Ewa Minge – jak wyglądała przed operacjami? Ile ma lat i kim jest jej mąż?

Kiedy myślimy o najbardziej znanych projektantkach mody w naszym kraju większości z nas przychodzi na myśl Ewa Minge. Nie ma w tym nic dziwnego. To niezwykle barwna i charakterystyczna osobowość, która ma na swoim koncie wiele sukcesów. Wciąż budzi kontrowersje – jedni ją uwielbiają, inni zaś nie przepadają za jej twórczością oraz obecnością w mediach. Nie da się jednak ukryć, że spore grono osób jest ciekawych tego, jak wygląda jej życie prywatne oraz kariera. Dlatego też przyjrzeliśmy się nieco bliżej tej niezwykłej, charyzmatycznej kobiecie. Sprawdź jakie fakty udało nam się ustalić na temat Ewy Minge.

Ewa Minge – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Panieńskie nazwisko Ewy Minge to Butkiewicz. Znana projektantka przyszła na świat 23 maja 1967 roku w Szczecinku. Ma tatarskie korzenie. Przez wiele lat zamieszkiwała w Zielonej Górze. Z miastem tym związana jest zresztą do dziś – mieszka w nim oraz w Mediolanie. Ewa Minge studiowała kulturoznawstwo oraz historię sztuki. Swoją karierę zawodową związała jednak z modą. Już w 1996 roku wygrała X Edycję Konkursu Srebrna Pętelka. Nie jest to jednak jej jedyne wyróżnienie. Wspomnieć możemy bowiem chociażby o nagrodach, które zdobyła we Lwowie, Montrealu, Rzymie, Berlinie i Pradze.

Ewa Minge – kariera

Ewa Minge to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich projektantek mody, która od ponad 30 lat tworzy niepowtarzalne kolekcje ubrań i akcesoriów. Jej prace prezentowane były na największych wybiegach świata, takich jak Paryż, Nowy Jork, Rzym czy Cannes. Współpracowała z wieloma sławami, takimi jak Paris Hilton, La Toya Jackson czy Jolanta Kwaśniewska. Ewa Minge nie ogranicza się jednak tylko do mody. Jest autorką powieści, próbuje swoich sił w malarstwie, zajmowała się również projektowaniem elementów wyposażenia wnętrz. W swojej karierze ma kolekcje lamp, firanek, blatów, podłóg drewnianych oraz zapachów do domu.

Ewa Minge przed operacjami i po nich

Ewa Minge – rodzina

Przez długi czas o rodzinie Ewy Minge było wiadomo stosunkowo niewiele. Od pewnego czasu porusza jednak temat swoich rodziców w wywiadach i spotkaniach telewizyjnych. Dowiedzieliśmy się z nich, że matka Ewy Minge nie żyje od 14 lat. Była dla projektantki prawdziwą przyjaciółką i podporą. Ojcem Ewy Minge jest Zbigniew Butkiewicz – malarz i artysta. Jego dom to prawdziwa pracownia, dzięki czemu Ewa Minge od najmłodszych lat mogła obcować ze sztuką. Nie udało nam się ustalić, czy kobieta posiada rodzeństwo.

Ewa Minge – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Obecnie Ewa Minge jest mężatką. Jest to jej drugie małżeństwo. Po raz pierwszy za mąż wyszła mając 23 lata. Małżeństwo zakończyło się jednak po 13 latach. Ewa Minge wspomniała w jednym z wywiadów, że rozwód był dla niej trudnym doświadczeniem, ponieważ została z niczym otrzymując zaledwie 200 złotych alimentów na dzieci. W 2017 roku powtórnie wyszła za mąż za za Jerzego Woźniaka, jej partnera w biznesie, właściciela spółki MGK Fashion. Wesele urządzone było z przepychem w ukochanym przez projektantkę stylu boho. Początkowo nie zdradzała imienia i nazwiska swojego wybranka, obecnie chętnie pokazują się razem.

Ewa Minge – dzieci

Ewa Minge jest matką dwójki dzieci, które są owocem jej pierwszego małżeństwa. Posiada dwóch synów. Starszy z nich nosi imię Oksar i urodził się w 1991 roku. Mężczyzna prowadzi własny biznes – firmę SZTOSY z artykułami dla zwierząt domowych. Zajmuje się także działaniami marketingowymi dla swojej matki. Młodszy syn to Gaspar. Przyszedł na świat w 1994 roku. Prowadzi firmę PsychoAktywnie i łączy miłość do sportu z psychologią pomagając innym w osiąganiu swoich celów.

Ewa Minge – Facebook i Instagram

Internet daje projektantom mody miejsce do promowania swoich nowych kolekcji. Ewa Minge jest jedną z osób, która wykorzystuje tą szansę. Projektantka jest bardzo aktywna w social mediach. Prowadzi swoje konta zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. W jej przypadku na pierwszy plan przebija się właśnie Instagram. Jej konto @eva_minge obserwuje bowiem aż 167 tysięcy użytkowników aplikacji. Posiada również swoje konto na Facebooku, jednakże jest ono znacznie mniej popularne. Obecnie obserwuje je bowiem 78 tysięcy osób.

Ewa Minge – ciekawostki z życia

Choć wiele osób nie ma o tym pojęcia Ewa Minge jest osobą, która doceniana jest nie tylko w naszym kraju. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród. Wśród nich wymienić możemy:

  • tytuł “Next Couture” od włoskiej izby mody Alta Moda Alta Roma;
  • imienny medal z rąk ówczesnego premiera kraju, Silvio Berlusconiego;
  • cztery nagrody dla polskich projektantów mody: Złotą Fastrygę, Złoty Wieszak, Srebrną Pętelkę oraz statuetkę „Osobowość Mody.

Jest także wielokrotną laureatką zagranicznych targów. Wszystko to udało jej się osiągnąć mimo iż zmagała się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. U Ewy Minge przewlekłą białaczkę limfatyczną oraz niedorozwój wątroby. Leczenie onkologiczne spowodowało u niej obrzęk twarzy, przez który zmagała się z falą nienawistnych komentarzy sugerujących, że jej wygląd to tak naprawdę skutek nieudanych operacji plastycznych. Kobieta poddała się bolesnym zabiegom usuwania obrzęków limfatycznych z twarzy by odzyskać swoją urodę. Niemniej do dziś niektóre z komentarzy na jej temat są bardzo krzywdzące.