Finlandia najszczęśliwszym krajem świata. Poznaj 6 kroków, by być szczęśliwym jak Fin!

W rankingu najszczęśliwszych państw świata – World Happiness Report 2021 – na pierwszym miejscu pojawiła się Finlandia.

Już czwarty rok z rzędu Finlandia znalazła się w czołówce państw, gdzie oceniano wolność, uczciwość, dobrobyt, dobre zdrowie i hojność.

 

https://www.facebook.com/visitfinland/

 

Na rządowej stronie zachęcającej do odwiedzania Finlandii, pojawił się komentarza do wyniku rankingu. W odpowiedzi na pierwsze miejsce, podano sześć kroków do tego, by stać się szczęśliwym jak Fin. Oto one:

 

1. Wypoć się w saunie

Chodzenie do sauny to duża  część fińskiej kultury. Każdy Fin, gdy przez dłuższy czas nie chodzi do sauny, czuje  się źle. Tym samym można stwierdzić, że saunowanie uszczęśliwia.

 

2. Spaceruj po lesie

W lesie jest coś magicznego, a fińska dusza zawsze była związana z lasami. Powszechnie wiadomo, że kolor zielony działa uspokajająco. Do tego dochodzi szelest liści i igieł sosny, który jest jak muzyka. Finowie dobrze czują się w lesie. Nie czują się samotni, nie zgubieni – las zapewnia ochronę i spokój.

 

3. Wykąp się w przerębli

Zdaniem Finów, pływanie w lodowatej wodzie naprawdę przynosi korzyści. I nie chodzi nawet o moment przebywania w przerębli, ale o uczuciu, które przepływa przez twoje ciało po wyjściu z wody/ Wtedy czujesz , że pobudza się krążenie, organizm zaczyna się rozgrzewać, a Ty czujesz się szczęśliwy.

 

https://www.facebook.com/visitfinland/

 

4. Zbieraj jagody

Zbieranie jagód to coś, co robią prawie wszyscy Finowie, niezależnie od wieku. Wędrowanie po lesie, pogrążanie się w myślach, napełnianie koszyka jagodami… to fiński rodzaj terapii dla duszy. W domu pieką pyszne ciasto jagodowe i jedzą z mlekiem. To właśnie takie proste rzeczy sprawiają, że Finowie szczęśliwi.

 

5. Podziwiaj noce polarne

Zimą zorza polarna świeci mniej więcej co drugą pogodną noc od września do marca. Kto nie byłby szczęśliwy przy tak ciągłym, spektakularnym pokazie świetlnym?

 

https://www.facebook.com/visitfinland/

 

6. Znajdź przestrzeń

W zgiełku współczesnego życia Finów uszczęśliwiają “luksusy”, takie jak przestrzeń, cisza i czas. Przestrzeń do oddychania i czas na marzenia. Właśnie takie skarby można znaleźć w Finlandii, gdzie jest wiele jezior, a mało ludzi.

 

Warto zauważyć że w Fińskich wskazówkach nie ma mowy o pieniądzach, powodzeniu, dobrej pracy, polityce czy religii. W zasadzie każdy z punktów poza podziwianiem nocy polarnych, możemy realizować także w Polsce!

 

Zobacz też: Ewa Farna zabrała syna na próbę muzyczną. Tam zwróciła uwagę na szokujący fakt!

 

*visitfinland.com

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *