społecznościowych.

Aneta Figiel – Facebook i Instagram

Aneta Figiel nie pojawia się na ściankach i nie występuje w telewizjach śniadaniowych. Z fanami pozostaje jednak w ciągłym kontakcie w mediach społecznościowych. Artystka posiada prowadzi profil @anetafigiel_livestory na Instagramie. Obserwuje ją tam prawie 10 tysięcy osób. Swoją codziennością dzieli się również na Facebooku: https://www.facebook.com/figielaneta, gdzie zgromadziła społeczność niemal pięciu tysięcy obserwujących.

Aneta Figiel – ciekawostki z życia

Aneta Figiel przez lata była członkinią zespołu wokalnego programu „Jaka to melodia?”. To za jego pośrednictwem zyskała najszerszą grupę fanów. Program ten umożliwił jej również poznanie wielu znanych gwiazd, z którymi udało jej się współpracować. Mowa tu między innymi o Maryli Rodowicz czy zespole De Mono. Obecnie artystka prowadzi warsztaty wokalne, o których można dowiedzieć się więcej w jej mediach społecznościowych. Warto wspomnieć również o tym,że ma ona nie tylko wykształcenie muzyczne. Studiowała bowiem także pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim.