Iga Krefft – kim jest sceniczna “Ofelia”? Wiek, mąż i rodzice

W naszym kraju nie brakuje wszechstronnie utalentowanych artystek, które doskonale radzą sobie na wielu polach. Doskonałym przykładem takiej osoby jest bez wątpienia Iga Krefft, która znana jest również pod pseudonimem Ofelia. To bardzo ciekawa osoba, którą większość osób kojarzy z roli w serialu “M jak Miłość”. Jej dorobek jest jednak dużo większy. Poznajmy bliżej Igę Krefft i ważne informacje z jej życia.

Iga Krefft – wiek i miejsce urodzenia. Krótki życiorys

Iga Krefft urodziła się w niewielkiej wsi Gniewino koło Wejherowa w województwie pomorskim. Jej data urodzenia to 2 września 1995 roku. Uczyła się w szkole muzycznej w Gdańsku. Jak sama wspomina w wywiadach w szkole nie miała łatwego życia. Ze względu na nietypową urodę, piegi oraz indywidualny i mocny charakter była osoba, która nie miała zbyt wielu przyjaciół. Co ciekawe, jej artystyczne zacięcie sprawiło, że już w wieku 16 lat Iga Krefft przeprowadziła się do Warszawy, która dawała jej większe możliwości rozwoju. Została uczennicą Społecznego Liceum im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie, które ukończyła z powodzeniem. Rozpoczęła również studia aktorskie, niestety musiała przerwać je z nadmiaru obowiązków.

Iga Krefft – kariera

Dorobek Igi Krefft jest bardzo imponujący, co wynika z faktu, że bardzo wcześnie rozpoczęła ona swoją karierę zawodową. Jako dziecko dwukrotnie brała udział w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola”. W 2007 roku znalazła się w obsadzie musicalu „Akademia Pana Kleksa” teatru Roma. W tym samym roku zgłosiła się na casting do serialu “M jak Miłość” i zdobyła rolę Uli Mostowiak. W latach 2010–2011 grała postać Agi w pierwszym polskim serialu Disney Channel “Do dzwonka”. Wystąpiła gościnnie w serialach TVN Na Wspólnej i Diagnoza, oraz zagrała w filmach “Sala Samobojców. Hejter” i “Piosenki o miłości”. W 2016 roku rozpoczęła również karierę muzyczną. Wydała wówczas EPkę “Ofelia”, która była znacznie dojrzalsza niż jej pierwsze przygody w roli wokalistki w wieku nastoletnim. W 2019 roku wydała pierwszy album studyjny zaś w 2021 roku pierwszy album koncertowy “Księgi Ofeliowe”. Brała również udział w kampaniach społecznych oraz była reporterką na planie programu “The voice of Poland”.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez O F E L I A (@ofeliaigakrefft)

Iga Krefft – rodzina

Iga Krefft jest osobą, która nie pochodzi z rodziny o artystycznych korzeniach. Jej rodzice mają inne zawody, tata był ordynatorem, mama zaś położną. Mimo to od najmłodszych lat wspierali córkę w jej wyborach i ułatwiali możliwości zaprezentowania swojego talentu. Mowa tu między innymi o uczestnictwie w programach takich jak “Od przedszkola do Opola”. Nie mamy informacji na temat tego, czy Iga Krefft posiada rodzeństwo.

Iga Krefft – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Iga Krefft pozostaje panną, nie oznacza to jednak, że jej serce nie jest zajęte. Jest partnerką Wiktora Ejryszewa, reżysera i scenarzysty. Para poznała się na planie serialu “M jak miłość”. Jak wspomina Iga Krefft para jest ze sobą od 28 lipca 2016 roku. Początkowo Iga Krefft nie mówiła kim jest jej wybranek, jednak z czasem para zaczęła publikować wspólne zdjęcia. Wynikać to może z faktu, że Iga Krefft wypowiadała się w wywiadach, że przed związkiem z obecnym partnerem jej serce było złamane, co oznaczać może, że poprzednie relacje nie przebiegły pomyślnie. Niemniej Iga Krefft nigdy nie opowiadała o swoich wcześniejszych związkach, nie wiemy więc z kim była związana ani jak się zakończyły. Warto dodać, że para jest razem do dziś i wyglądają na bardzo szczęśliwych.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez O F E L I A (@ofeliaigakrefft)

Iga Krefft – czy ma dzieci?

Przez pewien czas na mediach plotkarskich pojawiały się doniesienia, że Iga Krefft jest w ciąży. Portale internetowe snuły domysły i porównywały zdjęcia aktorki. Iga Krefft jak zwykle mocno zdementowała te plotki i doniesienia dosadnym stwierdzeniem, że nie jest w ciąży a jest po prostu gruba. Jak więc widać, ma do siebie spory dystans i nie boi się mocnych stwierdzeń. Czy więc Iga Krefft jest mamą? Do tej pory artystka nie doczekała się potomstwa. W internecie nie znajdziemy również informacji na temat tego, czy w przyszłości planuje powiększenie rodziny.

Iga Krefft – Facebook i Instagram

Iga Krefft podobnie jak wiele młodych osób docenia możliwości, które daje internet, dlatego też jest osobą, która jest aktywna w social mediach. Swoją działalność w sieci skupia przede wszystkim na Instagramie a jej profil obserwuje obecnie ponad 112 tysięcy osób. Iga Krefft często publikuje zdjęcia z sesji i podróży. Dzieli się także fotografiami ze swoim partnerem. Pozostaje również aktywna na Instastory, dzięki czemu fani młodej artystki mogą być na bieżąco z tym co dzieje się w jej życiu.

Iga Krefft – ciekawostki z życia

Dla wielu osób zawsze uśmiechnięta i pełna energii Iga Krefft jest osobą, którą omijają wszelkie życiowe problemy. Tymczasem to nieprawda i znana aktorka zmagała się z naprawdę poważną chorobą psychiczną. Zdiagnozowano u niej nerwice z epizodami depresji. Cierpiała również z powodu pojawiających się myśli samobójczych. Mimo to starała się trzymać fason i nie zaniedbywać swoich obowiązków. Nie szukała pomocy specjalistów, co jak sama widzi z perspektywy czasu było ogromnym błędem. Obecnie Iga Krefft korzysta z leczenia i terapii a jej stan znacznie się poprawił. Odważnie mówi o swoich doświadczeniach chcąc pomóc innym osobom.