Jacek Murański – kim jest i skąd pochodzi? Wiek, dzieci i kariera

Jacek Murański to jedna z kontrowersyjnych postaci, która cieszy się ostatnio dużą popularnością. Wszystko to przez zaangażowanie się w walki MMA, w których mimo iż nie osiąga spektakularnych sukcesów jest osobą bardzo charakterystyczną i zauważalną. Niektórzy za nim przepadają, inni wprost przeciwnie. Z całą pewnością jednak nie można odmówić mu wyrazistości. Z tego właśnie powodu wielu internautów chce dowiedzieć się czegoś więcej o życiu Jacka Murańskiego. Wychodząc im naprzeciw przygotowaliśmy artykuł, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat “Starego Murana”.

Jacek Murański – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Jacek Murański urodził się 12 grudnia 1968 roku. Jego rodzinne strony to Sopotnia Mała, malownicza miejscowość położona w Beskidach. Stąd też silne powiązania Jacka Murańskiego z kulturą góralską. Jacek Murański mieszka obecnie we Wrocławiu. Jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły Aktorstwa i Musicalu, a także magistrem politologii na Wydziale Nauk Społecznych.W sieci nie znajdziemy zbyt wielu informacji o jego najmłodszych latach życia, jednak wybory jakie podjął w kwestii studiów pokazują, że aktorstwo od zawsze było czymś, z czym zamierzał połączyć swoje życie.

Jacek Murański – kariera

Jacek Murański to polski aktor, który zagrał w wielu popularnych serialach telewizyjnych, takich jak “Pierwsza miłość”, “Barwy szczęścia”, “Wojenne dziewczyny” i “Na sygnale”. Oprócz tego na swoim koncie ma także rolę w filmie “Asymetria”. Nie da się jednak ukryć, że to nie aktorstwo przyniosło mu największą popularność. Choć jest osobą bardzo charakterystyczna większość jego ról miała charakter epizodyczny. Dlatego też jego kariera zaczęła dynamicznie rozwijać się gdy zaczął próbować swoich sił na amatorskich galach MMA, które są obecnie niezwykle popularne. Do tej pory odbył pięć pojedynków, z czego wygrał jeden z Maciejem Wiewiórką w federacji Prime MMA. Poprzednie pojedynki mające miejsce na gali Fame MMA z Robertem Pasutem czy Arkadiuszem Tańculą kończyły się jego przegranymi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Jacek Murański (@jacek_muran_muranski_official_)

Jacek Murański – rodzina

O rodzinie Jacka Murańskiego nie wiemy zbyt wiele. Wiadomo jednak, że pochodził z rodziny o artystycznych korzeniach, w której wszyscy jej członkowie mieli do czynienia z różnymi formami sztuki. Nie wiemy jednak kim dokładnie byli jego rodzice oraz czym się zajmowali. Wiadomo natomiast, że Jacek Murański posiada młodszego brata, który obecnie mieszka poza granicami Polski – w Norwegii. Jacek Murański nie żyje jednak z nim w dobrych stosunkach. W materiale, jaki możemy znaleźć na kanale dziennikarskim “Antyfakty” na YouTube brat Jacka Murańskiego opowiada o ich konflikcie, który rozpoczął się z powodu niedostatecznej opieki Jacka Murańskiego nad starszymi rodzicami i trwa w związku z nierozstrzygniętymi sprawami spadkowymi.

Jacek Murański – stan cywilny

Wiele osób zastanawia się także nad tym, czy Jacek Murański jest z kimś związany. Odpowiedź na to pytanie brzmi: owszem. Serce amatorskiego zawodnika od wielu lat jest zajęte. Jest on mężem Joanny Godlewskiej-Murańskiej, z którą tworzą zgodny związek od kilkudziesięciu lat. Żona Murańskiego nie jest tak medialną osobą jak on, choć także stara się działać w sieci i mocno kibicuje swojemu mężowi niejednokrotnie wyrażając wsparcie oraz nie bojąc się obejmować jasnego stanowiska. W przeszłości żona Jacka Murańskiego również miała epizody w serialach i sztukach teatralnych, podobnie jak on jest więc w jakimś stopniu związana z aktorstwem.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Jacek Murański (@jacek_muran_muranski_official_)

Jacek Murański – dzieci

Jacek Murański miał tylko jedno dziecko. Mowa tu o Mateuszu Murańskim, jego synie w związku z Joanną Godlewską-Murańską. Niestety, Mateusz zmarł w lutym 2023 roku z powodu niewydolności oddechowej wywołanej bezdechem sennym. Młody chłopak miał zaledwie 29 lat a przed sobą dynamicznie rozwijającą się karierę. Grał bowiem jedną z głównych ról w serialu “Lombard życie pod zastaw” oraz brał udział w pojedynkach freak fightowych. Jacek Murański był bardzo związany ze swoim synem, kibicował mu w trakcie walk oraz konferencji niejednokrotnie zabierając głos. To właśnie dlatego w pewnym momencie również stał się zawodnikiem gal MMA.

Jacek Murański – Facebook i Instagram

Przez długi czas Jacek Murański stronił od internetu i nie był w nim zbyt aktywny. Szybko przekonał się jednak, że to od zdobytej w sieci popularności zależą kolejne propozycje gal jak również kwoty za nie. Dlatego też założył prywatny profil na Instagramie. Jego konto @jaca_muran_muranski_official_ obserwuje obecnie 157 tysięcy osób. Jacek Murański publikuje na nim swoje kontrowersyjne opinie, zdjęcia z żoną czy filmy i relacje z treningów. Często również odpowiada swoim obserwatorom za pomocą insta story.

 

Jacek Murański – ciekawostki z życia

W wywiadach przed galą Fame MMA 16 Jacek Murański wyznał jednemu z dziennikarzy, że w młodości służył w Legii Cudzoziemskiej czyli elitarnej brygadzie wojskowej francuskich sił zbrojnych. Na potwierdzenie swoich słów próbował mówić do dziennikarza po francusku, co jednak nie do końca mu się udało, a jego słynne “Kudemą?” stało się obiektem żartów oraz memem wśród miłośników walk freak fight.