Agnieszka Żulewska – kim jest ta znana aktorka? Wiek, mąż i rodzice

W naszym kraju nie brakuje bardzo charyzmatycznych i charakterystycznych aktorek, które dzięki swojemu talentowi zapadają w pamięć i budzą zaciekawienie. Szczególnie gdy są osobami, które niezbyt chętnie wpuszczają media do swojego życia prywatnego. Taką osobą jest bez wątpienia Agnieszka Żulewska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Na swoim koncie ma wiele ciekawych, wybitnych ról jednak wielu fanów jej twórczości ubolewa, że nie wie o niej czegoś więcej. Dlatego też przygotowaliśmy artykuł, który jest zestawieniem wszystkich najważniejszych informacji na temat Agnieszki Żulewskiej.

Agnieszka Żulewska – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Jeśli chodzi o życiorys Agnieszki Żulewskiej przed tym, jak rozpoczęła swoją karierę mamy stosunkowo niewiele informacji. Wiadomo, że aktorka urodziła się w Ozimku, 26 czerwca 1987 roku. W 2010 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Ma na swoim koncie współpracę z kilkoma teatrami, wśród których wymienić możemy Teatr im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Konieczki w Bydgoszczy, oraz warszawskie teatry takie jak: 6.Piętro, Komuna//Warszawa, Wielkim, Polonia.

Agnieszka Żulewska – kariera

Prawdziwą popularność przyniosły jej jednak występy na małym oraz dużym ekranie. Fani muzyki zespołu Jamal z pewnością pamiętają jej wyjątkowy występ w teledysku “Defto”. Miłośnicy seriali doceniają pełne zaangażowania role w produkcjach takich jak: “Na wspólnej”, “Ojciec Mateusz”, “Komisarz Alex”, “Pierwsza Miłość”, “M jak miłość” oraz w wielu innych produkcjach, w których grała zarówno role główne, jak i epizodyczne. Jednym z najważniejszych filmów w jej karierze był bez wątpienia dramat “Chemia”, w którym to wcieliła się w rolę kobiety chorej na raka, która zakochuje się i zachodzi w ciążę. Jej postać wzorowana była na Magdzie Prokopowicz, założycielce fundacji Rak’n’roll. Poza tym ma na swoim koncie role w filmach takich jak “Bejbi blues”, “Konwój”, “Miłość do kwadratu” czy “Wielka woda”. Aktorka zajmuje się również dubbingiem postaci z filmów animowanych.

Agnieszka Żulewska – rodzina

Choć Agnieszka Żulewska dokłada wszelkich starań by chronić swoją prywatność i nie udostępniać zbyt wielu informacji mediom udało nam się ustalić, że nie jest jedynaczką. Posiada brata, niestety nie wiemy czy jest on od niej starszy, czy też to ona pełniła rolę starszej i bardziej odpowiedzialnej siostry. Wiadomo za to, że jej rodzice byli pedagogami. Co więcej, mama Agnieszki Żulewskiej prowadziła dom dziecka w przedwojennym pałacu. Jako dziecko Agnieszka Żulewska często nawiązywała relacje z podopiecznymi swojej mamy i wspólnie z nimi spędzała wolny czas co było doskonałą nauką empatii.

Agnieszka Żulewska – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Mówiąc o życiu uczuciowym Agnieszki Żulewskiej nie sposób nie wspomnieć o pierwszym partnerze, z którym była na poważnie związana. Był to związek z Bartoszem Gelnerem – równie popularnym aktorem telewizyjnym, teatralnym i kinowym. Para związała się ze sobą krótko po premierze filmu “Chemia” i choć nie często zabierała głos w temacie swojej relacji było widać, że są ze sobą szczęśliwi. Niestety, związek ten nie przetrwał próby czasu. Mimo tego, że para planowała ślub rozstała się po pięciu latach związku, co było dość sporym szokiem dla części internautów.

Nie ma jednak tego złego, co nie wyszłoby na dobre. Agnieszka Żulewska jest obecnie w szczęśliwym związku z mężczyzną, który nie jest związany z branżą aktorską. Wiadomo o nim niewiele – wiemy jedynie, że ma na imię Wiktor. Nie wiadomo, czy para zawarła związek małżeński, jednakże znana aktorka niejednokrotnie ciepło wypowiadała się o swoim partnerze i potwierdzała dojrzałość tej relacji.

Agnieszka Żulewska – dzieci

Wiele osób zastanawia się, czy Agnieszka Żulewska ma dzieci. Odpowiedź brzmi: tak. Aktorka jest szczęśliwą i spełnioną mamą synka o imieniu Gustaw. Chłopiec skończył w tym roku 6 lat. Niestety, na jego temat nie wiadomo zbyt wiele, ponieważ Agnieszka Żulewska nie przepada za zbytnim dzieleniem się szczegółami z rodzinnego życia.

Agnieszka Żulewska – Facebook i Instagram

Agnieszka Żulewska jest jedną z tych aktorek, którym zależy na tym, by publiczność skupiała się na jej rolach, nie zaś na życiu prywatnym. Dlatego też nieczęsto pojawia się na ściankach czy podczas wydarzeń branżowych. Aby chronić swoją prywatność zadbała również o to, by nie być obecną w sieci. Dlatego też nie prowadzi swoich kont na najpopularniejszych portalach społecznościowych uznając, że codzienne publikowanie urywków swojego życia nie jest jej do niczego potrzebne.

Agnieszka Żulewska – ciekawostki z życia

Podczas kręcenia serialu “Wielka woda” dla Netflixa Agnieszka Żulewska była na początku ciąży. W wywiadach wspomina, że udział w tej produkcji był dla niej niezwykle trudnym wyzwaniem z powodu dolegliwości ciążowych. Zmagała się z mdłościami a do tego miała strasznie wyczulony węch, wskutek czego nie mogła przebywać w zamkniętych pomieszczeniach, by nie czuć się źle. Biorąc pod uwagę specyfikę serialu było to dla niej bardzo poważne wyzwanie.