Pilna informacja od Joanny Brodzik! “stan mojego zdrowia jest…”

W ostatnich dniach media obiegła informacja o kłopotach zdrowotnych Joanny Brodzik (49 l.). Aktorka miała cierpieć na silne bóle kręgosłupa, które miały utrudniać jej pracę.

Według tygodnika “Życie na gorąco”, lekarze nalegali na to, by Joanna Brodzik poszła do szpitala i tam poddała się szczegółowym badaniom. Teraz aktorka wydała oświadczenie w tej sprawie.

 

https://www.instagram.com/joanna_brodzik_official/

 

Gwiazda wyraźnie dała do zrozumienia, że nie życzy sobie, by sprawa jej zdrowia była omawiana publicznie. Powołała się nawet na przepisy Konstytucji:

 

…dane medyczne, obejmujące informacje na temat stanu zdrowia i wykonanych procedur medycznych, mieszczą się w sferze prywatności pacjenta, a wręcz jego intymności.
W myśl art. 47 Konstytucji RP każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia.

 

Jeśli zaś chodzi o problemy zdrowotne, to Joanna Brodzik nie potwierdziła informacji, jakoby coś jej dolegało. 

 

…proszę o nierozpowszechnianie informacji nieprawdziwych.
Pragnę zapewnić, iż stan mojego zdrowia jest stabilny, a moje aktywności zawodowe toczą się nieprzerwanie w pełnym wymiarze.(…)

 

Media proszę o uszanowanie prawa Konstytucji RP i nie rozpowszechnianie, jak i niepublikowanie informacji nieprawdziwych i wkraczających w sferę prywatności.
W innym wypadku zostaną przeze mnie podjęte kroki prawne.

 

Przy okazji zaprosiła też na najbliższe spektakle, w jakich będzie występowała tj. komediodramat “Wstydź się” na Scenie Relax – 24.04 godz.17.00 oraz 25 i 26.05 godz.19.00.

 

https://www.instagram.com/p/CcsXr3LDI9k/