Rita Malinkiewicz i Katarzyna Konwa po wypadku. Ciężki stan zdrowia kolarek!

Rita Malinkiewicz i Katarzyna Konwa to dwie kolarki, które 1 czerwca 2020 roku miały bardzo poważny wypadek.

Tego dnia Rita Malinkiewicz i Katarzyna Konwa:

 

…jechały na pierwszy trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all – nie dojechały na miejsce zbiórki. Kasia i Rita zostały praktycznie zmiecione z drogi przez samochód, który z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Z ustaleń policji wynika, że dziewczyny jechały prawidło. – czytamy na stronie zbiórki na rzecz kolarek.

 

Na początku nie było wiadomo, czy sportsmenki przeżyją wypadek. Dziewczyny jednak się nie poddały i obudowie walczą o swoje zdrowie i życie. Katarzyna Konwa powoli wraca do samodzielności:

 

Jedną nogę miałam składaną w trzech miejscach, drugą w dwóch… kręgosłup, ręce, a twarz w sześciu. Zmieniła się moja mowa, jak straciłam zęby, kawałek języka i wędzidełka. Po wypadku nie umiałam samodzielnie, usiąść czy zjeść. Nie mogłam nawet sama pójść do łazienki – opowiadała w Dzień Dobry TVN*

 

Katarzyna Konwa, zdjęcie z przed wypadku – https://pomagam.pl/

 

W znacznie gorszym stanie jest Rita Malinkiewicz. Niedawno przeszła rekonstrukcję czaszki, a jak mówi rehabilitantka kolarki:

 

Rita jest już w stanie usiąść, może się samodzielnie transferować z łóżka na wózek. Zdecydowanie jest to osoba, która walczy o swoje lepsze jutro (…)
Mamy wielką nadzieję, że Rita będzie mogła rekreacyjnie jeździć na rowerze.

 

Rita przed i po wypadku – https://www.instagram.com/riittt/?hl=pl; https://pomagam.pl/

 

Zarówno Rita Malinkiewicz jak i Katarzyna Konwa potrzebują dalszej rehabilitacji i wsparcia. Na stronie pomagam.pl prowadzona jest zbiórka na rzecz kolarek/

Zobacz też: Dziennikarz TVN’u trafił do szpitala. Śniadanie zrobiło na nim duże wrażenie! (FOTO)

 

* cyt. dziendobry.tvn.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *